Czym jest skuteczność, co warto o niej wiedzieć?

Czym jest skuteczność? Co robić, aby Twoja skuteczność w działaniu była lepsza?

Co czyni jedną osobę efektywną i skuteczną i drugą nie? Poza tym, gdy jesteśmy skuteczni to zwiększa się także pewność siebie. Co robić, aby być bardziej skutecznym? Jakimi zasadami się kierować i co robić, aby osiągnąć sukces? Czy będzie Ci ciężko? Na pewno, ale nie ma co się poddawać!

Czym jest skuteczność w tych czasach?

Jesteś skuteczny w swoich działaniach? Co masz do przekazania innym i co chcesz udowodnić sobie? Masz jakiś ciekawy plan co do siebie?

 • Rób to co do Ciebie należy i się nie poddawaj. Na początku na pewno będzie Ci trudno być efektywnym, gdy nie masz w danej dziedzinie wiedzy i doświadczenia. Nie warto się poddawać na początku i działać po prostu. Na pewno będzie wiele porażek i przeciwności. Dlatego miej…
 • …Cele. Powinieneś je znać i codziennie sobie o nich przypominać. Jeżeli wiesz czego chcesz i jesteś zdeterminowany, aby to osiągnąć to nic Cię nie powstrzyma. Dawaj z siebie wszystko i nie ma, że się poddajesz. Cele dają Ci kierunek działania i dzięki nim masz wiele dróg i możliwości.
 • Ustal priorytety co jest ważne a co może poczekać. Będzie Ci wtedy łatwiej działać. Wiedza co do priorytetów jest bardzo ważna. Nie zapominaj o tym! Co jest dla Ciebie ważne, a co mnie? Co możesz wiedzieć na temat priorytetów? Na pewno to, że warto je ustalać i wiedzieć to, co jest dla Ciebie kluczowe w danym momencie!
 • Reguła PARETO (80/20). Pamiętaj, że 80% Twoich rezultatów pochodzi z 20% Twoich starań. Dlatego warto skupić się na tych 20% niż pracować więcej. Ciężko jest wykryć te zadania, które nas ograniczają. Trzeba szukać tej zasady w swoim działaniu i robić to, co daje najwięcej!
 • Czy warto to robić? Zadaj sobie to pytanie, aby być skutecznym w działaniu. Dowiesz się po odpowiedzi czy naprawdę warto robić daną rzecz. Jeśli nie wiesz czy warto to warto zacząć choć troszkę i zobaczyć czy warto. Jeśli nie to nie rób. Jeśli tak to rób. Tyle… Czy chcesz działać i mieć efekty w życiu i ebiznesie?
 • Nie rób wszystkiego. Nie warto działać, jeżeli nie masz w czymś dużej wiedzy lub doświadczenia. Jeżeli kompletnie coś nie wychodzi to zastanów się czy warto powiedzieć „NIE” i komuś to zlecić. Będzie Ci wtedy łatwiej osiągać jeszcze więcej!
 • Korzystaj z różnych programów, które polepszają efektywność. Na przykład blokuj połączenie internetowe, gdy pracujesz. Ustal sobie limit czasu na napisanie czegoś itp. Rób tak, aby wykorzystać maksymalnie czas. Ja z tego korzystam rzadko, bo w miarę ogarniam to co mam do roboty, ale jak Ty masz z tym problem, to trzeba korzystać z takich drastycznych sposobów.
 • Nie marnuj czasu. Na przykład jadąc autobusem czytaj książkę lub słuchaj audiobooka powiązanego z Twoją pracą. Nie ma co marnować czasu, gdy możesz go wykorzystać.
 • Deleguj to czego nie umiesz. Czy to programowanie czy grafika. Jeżeli się na czymś nie znasz i nie chcesz się tego uczyć lub naprawdę nie potrafisz to deleguj. To dobry sposób na osiąganie jeszcze więcej i na to, aby Twoja skuteczność była jeszcze większa!
 • Niech to co chcesz robić w życiu będzie także dla Ciebie zabawą. Wtedy działanie w danym obszarze będzie łatwiejsze. Czerp z działania zabawę i pogłębiaj swoje pasje!
 • Co Cię motywuje? Twoje cele powinni Ci pomagać w działaniu.
 • Nagradzaj siebie za Twoje osiągnięcia. Wtedy łatwiej Ci będzie motywować się do dalszej pracy i być skutecznym w działaniu.
 • Nie daj się swojemu lenistwu. Działaj i się nie poddawaj.
 • Bądź także konsekwentnym w działaniu. Wielu ludzi na tym właśnie przegrywa i poddaje się. Aby coś osiągnąć to musisz coś od siebie dać.

Co jeszcze robisz, aby być bardziej skutecznym i efektywnym? Jak dla Ciebie jest ważna skuteczność? Czym jest skuteczność w Twojej niszy? Czy łatwo jest działać? Czy możesz osiągnąć wiele? Na pewno, ale trzeba być mega wytrwałym i skutecznym!

1 Comment

 1. Tomasz Chrobak21 lipca 2015

  A Ty co robisz, aby być skutecznym?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top