Czym jest skuteczność, co warto o niej wiedzieć?

Czym jest skuteczność? Co robić, aby Twoja skuteczność w działaniu była lepsza?

Co czyni jedną osobę efektywną i skuteczną i drugą nie? Poza tym, gdy jesteśmy skuteczni, to zwiększa się także pewność siebie. Co robić, aby być bardziej skutecznym? Jakimi zasadami się kierować i co robić, aby osiągnąć sukces? Czy będzie Ci ciężko? Na pewno, ale nie ma co się poddawać! Czeka Cię więc wiele działania i wiele pracy, by coś zmienić w swoim życiu internetowym. Jakie masz marzenia? Jakie plany do realizacji? Czy pracujesz nad tym, aby być zmotywowanym? Wiesz, czego potrzebujesz, aby osiągnąć cel? Jakich umiejętności potrzebujesz? Co możesz poprawić, aby być jeszcze bardziej skutecznym?

Czym jest skuteczność w tych czasach?

Jesteś skuteczny w swoich działaniach? Co masz do przekazania innym i co chcesz udowodnić sobie? Masz jakiś ciekawy plan co do siebie?

 • Rób to co do Ciebie należy i się nie poddawaj. Na początku na pewno będzie Ci trudno być efektywnym, gdy nie masz w danej dziedzinie wiedzy i doświadczenia. Nie warto się poddawać na początku i działać po prostu. Na pewno będzie wiele porażek i przeciwności. Dlatego miej… Jakie sukcesy masz do osiągnięcia? Jakie proste zadania są Ci potrzebne, aby mieć wyniki w swojej niszy? Jakich rezultatów od siebie oczekujesz?
 • … Cele. Powinieneś je znać i codziennie sobie o nich przypominać. Jeżeli wiesz, czego chcesz i jesteś zdeterminowany, aby to osiągnąć, to nic Cię nie powstrzyma. Dawaj z siebie wszystko i nie ma, że się poddajesz. Cele dają Ci kierunek działania i dzięki nim masz wiele dróg i możliwości. Zobacz sobie metodę SMART. Jakie konkretne i mierzalne masz cele do osiągnięcia? Co jest dla Ciebie istotne? I w jakim czasie chcesz osiągnąć swoje sukcesy?
 • Ustal priorytety co jest ważne, a co może poczekać. Będzie Ci wtedy łatwiej działać. Wiedza co do priorytetów jest bardzo ważna. Nie zapominaj o tym! Co jest dla Ciebie ważne, a co mnie? Co możesz wiedzieć na temat priorytetów? Na pewno to, że warto je ustalać i wiedzieć to, co jest dla Ciebie kluczowe w danym momencie! Nie ma jednej formuły na sukces! To wiele działań, które powodują, że masz efekty! Jakie masz plany i co chcesz osiągnąć w danym czasie? Co potrzebujesz, aby mieć wyniki? Dostosuj się do swoich mocnych jak i słabych stron. Wykorzystaj to, co umiesz najlepiej!
 • Reguła PARETO (80/20). Pamiętaj, że 80% Twoich rezultatów pochodzi z 20% Twoich starań. Dlatego warto skupić się na tych 20% niż pracować więcej. Ciężko jest wykryć te zadania, które nas ograniczają. Trzeba szukać tej zasady w swoim działaniu i robić to, co daje najwięcej!
 • Czy warto to robić? Zadaj sobie to pytanie, aby być skutecznym w działaniu. Dowiesz się po odpowiedzi czy naprawdę warto robić daną rzecz. Jeśli nie wiesz, czy warto, to warto zacząć, choć troszkę i zobaczyć, czy warto. Jeśli nie to nie rób. Jeśli tak to rób. Tyle… Czy chcesz działać i mieć efekty w życiu i ebiznesie?
 • Nie rób wszystkiego. Nie warto działać, jeżeli nie masz w czymś dużej wiedzy lub doświadczenia. Jeżeli kompletnie coś nie wychodzi, to zastanów się, czy warto powiedzieć „NIE” i komuś to zlecić. Będzie Ci wtedy łatwiej osiągać jeszcze więcej!
 • Korzystaj z różnych programów, które polepszają efektywność. Na przykład blokuj połączenie internetowe, gdy pracujesz. Ustal sobie limit czasu na napisanie czegoś itp. Rób tak, aby wykorzystać maksymalnie czas. Ja z tego korzystam rzadko, bo w miarę ogarniam to co mam do roboty, ale jak Ty masz z tym problem, to trzeba korzystać z takich drastycznych sposobów.
 • Nie marnuj czasu. Na przykład jadąc autobusem, czytaj książkę lub słuchaj audiobooka powiązanego z Twoją pracą. Nie ma co marnować czasu, gdy możesz go wykorzystać.
 • Deleguj to czego nie umiesz. Czy to programowanie, czy grafika? Jeżeli się na czymś nie znasz i nie chcesz się tego uczyć lub naprawdę nie potrafisz, to deleguj. To dobry sposób na osiąganie jeszcze więcej i na to, aby Twoja skuteczność była jeszcze większa!
 • Niech to, co chcesz robić w życiu, będzie także dla Ciebie zabawą. Wtedy działanie w danym obszarze będzie łatwiejsze. Czerp z działania zabawę i pogłębiaj swoje pasje!
 • Co Cię motywuje? Twoje cele powinni Ci pomagać w działaniu.
 • Nagradzaj siebie za Twoje osiągnięcia. Wtedy łatwiej Ci będzie motywować się do dalszej pracy i być skutecznym w działaniu.
 • Nie daj się swojemu lenistwu. Działaj i się nie poddawaj.
 • Bądź także konsekwentnym w działaniu. Wielu ludzi na tym właśnie przegrywa i poddaje się. Aby coś osiągnąć, to musisz coś od siebie dać.

Co jeszcze robisz, aby być bardziej skutecznym i efektywnym? Jak dla Ciebie jest ważna skuteczność? Czym jest skuteczność w Twojej niszy? Czy łatwo jest działać? Czy możesz osiągnąć wiele? Na pewno, ale trzeba być mega wytrwałym i skutecznym! Monitoruj swoje postępy i śledź, co działa w Twoim przypadku. Kiedy będziesz wiedzieć, że osiągnąłeś cel? Poprawiaj swoją skuteczność poprzez naukę nowych rzeczy i potem budowanie doświadczenia. Skuteczność jest bardzo ważna w Twoim życiu zawodowym jak i prywatnym. Jaką masz motywację i chęć działania? Musisz znaleźć swój sposób na działanie w Internecie. Będzie ciężko, ale sobie poradzisz. Dobrze ustal CEL, PLAN i do pracy!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

A Ty co robisz, aby być skutecznym?

Scroll to top