Nawyk delegowania, czyli jak przyspieszyć swój rozwój?

Nawyk delegowania we własnej firmie to bardzo przydatna umiejętność. Co robić, aby to było jeszcze bardziej skuteczne.

Zaufaj swoim współpracownikom.

Musisz dać szansę swoim ludziom, żeby się wykazali! To podstawowy nawyk delegowania. Trzeba zaufać i pokazać, że dana osoba jest ważna w Twojej firmie. Tak doceniona osoba będzie lepiej pracować i z chęcią będzie wykonywać Twoje polecenia. Taka osoba poczuje się dobrze w Twojej firmie i da z siebie wszystko. Warto budować sobie nawyk delegowania, aby inni ludzie pomagali Ci w Twojej działalności. Wszystkiego sam nie zrobisz!

Wspieraj swoich ludzi.

Nie możesz pozostawić ich samym sobie. Muszą być docenieni przez Ciebie i swoich kolegów i koleżanek z pracy. Wtedy pracuje się dużo lepiej i lubi się swoją pracę. Warto więc wzajemnie się wspierać i dawać z siebie wszystko. Warto, aby obie strony sobie zaufały. TO wymaga czasu, ale to pomoże Ci skalować swój ebiznes.

Zrozum, że to ważne.

Delegowanie i nawyk delegowania daje ogromne możliwości rozwoju.  Firma i biznes działa wtedy szybko i skutecznie. Warto poznać sekrety delegowania rzeczy. Delegowanie jest ważne i daje ogromne możliwości rozwoju. Musisz tego spróbować i zobaczyć to jak to będzie działało u Ciebie lub Twoich klientów. Jak masz na to fundusze to inwestuj w ludzi. Oni będą napędzać Twój ebiznes. Ale to wszystko z czasem.

Nie bądź perfekcyjny.

Nie oczekuje perfekcyjnie wykonanej pracy delegowanej. Zawsze będa jakieś błędy! Nie możesz być osobą perfekcyjną, bo nigdy nie ruszysz z miejsca. Dawaj ludziom takie prace, które będą wykonane dobrze. Nie oczekuj, że pracownik będzie działała perfekcyjnie przez osiem godzin. Są dni, że jednej działa dobrze, a drugi średnio. Nawyk delegowania powinien mieć to na uwadze. Nikomu nie uda się działać perfekcyjnie. Ty też nie działasz perfekcyjnie!

Dawaj szczegółowe polecenia.

Takie, aby pracownik wiedział co ma robić i co do niego należy. To tyle i aż tyle, bo wiele osób nie wie często jakie ma obowiązki w pracy. Musisz jasno i od początku poinformować co i jak. To takie proste, a wiele osób o tym zapomina delegując innym rzeczy. Warto tworzyć procesy, aby ludzie wiedzieli, co mają robić. Wtedy nawyk delegowania zaczyna działać!

Polecenia zgodne z umiejętnościami.

Poznaj jaką wiedzę ma dany pracownik i dostosuj do niego zadania. Wtedy wszystko pójdzie gładko i nie będzie ciągłych pytań i kłopotów. Musisz tylko poznać swoich współpracowników i  dać im szansę. Tyle… Musisz poznać zalety swojej ekipy i dopasować swoje działania delegowania do ich umiejętności.

To przyspieszy sukces.

Nawyk delegowania daje Ci większą i szybszą możliwość rozwoju w danym czasie. To warto też mieć na uwadze. Naucz się delegować zadania i rób to z rozwagą i dostosuj do danej osoby. Bądź dobrym pracodawcą.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy11 marca 2017

    A Ty, delegujesz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Scroll to top