Czy to dobra nisza? Czy warto się rozwijać w danym temacie?

Czy to dobra nisza do działania? Czy chcesz się rozwijać w danej branży? 

Nie ma lekko w osiąganiu sukcesów w sieci. Na początku warto wybrać niszę, która Cię interesuje. Ale czy to jest metoda na sukces? NIE! 

Sprawdź, czy to dobra nisza do działania? 

Jak sprawdzić, czy nisza jest dobra? Czy dany temat, który wybrałeś, jest opłacalny? 

Szukaj możliwości!

Czy widzisz potencjał w danej niszy? Czy są tam jacyś ludzie, którzy zmagają się z problemami? Jest wiele nisz w sieci i poza nią. Możesz wykorzystać to w swoim e-biznesie. Jednak czy tak łatwo jest się rozwijać w każdej niszy? Na pewno w niszach, które nie są Twoją pasją, jest ciężko na początku, więc warto wybrać coś, co sprawia Ci przyjemność. Trzeba szukać na początku wszystkiego, co sprawi, że będzie Ci łatwiej zacząć. Dlatego szukaj coś w kierunku swoich pasji i zainteresowań! To dobry sposób na początek, aby nauczyć się przy tym marketingu i sprzedaży i tak dalej… Łatwo jest działać w tematach, które sprawiają uśmiech na Twojej twarzy. Zastanów się, jaki temat jest dla Ciebie i szukaj możliwości. Wybierz coś ciekawego i zacznij rozwijać swoją działalność w Internecie. 

Czy ludzie szukają rozwiązania? 

Sprawdź, czy są pytania o dany problem w niszy. Co wyszukują Twoi potencjalni klienci? Sprawdź inne blogi i o czym piszą jakieś portale na dany temat. Zobacz, czy są jakieś gazety na dany temat. Sprawdzaj, czy ludzie szukają jakichś rozwiązań? O czym piszą inne portale? O czym Ty możesz pisać? Zastanów się nad tym dobrze i zacznij działać w danej niszy. Tak sprawdzisz, czy to dobra nisza. Po prostu wchodząc w skórę osoby z problemem i szukając rozwiązań! Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w danym temacie i zacznij się w tym rozwijać! Na pewno nie będzie Ci lekko, gdy dopiero zaczynasz? Ale jak wybierzesz coś z kręgu Twoich zainteresowań, to zaczniesz mieć z czasem wyniki! 

Czy są ludzie z problemami?

To też ważne, aby sprawdzić, czy ludzie w danej niszy mają jakieś problemy? Jak możesz pomóc w ich rozwiązaniu? Masz jakiś pomysł na to, jak szukać problemów? Zacznij bloga i pisz o różnych tematach i sprawdzaj, jakie artykuły są chętnie czytane. Rozwiąż kilka małych problemów, jakie TY miałeś i zacznij sprawdzać, czego potrzebują czytelnicy bloga. I tak można dowiedzieć się dużo o potrzebach danej grupy odbiorców. Więc nie licz na to, że wszystko będzie na tacy! Zacznij się rozwijać i nie poddawaj się w swoim działaniu! Masz na pewno wiele do zrobienia! W każdej niszy jest coś do zmiany i do poprawy. Więc zacznij dobrze od zbadania niszy i szukaj ludzi z wyzwaniami na swojej drodze! 

Czy jest w niszy jakaś konkurencja, która sobie radzi? 

Jeżeli jest, to super! Masz wtedy możliwości i możesz z kimś konkurować! T dobre do tego, aby nabrać motywacji, że ktoś może Ci zapłacić za porady czy rozwiązania. Jeżeli jest konkurencja, to oczywiste jest to, że masz z kim walczyć o klienta, ale to dobry znak, że wybrałeś dobrą niszę. Więc nie poddawaj się, gdy konkurencja wydaje się nie do pokonania. Może zawęź temat swojej pracy w sieci i konkuruj z czymś mniejszym? To dobry sposób, aby szukać wąsko niszy i nie działać zbyt szeroko. Ale jak masz czas i budżet, to możesz spróbować! 

Czy są w stanie zapłacić za rozwiązanie? 

Widzisz, że inni zarabiają na danym temacie? Więc możesz spróbować swoich sił w działaniu! Nie będzie to łatwe, bo na pewno jest wtedy konkurencja, ale może jakoś się wykażesz i zaczniesz mieć wyniki w swoich działaniach. Zastanów się, jak możesz wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę, aby pokonać konkurencję? Na pewno nie będzie Ci lekko, ale nie możesz się poddawać! Będzie na pewno wiele rzeczy do pokonania. Wiele rzeczy do poprawy w marketingu i sprzedaży, ale nie ma co się poddawać! Możesz osiągnąć wiele! Uwierz w to! 

Sprawdź zawsze, czy to dobra nisza, w której chcesz działać? Widzisz potencjał? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

W jakiej niszy Ty chcesz się rozwijać?

Scroll to top