Od czego zacząć działanie online? Czy masz czas, aby blogować?

Od czego zacząć działanie online? Jaka jest najważniejsza rzecz w działaniu online? 

Bycie online wcale nie jest łatwe! Musisz się wykazać wiedzą i doświadczeniem, tak jak w normalnym lokalnym biznesie. Więc czeka Cię sporo pracy nad tym, aby być mega dobrym w tym, co robisz! 

Od czego zacząć działanie online, aby mieć wyniki? 

Jest jedna rzecz na początku! BLOGOWANIE

Według mnie od tego warto zacząć! Bo to dość tanie na początek, a możesz się wykazać swoją wiedzą i budować przy tym odpowiednią markę. Nie jest to jednak rzecz, która działa szybko, bo trzeba wiele czasu, aby rozwinąć swojego bloga.  Więc zacznij od znalezienia odpowiedniej domeny i hostingu. I zainstaluj WordPressa. To wszystko możesz zrobić w jeden wieczór! I to jest najszybsze w blogowaniu. Teraz czeka Cię ogrom pracy! To ogrom pracy, aby to, co piszesz dawało Ci naprawdę efekty, wiec pisz i pisz i pisz…

Bez odpowiedniego planu też się nie obejdzie, bo musisz wiedzieć, co oczekujesz od siebie. W czym chcesz działać? Jakie tematy Cię interesują? Co chcesz zmienić w życiu swoich czytelników? Na pewno nie będzie Ci lekko, gdy wszystko będzie w początkowej fazie. Musisz poznać swoją niszę, konkurencję, ludzi i ich problemy. Musisz nauczyć się obsługiwać system do pisania bloga. A to zajmuje czas i trzeba przygotować na to kilka dni czy tygodni (w zależności ile masz wolnego czasu). Ale warto poświęcić czas na blogowanie! Jak najwięcej czasu! Bo to bardzo czasochłonne i wymaga dużo pracy! Samo się nie napisze. Nie optymalizuje treści pod ludzi i wyszukiwarki. Jest naprawdę wiele rzeczy, które trzeba poznać w blogowaniu. Więc czeka Cię dużo pracy! 

Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu… co chcesz dzięki temu osiągnąć? Na pewno masz wiele do przekazania. Każdy ma, ale to nie wystarczy! Musisz działać i pisać bloga jak najczęściej. A nie że napiszesz raz w miesiącu i będziesz zadowolony. Na początku pisz dużo, aby zobaczyć statystyki i ogarnąć czego ludzie szukają. Więc nie będzie tak łatwo! Blogowanie wymaga czasu i sam wiem, ile poświęcam na to godzin codziennie. A nie każdy ma tyle czasu… więc im mniej wolnego czasu, tym lepiej będziesz blogować. Więc musisz poznać swoje możliwości. Czy masz na tyle porządku w ciągu dnia, aby poświęcić się blogowaniu? Na pewno nie będzie wszystko szło dobrze i popełnisz wiele błędów. Więc zastanów się nad tym, czy chcesz się zająć blogowaniem? Czy ogarniesz na to może kilka lat pracy? Może mniej/więcej? Masz takie możliwości? Chcesz się wybić w blogowaniu? To zacznij działać i podejmij decyzję, czy chcesz zostać blogerem? 

Zastanów się, czy masz na tyle odwagi, aby uczyć się w swojej branży i starać się zostać specjalistą w temacie? To nie jest łatwa ścieżka! Niestety nie jest! I wymaga dużo poświęceń i trochę pieniędzy… Masz na to siłę i motywację? Masz? Czy jesteś w stanie całkowicie poświęcić się swoim celom i zacząć się rozwijać na wielu płaszczyznach? Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne i czy blogowanie pomoże Ci w Twoich celach? Zastanów się nad tym i podejmij decyzję! I nie przestawaj działać, aż osiągniesz cel! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Warto zacząć blogować?

Scroll to top