Czy blogujesz i rozwijasz bloga? Czy łatwo jest być blogerem?

Czy blogujesz i rozwijasz bloga? Czy blogujesz w tych czasach? Czy warto mieć bloga? 

Blogowanie dla wielu to marnowanie czasu. “Blogowanie nie jest dla mnie.” Tak wiele osób mówi, ale czy nie warto zacząć i chociaż spróbować coś zmienić w swoim ebiznesie?

Czy blogujesz i rozwijasz bloga w tych czasach? Masz na to ochotę? 

Czy robisz wszystko, by blogować skutecznie? 

Jaki masz cel blogowania? 

Wiesz, do czego dążysz na swoim blogu? Wiele ludzi zakłada bloga i potem o nim zapomina. Nie ma sensu mieć takiego celu, że blog będzie pusty, a Ty zaczniesz mieć wyniki. Tutaj potrzeba trochę więcej pracy! Zastanów się nad tym, co Ty zrobisz, aby osiągnąć swoje cele? Masz na tyle odwagi, aby blogować długo i przez wiele miesięcy czy lat nie mieć dużych rezultatów? Dobre blogi to praca na lata, a nie na kilka dni. Zastanów się, czy to dla Ciebie? Czy Ty chcesz coś zmienić w swoim życiu i swoim ebiznesie, dzięki blogowaniu? Na pewno! Ale pracuj nad tym blogiem! Codziennie coś zmieniaj, poprawiaj testuj i analizuj. Blog daje ogrom możliwości, ale wymaga dużo pracy. Nic się nie zmieni, jeśli porzucisz bloga i będziesz płacił tylko za domenę i hosting. Jak już coś wkładasz w bloga, to zacznij pracę na serio. Jako specjalista w danym temacie, możesz dzielić się wiedzą i wiele zyskać jako marka w Internecie. Masz pomysł na siebie i wiesz, do czego dążysz? Czy blogujesz i rozwijasz bloga dla przyjemności czy też dla pieniędzy?

Dzięki temu poznajesz swoich potencjalnych klientów. Ile wiesz o czytelnikach i ile możesz się dowiedzieć? 

Warto szukać nowości na blogu i dostarczać teksty czy wideo dla swoich potencjalnych czytelników. Dzięki blogowaniu możesz lepiej poznać swoją branżę. Ludzie zaczną komentować i wchodzić z Tobą w dyskusję. Zacznie się wymiana informacji i będziesz wiedział, jaką ofertę stworzyć. To samo się nie zrobi! Nic samo się nie wydarzy, jeśli nie będziesz systematyczny i wytrwały. Poznawaj swoich czytelników i zamień ich w klientów. A to dużo pracy i to każdego dnia. Warto rozwijać swojego bloga, gdy nie masz pomysłu na produkty. Może jak poznasz swojego klienta, to będziesz wiedział czego potrzebuje i jak możesz mu pomóc. Pomysły na ofertę przyjdą same, ale trzeba rozwijać tego bloga. Chcesz iść taką drogą? Chcesz coś zmienić w życiu swoich czytelników? Chcesz zmieniać świat? To super! Więc zacznij od blogowania i bądź w tym coraz lepszy! 

Na pewno dzięki blogowaniu budujesz z ludźmi relację.

To też jest dobre, aby budować solidną więź z marką, którą tworzysz. Ludzie zaczną do Ciebie lgnąć, ale potrzebna jest praca nad swoim blogowaniem. Samo założenie bloga to nic. Zobaczysz potem, ile jest nad nim pracy! A to jakaś aktualizacja. A to coś z hostingiem… a to trzeba coś napisać, zaakceptować komentarz i tak dalej! Blog wymaga dopieszczenia. A to, że masz kilka wpisów to nie moja wina. Musisz być kreatywnym w działaniu i szukać pomysłów na wpisy. Blogowanie to dużo pracy każdego dnia i nie każdy ma na to czas, ale warto go znaleźć! Warto szukać w swoim blogowaniu wartości. Pokazać swój punkt widzenia. Coś napisać lepiej od konkurencji. Ta relacja jest naprawdę ważna! I nic samo się nie zmieni w Twoim życiu, jeśli nie poświęcisz czasu na działanie nad blogiem. Zobacz, ile masz możliwości w tych czasach na blogu. Możesz się wyróżnić wieloma rzeczami Zwłaszcza swoimi treściami, które tworzysz każdego dnia. To jest Twoja najlepsza przewaga nad konkurencją! Więc ją wykorzystaj! 

Jakie treści będziesz dostarczać swoim czytelnikom? Czego do Ciebie oczekują? 

Masz pomysł na swoje treści? Co będziesz tworzyć dla swoich odbiorców? Czy będzie Ci lekko się rozwijać na początku? Na pewno nie, bo blogowanie to dawanie ogrom wartości i trzeba się tego nauczyć! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele. Działaj najlepiej, jak potrafisz! Twórz nowości na blogu i kieruj się swoją intuicją! Zobacz, co dla czytelników może być przydatne. Testuj i sprawdzaj różne rodzaje treści. Nie ma nic za darmo, więc musisz się przygotować na pracę nad blogiem i to każdego dnia! Zobacz, że masz tyle do zmiany w życiu swoich odbiorców. Możesz zmienić życie innych ludzi i możesz ich motywować do działania. Zacznij rozwijać treści i pokaż, że znasz się na działaniu i wiesz, do czego dążysz. Ale działaj! A nie udawaj blogera, który ma 5 wpisów na blogu… 

Możesz na tym zarobić. Jak przekształcisz odbiorców w klientów?

To zwiększy świadomość marki i będziesz mieć dzięki temu lepszy wyniki w sprzedaży. Zobacz, czy nie opłaca się działać na blogu? Czy wszystko co robisz, jest ważne dla czytelnika? Czy faktycznie mu pomagasz? Czy widzisz potencjał blogowania w swojej działalności? Na blogu można wiele zyskać, ale nie będzie to praca na kilka dni, tylko na lata! Zastanów się, czy ty dla Ciebie? Czy faktycznie chcesz podjąć rękawicę i zacząć działać? Zobacz, że blogowanie może zwiększyć wiele… ale musisz działać! Musisz pisać i tworzyć jak najwięcej. Pokazać, że znasz się na rzeczy. Masz na to tyle czasu? Masz na to energię? Zacznij już teraz! Wiesz, jak zamienisz czytelnika na klienta? Co chcesz przedstawić swoim klientom? Masz coś ciekawego do sprzedaży i czy to jest coś, co pomoże Twoim czytelnikom? 

Czy blogujesz i rozwijasz bloga? Masz na siebie pomysł i masz większe cele co do blogowania!? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Masz bloga? Jak się z nim działa? Dużo pracy, nie?

Scroll to top