Co testować w marketingu? Czyli co mieć na uwadze promując produkt?

Co testować w marketingu? W marketingu trzeba wiedzieć, co działa a co nie.

Wiele rzeczy trzeba mierzyć i sprawdzać. Co to takiego jest? Zaraz się dowiesz…Co testować w marketingu, aby mieć wyniki swojej kampanii? Co warto wiedzieć na ten temat? Dowiesz się, czytając ten wpis!

Co testować w marketingu, żeby zacząć brać lekcję z działania?

ROI (return of investment) – musisz wiedzieć czy jesteś na plusie. Ile dajesz a ile zyskujesz. To podstawowa rzecz, którą musisz wiedzieć. Jest to łatwo zmierzyć a wyniki tego są bardzo przydatne. Zobacz ile jedna rzecz może Ci dać informacji. To rzecz, którą musisz znać w swoim biznesie. Oblicz to…! Ile wydajesz, a ile masz kosztów? Czy coś Ci zostaje? Czy masz pieniądze na dalszą kampanię i na przykład reklamę? Wiesz jak zarządzać tymi pieniędzmi? Jakie masz możliwości? Jakie masz zasoby na to, aby osiągnąć sukces? Jakie masz to ROI? Czy robisz wszystko, aby osiągnąć sukces w kampanii marketingowej? Zastanów się nad swoim marketingiem i nad tym, jak Twój biznes działa każdego dnia…

Sprzedaż – warto wiedzieć ile sprzedajesz towaru czy usług. To też jest łatwe do zmierzenia. Wiesz dzięki temu co ludzie kupują i nad czym warto jest się skupić, wiedząc co kupują klienci. Sprawdzanie sprzedaży jest ważne w biznesie i warto ją testować i sprawdzać jej efekty. Zobacz ile danych znowu masz przed sobą i jak może się ona przydać. Sprawdzanie sprzedaży jest ważne, bo co testować w marketingu innego? Co da Ci taka statystyka sprzedaży? Na pewno dane o tym, czy produkt jest ważny dla innych. Jeżeli widzisz sprzedaż, to oznacza, że warto jest dalej go sprzedawać. Że można go ulepszyć i pokazać klientom, że po zakupie osiągną dany cel… Warto wiedzieć, co się sprzedaje. Warto mieć na uwadzę to, że wiele możesz osiągnąć dzięki sprawdzeniu statystyk. To bardzo ważne dane, które dają Ci wiele wiedzy i doświadczenia zawodowego.

Konwersja. Należy się też nad nią skupić. Warto znać ile procentowo ludzi kupuje z ogółu. Wiedząc to możesz próbować ją zwiększać i polepszać. Konwersja to ważna rzecz i warto nad nią pracować. Musi być ona sprawdzana, aby wiedzieć co zmienić lub poprawić w swojej sprzedaży. Testowanie konwersji jest ważne, aby nie marnować za dużo pieniędzy na promocję. Nie jest to łatwe, bo musisz dobrze poznać swoją niszę, aby wiedzieć, co jest dla klientów ważne. Nie poddawaj się z tym za szybko. Testowanie na przykład landing page sprzedażowego jest bardzo ważne. Dzięki temu wiesz, na jaki końcowy efekt możesz liczyć. Po co testować w marketingu konwersję? Po to, aby zoptymalizować swój biznes i nie tracić pieniędzy!

Reklama – warto mierzyć jej skutki. Po pierwsze czy jest ona opłacalna i czy warto dalej się reklamować. Warto ją testować i to też trzeba sprawdzać. Reklama nie jest dla każdego, więc przyucz się jej zanim zaczniesz wydawać sam pieniądze. Reklama wymaga pracy nad swoją niszą. Musisz poznać dobrze swoich klientów, aby być reklamą tam, gdzie oni. Nie jest to na początku łatwe, ale jest to do zrobienia. Jak Ty chcesz osiągnąć swój cel reklamowy? Chcesz więcej ludzi na swoich mediach społecznościowych? Na blogu? To zacznij się reklamować, ale rób to z sensem i nie wydawaj majątku tylko po to, aby mieć trochę więcej ludzi na stronie czy profilach social media. Testuj także reklamę, bo bez optymalizacji będziesz tylko płacił i nie będzie efektów.

Odzew. Warto sprawdzać jak ludzie reagują na Twój marketing. Czy się im podobają pomysły, czy działają czy nie. Warto to także wiedzieć. To nie kosztuje wiele pracy a warto będzie znać szczegóły tego jak ludzie reagują na marketing. Warto to mierzyć i sprawdzać, dlaczego coś działa, a coś nie. Zastanów się nad tym, jaki masz cel i co możesz osiągnąć dzięki temu, że wiesz, co testować w marketingu. Zobacz jak ludzie reagują na Twoje emaile, wpisy czy posty w mediach społecznościowych. Warto testować odzew i sprawdzać, co ludzie lubią. To da Ci nowe informacje na temat Twojej niszy…

Partnerzy. Warto znać ich skuteczność. Żeby wiedzieć w jakim kierunku ich szkolić, żeby wiedzieć co robią dobrze a co źle. Warto znać ich pracę. Jak oni pracują? Czy mogą pracować lepiej? Na pewno! Dlatego warto to mierzyć i sprawdzać!

Rynek – czy warto w niego wchodzić? Dowiedz się tego już na samym początku. Co robi konkurencja, gdy wprowadzasz swoje strategie marketingowe? Coś zmienia? Dodaje? Warto znać obie te sprawy. Poznanie rynku jest ważne już na samym początku. Jeśli zrobisz to dobrze, to będziesz widział szybciej efekty. Jak Ty chcesz pomóc swoim klientom? Jakie masz możliwości pomocy? Jak reagują na tę pomoc ludzie w niszy?

Zastanów się nad tym, jak marketing może Ci pomóc w Twoim biznesie… Testuj wiele rzeczy. Co Ty testujesz? Napisz w komentarzu poniżej.

1 Comment

  1. Marketer Internetowy19 lutego 2017

    Co warto testować według Ciebie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top