Co robić na blogu, aby mieć klientów?

Co robić na blogu, aby blogowanie było skuteczne? Co warto wiedzieć?

Nic nie przychodzi samo w blogowaniu. Trzeba robić wszystko, by blog był coraz bardziej popularny i dawał Ci kawałek radości z jego tworzenia. Warto uczyć się blogowania i robić to systematycznie. Co zrobić, by osiągnąć swoje cele blogowania? 

Co robić na blogu, aby był on wartościowy? 

Czy łatwo jest zbudować dobrego bloga, który pomaga innym? 

Zacznij po prostu blogować! 

To podstawa! Musisz mieć dobrego bloga, aby go rozwijać. Więc załóż go zaraz po przeczytaniu tego tekstu. To bardzo tanie i łatwe na początku, więc nie masz wymówki. Masz działać na blogu i się nie poddawać. Pisz o tym, co Cię interesuje, o swoich pasjach i zajawkach. Ale pisanie często już nie jest takie łatwe. Bo wymaga to dużo systematyczności. Czeka Cię sporo pracy! Ale nie ma, że się nie chce. Stwórz dobrego bloga, którego sam byś chciał czytać. Pomagaj ludziom w ich problemach. Nie czekaj na idealny moment, bo on nigdy nie nadejdzie. Nie ma też tak, że założysz bloga i ludzie będą do Ciebie lgnęli. Nie  ma tak łatwo. Trzeba też promować swoje treści i zająć się marketingiem. Więc to nie tylko pisanie. To też praca nad sobą i nad swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystko wymaga czasu, więc zacznij teraz, aby potem nie żałować! 

Zamień czytelnika w klienta.

To jest już trudne, bo ludzie dziś nie ufają i chcą wszystko za darmo. Musisz się czymś wykazać, aby ludzie zauważyli, że tworzysz ciekawą markę i możesz im pomóc w ich problemach. Zmień ich w klientów! Ale jak powiesz? Zacznij od budowy dobrego bloga, od mediów społecznościowych, od podstawowego pozycjonowania swojego bloga, od komentowania innych stron. Nie będzie to łatwe, bo konkurencja nie śpi, ale jakoś trzeba działać. Zacznij właśnie od tego, że możesz wiele osiągnąć dzięki blogowaniu, ale musisz zamienić czytelnika w klienta. I to nie jest łatwe, ale jak zbudujesz zaufanie i dobrą wartość, to może się da to wykonać dość szybko. Nie poddawaj się! 

Szukaj klientów.

Musisz ich szukać na blogu i poza nim. Ludzie mają różne problemy, więc nie ma co się poddawać. Na pewno znajdziesz ich na portalach społecznościowych i na swoim blogu. Nie ma tak, że oni przyjdą sami. Że zapukają na Twojego maila po dwudziestu wpisach. Hehe… ale by było super! Ale tak nie jest! Trzeba się postarać, aby przyszli właśnie do Ciebie, więc musisz się czymś wykazać na blogu, aby kupili rozwiązanie od Ciebie. I tu jest dopiero zabawa, aby zrobić to dobrze. Ludzie muszą Ci zaufać . Co robić na blogu, aby mieć wyniki? Działać i ciągle szukać nowych możliwości. Nie będzie to zawsze przyjemne, ale warto próbować. Do skutku! 

Realizuj pomysły. Dziel się wiedzą.

Szukaj możliwości na swoim blogu. Masz ich wiele! Pomysły zawsze warto sprawdzać. Jedne wypalą, a drugie nie. Zacznij naprawdę się rozwijać i pokaż, co jest dla Ciebie ważne. Pokaż ludziom, że możesz im pomóc i że masz odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Pokaż swoją markę ekspercką z dobrej strony i zrób coś wartościowego. Pokaż, że masz zasoby na to, aby pomóc klientom w ich problemach w danym temacie.  Podziel się wiedzę i zobacz ile możesz zyskać dzięki blogowaniu! Może nie przyjdzie to zawsze łatwo, ale warto rozważyć wszystko, aby osiągnąć cel. 

Sprzedaj rozwiązanie. 

I to jest najważniejsze, aby pokazać problem i go rozwiązać poprzez usługę czy produkt. Więc musisz nauczyć się sprzedaży na blogu. Nauczyć się dobrego marketingu i promocji. Wszystko wymaga pracy nad sobą i nad swoją wiedzą na początku. Naprawdę masz wiele możliwości więc usiądź teraz i pomyśl o czym chcesz blogować i jakie problemy możesz rozwiązać, aby sprzedać metodę na sukces w danej dziedzinie. 

Co robić na blogu, aby mieć wyniki sprzedażowe? Napisz w komentarzu, czym Ty się zajmujesz!?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Dlaczego Ty blogujesz?

Scroll to top