Co bloger powinien? Jakie mam dla Ciebie porady, drogi Blogerze?

Co bloger powinien robić, aby jego blog był jak najlepszy w swojej dziedzinie?

Czy Ty chcesz zostać dobrym blogerem? Co warto wiedzieć na temat blogowania, aby osiągnąć w tym sukces? Zastanów się, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Co chcesz zmienić w danej branży?

Co bloger powinien?

Nad czym warto skupić swoją uwagę?

Cele i plan.

To podstawa i będę o tym zawsze wspominał. To podstawa! Rozumiesz!?

Trzeba naprawdę wiedzieć co i jak masz robić na blogu, aby był on jak najlepszy. Bez tego nie masz szans na wybicie się w niszy. Musisz dobrze poznać siebie i to jak działasz i dostosować do tego cele i swój plan. Potem działaj do skutku (co chyba jest najtrudniejsze). Dawaj z siebie wszystko i dąż do celu każdego dnia. Nie jest łatwo codziennie robić coś nad blogiem i go ulepszać. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu  i zacznij się w tym realizować.

Buduj doświadczenie.

U mnie z tym jest trochę ciężko, ale staram się uczyć także od innych. Jak masz możliwość budowy doświadczenia to rób to każdego dnia! Nie możesz działać byle jak, tylko z pomysłem. Każdego dnia naucz się czegoś nowego. Bądź lepszą wersją siebie! Dobrego doświadczenie nigdy za mało, więc trzeba ogromu pracy, aby osiągnąć swoje cele. Na pewno nie przyjdzie Ci to łatwo, bo wiem, jak jest u mnie, ale trzeba sobie radzić z przeciwnościami.

Stwórz społeczność.

Ludzie związani z tematem bloga to według mnie największy skarb. Tacy lojalni czytelnicy są super i dają Ci kopa i motywację do budowy nowych treści i swojego bloga. Na pewno warto coś robić w tym kierunku, aby zdobywać super czytelników. Budowa społeczności według mnie jest bardzo ważna i warto się dzielić dobrymi radami, aby ludzie powracali na bloga! Bloger powinien naprawdę dobrze budować markę wokół swojego blogowania!

Dobra nisza.

Warto wybrać coś, co jest dla Ciebie proste, a dla innych trochę trudniejsze. Musisz rozwiązywać problemy swoich czytelników i dawać im wartość codziennie. Musisz wybrać niszę, która interesuje Ciebie i innych. Potem tylko czeka Cię ciężka praca blogera. Wybierz taką niszę na początek, aby blogowanie sprawiało Ci przyjemność. Wybierz coś ze swoich zainteresowań  czy pasji. Wtedy bloguje się naprawdę dobrze i każdy potencjalny  bloger powinien zacząć od tego, co go jara!

Komentuj inne blogi.

Warto to robić, aby mieć z innymi blogerami relację. Warto je budować od początku, bo zawsze warto jest mieć różne kontakty w swojej branży. Bądź aktywny w blogosferze i dziel się wiedzą każdego dnia. Pomagaj ludziom na innych blogach. Komentuj inne blogi i buduj sieć kontaktów z innymi ludźmi w Internecie. Musisz na to poświęcić sporo pracy, ale warto! Masz wiele rzeczy do przekazania!? To bądź też aktywny poza swoim blogiem!

Pisz to czym lubisz.

Gdy czegoś nie lubisz, to nie ma sensu działać i blogować o tym według mnie. Ale jak chcesz to spróbuj, ale nie widzę w tym przyszłości. Jak się coś lubi, to pisze się łatwiej i nie ma trudności w dawaniu dobrych treści. Wszystko jest jakieś łatwiejsze. Znajdź tę swoją pasję i działaj razem z nią. Jak Ty zaczniesz? Od jakiego tematu? Co chcesz zmienić w swoim życiu? Jak blogowanie Ci w tym pomoże?

Ucz się dużo o temacie bloga.

To oczywiste, aby dużo uczyć się tego, co Cię interesuje.

Pisz często i twórz zajebiste treści.

Staraj się pisać jak najlepiej potrafisz. Nie poddawaj się, gdy na początku będzie ciężko. Staraj się pisać dużo na początku, aby stworzyć sobie nawyk pisania! PISZ DUŻO!

Co bloger powinien robić według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top