Cele na dziś. Czy zawsze wszystko musi być zrobione w ciągu dnia?

Jakie cele na dziś masz? Czy zrobienie zbyt dużego celu jest dobre? Czy jednak dzielić cel na mniejsze?

Warto mieć cele i chyba każdy Ci to powie, jeśli osiągnął dzięki swojej pracy coś w swoim życiu. Praca nad celami jest bardzo ważna! Jak Ty pracujesz nad swoimi celami? Co powoduje, że chce Ci się działać?

Czym są cele na dziś?

Cele na dziśTo trudny temat, bo nie zawsze uda się wszystko zrobić. Czy mamy się wtedy smucić? Według mnie nie, ale są tacy co robią naprawdę wiele, a nie ma efektów działań. Bo plan ma być dobry, a cele na dziś dobrze napisane i wypisane w taki sposób, aby było one osiągalne w danym momencie. Nie jest to łatwo, bo każdy chciałby zrobić milion rzeczy, ale nie da się! Ja planuje z dużą rezerwą, bo nie zawsze mam dobry dzień i nie zawsze się uda zrobić nawet połowy, ale to normalne według mnie. Nie jesteśmy robotami!

Cele na dziś mają być tylko szkicem na cały dzień, a nie listą rzeczy, że MUSZĘ WSZYSTKO! Ja wtedy się na przykład blokuję i nie działam tak skutecznie jak chciałbym. Jak jest u Ciebie? Co u Ciebie działa? To jest ciekawy temat… Poznanie samego siebie i swoich możliwości. Nie jest lekko wykonać cel! Nie jest lekko zrobić jak najwięcej. Trzeba też szanować swoje zdrowie. Pokazać, że nie jesteś maszyną i masz swoje słabe strony. Zacznij zwracać na to uwagę, gdy zaczniesz działać…

Cele na dziś mają być dobrze napisane. Ma być opisane to, co jest konieczne i ustalone priorytety. Ja tak działam. Wiem, co mam zrobić i tyle. Jak skończę najważniejsze, to zaczynam robić to co jest mniej konieczne. Ile zrobię, z tego się cieszę. Jak z tym jest u Ciebie? Jak Ty chcesz pracować to już Twoja decyzja. Jak Ty chcesz się rozwijać? Czy zawsze MUSISZ zrobić dużo? Może lepiej, ale mniej i z większymi efektami? To też jest do przemyślenia. Jak Ty pracujesz w ciągu dnia? Musisz mieć ogarnięte wszystko? Czy możesz sobie coś odpuścić? Zastanów się nad tym dobrze! Nie musisz być robotem! Trzeba działać ze swoimi celami i robić jak najwięcej w ciągu dnia. To nie jest łatwe! Mówię Ci to już teraz! Bo na sukces trzeba sobie zasłużyć i robić wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Zastanów się nad swoimi zadaniami w ciągu dnia i rób to, co jest ważne na początku i to, co daje efekty. Zacznij skutecznie planować! Rób wszystko, aby osiągnąć swoje cele. Na pewno nie będzie to łatwa sprawa, bo systematyczności trzeba się nauczyć! Nic nie przyjdzie samo. Przez wiele miesięcy czy lat musisz działać wytrwałe i tworzyć sobie codzienne cele oraz to, co najważniejsze! Czyli zaplanować sobie każdy dzień i robić jak najwięcej, aby ten plan zrealizować!

Jaki Ty masz pomysł na siebie? W czym chcesz być naprawdę dobry? jak planujesz swoje dni? Czy to pomaga Ci działać? Czy dzięki swojej pracy masz poczucie, że zmieniasz świat lub czy możesz osiągnąć coś wielkiego? Napędzasz się do działania? Masz w swoim życiu misję i wiesz, do czego dążysz każdego dnia?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty działasz?

Scroll to top