Cele na dziś. Czy zawsze wszystko musi być zrobione w ciągu dnia?

Jakie cele na dziś masz? Czy zrobienie zbyt dużego celu jest dobre? Czy jednak dzielić cel na mniejsze?

Cele na dziśTo trudny temat, bo nie zawsze uda się wszystko zrobić. Czy mamy się wtedy smucić? Według mnie nie, ale są tacy co robią naprawdę wiele, a nie ma efektów działań. Bo plan ma być dobry, a cele na dziś dobrze napisane i wypisane w taki sposób, aby było one osiągalne w danym momencie. Nie jest to łatwo, bo każdy chciałby zrobić milion rzeczy, ale nie da się! Ja planuje z dużą rezerwą, bo nie zawsze mam dobry dzień i nie zawsze się uda zrobić nawet połowy, ale to normalne według mnie. Nie jesteśmy robotami do uja!

Cele na dziś mają być tylko szkicem na cały dzień, a nie listą rzeczy, że MUSZĘ WSZYSTKO! Ja wtedy się na przykład blokuję i nie działam tak skutecznie jak chciałbym. Jak jest u Ciebie? Co u Ciebie działa? To jest ciekawy temat… Poznanie samego siebie i swoich możliwości. Nie jest lekko wykonać cel! Nie jest lekko zrobić jak najwięcej. Trzeba też szanować swoje zdrowie. Pokazać, że nie jesteś maszyną i masz swoje słabe strony. Zacznij zwracać na to uwagę, gdy zaczniesz działać…

Cele na dziś mają być dobrze napisane. Ma być opisane to, co jest konieczne i ustalone priorytety. Ja tak działam. Wiem, co mam zrobić i tyle. Jak skończę najważniejsze, to zaczynam robić to co jest mniej konieczne. Ile zrobię, z tego się cieszę. Jak z tym jest u Ciebie? Jak Ty chcesz pracować to już Twoja decyzja. Jak Ty chcesz się rozwijać? Czy zawsze MUSISZ zrobić dużo? Może lepiej, ale mniej i z większymi efektami? To też jest do przemyślenia. Jak Ty pracujesz w ciągu dnia? Musisz mieć ogarnięte wszystko?

 

Zastanów się nad swoimi zadaniami w ciągu dnia i rób to, co jest ważne na początku i to, co daje efekty. Zacznij skutecznie planować a nie zawalać się zadaniami w ciągu dnia!

 

Posted in eBiznes.