Być liderem nie jest proste! Wymaga to pracy nad sobą!

Jak to jest być liderem? Co jest ważne w byciu specjalistą? Dlaczego warto zostać ekspertem?

Nie ma tak, że sam określasz się ekspertem. To inni Cię nim określają. Sam to sobie możesz… wiesz, co? Zrób wszystko, by zostać specjalistą w swoim temacie! Jak to zrobisz? To już zależy do Ciebie!

Jak to jest być liderem? 

Bycie ekspertem czy liderem wymaga ogromu pracy nad sobą. Aby być liderem, to musisz do wielu rzeczy dotrzeć sam. Niewiele osób chce być liderem i pokazać, że ma się coś do przekazania światu. Przekazać wiele wartości innym jest ważne. Ale nie mamy dużo liderów czy prawdziwych ekspertów, którzy chcą działać dla innych. Że chcą rozwijać innych. Ale takich nie mamy wielu.

Większość działa dla pieniędzy i nie ma w tym nic dziwnego, ale gdy połączysz to, aby pomagać ludziom i dawać im wartość z zarabianiem pieniędzy, to będzie to bomba! Ja bardzo chciałbym być w tej grupie. Bo to nie ma sensu, aby działać za darmo w dzisiejszych czasach. Zobacz, być liderem to nie tylko dawanie wiedzy za darmo. To nie tylko wartość i wartość, ale i zarabianie pieniędzy. Pokaż, że można dawać wiedzę i na tym zarabiać. Ale nie ma nic za darmo… Trzeba zapracować na swoją wiedzę i doświadczenie.

Zacznij od pomocy sobie. Na stworzeniu własnego doświadczenia. Pokaż sobie, że masz dobre rozwiązania. Że możesz wiele zrobić u siebie, zanim zaczniesz tego uczyć innych. Sprawdzaj u siebie, co działa. Sprawdzaj, co może działać u innych. Sprawdzaj, co możesz zrobić, aby mieć lepsze efekty. Na pewno nie będzie to proste na początku. Wiem, jak jest u mnie. Trzeba naprawdę się postarać, aby mieć efekty w życiu. Aby zostać dobrym liderem, to trzeba poświęcić czas na testy i sprawdzanie różnych rzeczy.  Rozumiesz?

Dlatego nie bój się robić błędów. Popełniaj je, ale najważniejsze to:

Bierz z nich lekcje!

Bo robić ciągle to samo i liczyć na inne efekty nie ma sensu. NIE MA! Więc czemu to robisz? Co robisz źle, że nie ma efektów? Trzeba się nad tym zastanowić… Sprawdzić, co robisz dobrze, a co źle i wyciągnąć wnioski. Tyle, a wiele osób po prostu nie ma efektów i kończy z działaniem, zamiast poprawić błędy. Tak nie może być. Trzeba mieć trochę oleju w głowie i zacząć się rozwijać.

Co Ty zrobisz, aby mieć w życiu efekty i być liderem? Czy czeka Cię dużo działania? Bardzo! Ale nie możesz się poddać. Działaj każdego dnia i nigdy nie przestawaj! Ale to nie będzie proste. Mówię Ci to na początku. Żebyś potem nie płakał, że nic nie wychodzi. Jak nie działasz skutecznie, to jak masz mieć efekty? Trzeba mieć jakieś efekty, aby mieć motywację do kolejnych działań.

Zacznij od celu i planu. To da Ci kierunek działania. Zacznij od pracy nad sobą i nad swoim warsztatem umiejętności. Zacznij po prostu i nie czekaj, aż przyjdzie idealny moment. Nie będzie może fajnie na początku, ale gdyby było ciągle super, to każdy by miał ekstra efekty i miał super wiedzę i biznesy. Zacznij od małych kroków, ale z czasem stawiaj coraz większe kroki. Zacznij od popełniania błędów. Zacznij w końcu!

Jak Ty chcesz ogarnąć to, aby zostać liderem. Ekspertem w branży? Specjalistą w swoim temacie? Jak do tego dążysz? Jaką wiedzę chcesz przekazać? Zastanów się nad tym, co chcesz osiągnąć dzięki działaniu… Nie będzie prosto, ale…

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Chcesz zostać ekspertem i liderem niszy?

Scroll to top