Blogowanie to kolejny świetny sposób na przyciągnięcie ruchu!

Blogowanie to kolejny świetny sposób na przyciągnięcie ruchu!

Zastanawiałeś się, co może Ci przyciągnąć dużo ruchu? Jak zachęcisz swoich czytelników do tego, aby stali się Twoimi klientami? Jakie treści chcesz stworzyć, aby osiągnąć swoje cele? 

Jaki jest świetny sposób na przyciągnięcie ruchu?

Blogowanie! Zgadzasz się z tym? Co masz do zaprezentowania swojej niszy? Jak napisać artykuł, który przyciągnie wiele ruchu i żeby dawał on wartość odbiorcom? Na pewno musisz mieć cel blogowanie i cel swojego wpisu. Warto wypisać sobie, co jest ważne dla czytelnika i czego szuka na Twoim blogu. Co chcesz przekazać swoim zwolennikom? Czego chcesz ich nauczyć? Co możesz wartościowego im przekazać? Jakie wyzwania ma Twój idealny czytelnik? Jak możesz im pomóc osiągnąć cel? Jakie lęki pomożesz im przezwyciężyć? Wybierz coś z kręgu swoich zainteresowań. Napisz bloga o tym, co lubisz. Szukaj swoich pasji i dziel się nimi online! Co ciekawego chcesz stworzyć związanego ze swoja niszą? Czym unikalnym możesz się podzielić? 

Zbadaj dobrze potrzeby swoich czytelników po tym, jak zaczniesz działać. Zbieraj informację o swojej niszy i o ludziach, którzy mają problemy. Samo pisanie nie wystarczy. Musisz też promować swojego bloga. Jakie problemy mają Twoi dzielnicy i jak możesz im pomóc? Co możesz im przekazać i jakie dać doświadczenie? Zrób dobry plan. To też jest bardzo ważne. Zaplanuj sobie to, co chcesz napisać. Przemyśl temat… pomyśl, co możesz zaprezentować swoim czytelnikom? Warto mieć dobry nagłówek i na podstawie jego pisać resztę tekstu. To pomaga Ci w uporządkowaniu swoich myśli. Pamiętaj: wstęp, rozwinięcie i zakończenie! Jak w szkole! Więc zabierz się za dobry artykuł i rób wszystko, by osiągnąć swoje cele na blogu. Napisz taki artykuł, który coś zmieni w życiu klienta. Nagłówek jest bardzo ważny, jak już pisałem.  Twórz artykuł na przykład na podstawie systemu AIDA

Na początku warto zadać czytelnikom pytania lub pokazać korzyści z czytania artykułu. Wprowadź czytelnika w dane zagadnienie i pomyśl, jak go możesz zachęcić do czytania reszty tekstu. Napisz krótko, o co Ci chodzi i zachęć do dalszej lektury. Warto pomyśleć nad dobrym wstępem! Potem rozwiń swoje myśli. Zadbaj o to, aby dobrze przedstawić temat. Pokaż swoje zdanie na dany temat i podkreśl, dlaczego tak sądzisz. Dodawaj grafiki czy wideo lub audio. Twór ciekawe tezy, które podkreślą Twoje zdanie. Czasem będzie Ci ciężko coś napisać ale początki takie są! Nie raz będziesz mieć pustkę głowie Wtedy dobrze jest się gdzieś przejść lub zrobić sobie dzień przerwy. Na końcu zachęć do działania, czyli komentowanie lub do zapisu na newsletter. Możesz zadać ciekawe pytanie, które zachęci do działania, czyli komentowania. 

Na pewno pomyśl o tym, aby blogować systematycznie. Bez wytrwałości nie będzie wyników. Nie raz będziesz się chciał poddać, ale nie rób tego. W końcu osiągniesz swój cel! Często nie będzie Ci się chciało pracować nad blogiem i to jest OK, ale nie możesz być leniwy i nie robić z blogiem nic i czekać na efekty. Zrób wszystko, by Twoje cele się spełniły i żeby pisać dobre artykuły, które zachęcają do działania. masz już pomysł na swojego bloga? Wiesz, co dalej? Tylko ciężka praca! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top