Bez poznania niszy jesteś w … Dlaczego warto najpierw poznać niszę?

Bez poznania niszy jesteś w d*** i tyle. I to głęboko!

Bo jak można coś zaczynać bez poznania ludzi! bez poznania ich potrzeb i tego, co potrzebują w danym temacie! Poznaj swoją niszę naprawdę dobrze!

Wiesz, że bez poznania niszy jesteś w …?

To jakbyś sprzedawał wszystko i wszystkim i potem narzekał, że nie ma sprzedaży. Nie można tak robić do cholery! Zastanów się trochę nad swoim działaniem i nad tym jak chcesz wejść w daną niszę. Co możesz zrobić, aby w końcu dobrze poznać ludzi, którym chcesz dać swoje rozwiązania. Nie będzie to zawsze takie oczywiste. Ale to zależy od wielkości niszy i to czego ona potrzebuje. Musisz nad tym każdego dnia pracować i nie przejmować się porażkami. Wszystko wymaga pracy i czasu. Nic samo nie przyjdzie!

Według mnie warto zacząć od bloga. Naprawdę to polecam, bo sam chcę poznać lepiej niszę marketingu i sprzedaży. A Ty, jakim tematem się interesujesz i chcesz się w nim sprawdzić? Na pewno masz kilka takich tematów, więc zacznij o tym blogować albo prowadzić jakiś fanpage czy inny profil w mediach społecznościowych. Spróbuj swoich sił w marketingu treści i zobacz, czy to jest dla Ciebie? Czy lubisz dawać wartość i dzielić się wiedzą? Zastanów się nad tym dobrze i nie poddawaj, gdy będą pierwsze porażki!

Jak nie chcesz blogować to nie wiem jak za darmo zacząć się wykazywać w niszy i zobaczyć, czego ona potrzebuje i jakich rozwiązań chce. To także wymaga dużo czasu, bo blogowanie jest dla wielu trudne i ciężko, gdy nie znają technicznych aspektów. Ale jest tyle poradników i często hostingi pomagają, więc z instalacją WordPressa nie ma problemu… Nie mów, że się nie znasz, bo wszystkiego można się nauczyć! Spraw technicznych także!

Potem czeka Cię większa praca, czyli tworzenie treści. Zacznij od czegoś prostego i pisz lub nagrywaj o tym (bo nagrywanie też jest super). Można robić wiele rzeczy na blogu i masz wiele możliwości. Zacznij od tekstu na początek, ale nie jednego czy dwóch, ale kilkanaście, aby ludzie mieli co czytać. Potem pisz ile masz możliwości, ale wartościowo. Nie idź na ilość, ale i na jakość. Na początek musisz dobrze przycisnąć. Jaką wiedzą chcesz się dzielić?

Następnie czeka Cię promocja bloga i jego treści i to także jest trudne i czasochłonne. Nie możesz zapominać o promocji, więc rób to od samego początku. Zacznij komentować inne blogi i pisz na forach i grupach. Jest wiele sposobów… Wybierz kilka metod promocji i staraj się rozwijać swojego bloga. Nie jest to łatwe, ale zobaczysz, że warto!

Pamiętaj! Bez poznania niszy jesteś w …

1 Comment

  1. Marketer Internetowy16 lipca 2018

    Jak Ty poznajesz nisze, w którą chcesz wejść?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top