Samomotywacja, czyli co robić, aby działać dobrze i skutecznie?

Dlaczego samomotywacja jest taka ważna? Co robić, aby dobrze się motywować i nie szukać zewnętrznej motywacji?

Motywowanie samego siebie nie jest łatwe! Zwłaszcza na początku, gdy nie ma się doświadczenia i wiedzy. Na pewno nie jest łatwo pokonać swoje lęki czy negatywne nastawienie. Nie będzie Ci lekko, ale dasz radę!

Czym jest więc samomotywacja?

Samomotywacja jest zależna od Ciebie i od Twojego nastawienia. Musisz naprawdę się starać i mieć dobre cele, aby skutecznie się motywować. Nie będzie jednak to proste, jak wiele osób mówi. Musisz się postarać być naprawdę skutecznym w samomotywacji. Na pewno nie możesz się za szybko poddać, bo to wymaga czasu i poznania siebie. Naprawdę trzeba się spiąć, aby dobrze ogarnąć swoją motywację. Nie ma tak, że każdy ma super motywację zawsze!

Warto poznać co Cię wewnętrznie motywuje i co sprawia, że chce Ci się działać każdego dnia? Codziennie działać z motywacją jest ciężko i sam wiem po sobie, że jest to trudne. Nie zawsze się chce i czasem trzeba po prostu odpocząć i dać sobie czas. Wiele osób tego nie poleca, ale dla mnie jest dobre mieć dzień wolnego i nie robić nic. Tobie też czasem to polecam. Zobacz czy to naładuje Ci baterie. Na pewno!

Odpoczynek w samomotywacji też jest ważny, bo nie jesteśmy robotami, aby działać każdego dnia. Ciężko jest pracować wydajnie przez parę tygodni i nie potrzebować żadnego odpoczynku. Jak jest u Ciebie? Czasem odpoczywasz, aby mieć po tym większą motywację? Czy działasz tak, aby mieć wyniki? Czy robisz wszystko, aby osiągnąć sukces?

Samomotywacja to także cel i plan działania. Bez tego nie ma efektów. Bez kierunku działania jest bardzo ciężko coś osiągnąć. Zacznij od tego, bo to najprostsze. Nie wymaga wiedzy i doświadczenia. Piszesz na kartce co chcesz osiągnąć i to osiągasz przy odpowiedniej pracy… Nawet w głowie wystarczy na początek! Masz po prostu wiedzieć, jakie się ma cele i plany na przyszłość i zacząć działać w tym kierunku. TYLE! A tak wiele osób mówi, że nie ma co robić i nie ma efektów. To jak masz mieć efekty, gdy nie wie się co chce się osiągnąć? No daj spokój… Zacznij do cholery, a nie dawaj się wymówkom (których będzie ogrom!). Ale nie można się dawać i trzeba działać mimo przeciwności. Nie będzie Ci lekko, ale trzeba sobie radzić. Co Ty robisz, aby mieć motywację i działać każdego dnia? Jakie masz pomysły na swoje działania? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby ogarnąć swoje pierwsze sukcesy? Co chcesz wygrać od życia? Co sprawia, że chce Ci się działać? Co chcesz przekazać swojej niszy?

Jak tam Twoja samomotywacja?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy14 lipca 2018

    Jak tam u Ciebie wygląda motywacja?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top