Samomotywacja, czyli co robić, aby działać dobrze i skutecznie?

Dlaczego samomotywacja jest taka ważna? Co robić, aby dobrze się motywować i nie szukać zewnętrznej motywacji?

Motywowanie samego siebie nie jest łatwe! Zwłaszcza na początku, gdy nie ma się doświadczenia i wiedzy. Na pewno nie jest łatwo pokonać swoje lęki czy negatywne nastawienie. Nie będzie Ci lekko, ale dasz radę!

Czym jest więc samomotywacja?

Samomotywacja jest zależna od Ciebie i od Twojego nastawienia. Musisz naprawdę się starać i mieć dobre cele, aby skutecznie się motywować. Nie będzie jednak to proste, jak wiele osób mówi. Musisz się postarać być naprawdę skutecznym w samomotywacji. Na pewno nie możesz się za szybko poddać, bo to wymaga czasu i poznania siebie. Naprawdę trzeba się spiąć, aby dobrze ogarnąć swoją motywację. Nie ma tak, że każdy ma super motywację zawsze!

Warto poznać co Cię wewnętrznie motywuje i co sprawia, że chce Ci się działać każdego dnia? Codziennie działać z motywacją jest ciężko i sam wiem po sobie, że jest to trudne. Nie zawsze się chce i czasem trzeba po prostu odpocząć i dać sobie czas. Wiele osób tego nie poleca, ale dla mnie jest dobre mieć dzień wolnego i nie robić nic. Tobie też czasem to polecam. Zobacz czy to naładuje Ci baterie. Na pewno!

Odpoczynek w samomotywacji też jest ważny, bo nie jesteśmy robotami, aby działać każdego dnia. Ciężko jest pracować wydajnie przez parę tygodni i nie potrzebować żadnego odpoczynku. Jak jest u Ciebie? Czasem odpoczywasz, aby mieć po tym większą motywację? Czy działasz tak, aby mieć wyniki? Czy robisz wszystko, aby osiągnąć sukces?

Samomotywacja to także cel i plan działania. Bez tego nie ma efektów. Bez kierunku działania jest bardzo ciężko coś osiągnąć. Zacznij od tego, bo to najprostsze. Nie wymaga wiedzy i doświadczenia. Piszesz na kartce co chcesz osiągnąć i to osiągasz przy odpowiedniej pracy… Nawet w głowie wystarczy na początek! Masz po prostu wiedzieć, jakie się ma cele i plany na przyszłość i zacząć działać w tym kierunku. TYLE! A tak wiele osób mówi, że nie ma co robić i nie ma efektów. To jak masz mieć efekty, gdy nie wie się co chce się osiągnąć? No daj spokój… Zacznij do cholery, a nie dawaj się wymówkom (których będzie ogrom!). Ale nie można się dawać i trzeba działać mimo przeciwności. Nie będzie Ci lekko, ale trzeba sobie radzić. Co Ty robisz, aby mieć motywację i działać każdego dnia? Jakie masz pomysły na swoje działania? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby ogarnąć swoje pierwsze sukcesy? Co chcesz wygrać od życia? Co sprawia, że chce Ci się działać? Co chcesz przekazać swojej niszy?

Jak tam Twoja samomotywacja?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak tam u Ciebie wygląda motywacja?

Scroll to top