Zdobyć więcej ruchu na blogu! Co robić dla czytelników?

Jak zdobyć więcej ruchu na blogu? Co powoduje, że jest go dużo? 

Co robić, aby cieszyć się z wysokich statystyk? Czy blogowanie wystarczy, czy trzeba też działać na inne fronty, aby osiągnąć sukces w blogowaniu? Na pewno warto próbować wszystkiego, by osiągnąć odpowiedni ruch! 

Jak zdobyć więcej ruchu na blogu? 

Co robisz, oprócz pisania odpowiednich treści? Co zmieniasz w życiu Twoich czytelników? 

Jesteś do du%^.

Po prostu nie nadajesz się do tego, aby pisać w danym temacie, lub masz słabe cele, że nie robisz tego dobrze i z pasją. Niestety często blog wymaga sporej pracy i nie zrobi się nic samo. Możesz po prostu być do dupy i nie masz efektów, bo nie działasz dobrze i ze strategią i planem. Postaraj się być najlepszy i działać każdego dnia. Musisz dobrze poznać swoją pasję i pisać z nią na blogu. Po prostu masz działać jako największy entuzjasta danego tematu.

Nic innego nie da Ci wyników i wtedy nie jesteś do niczego, bo pracujesz z chęcią i masz dużo do przekazania innym. Staraj się być codziennie coraz lepszym i nie poddawaj się! Dawaj z siebie 100% i masz wtedy efekty. Warto dobrze poznać swoją niszę, aby wszystko szło lepiej. Wtedy wiesz, co przekazać innym ludziom. Wiesz, czego potrzebują i jakie mają problemy. Warto dobrze poznać swoją grupę odbiorców i poznać ich jak najlepiej. Rozumiesz, że to jest ważne? Zastanów się, czy temat, o którym piszesz, jest dla Ciebie ważny? 

Nie dzielisz się wiedzą.

To też jest problem wielu blogerów, bo musisz w pewnym sensie dzielić się wiedzą, aby pokazać innym, że dajesz sobie radę i masz coś do powiedzenia innym. Pokazujesz, że znasz się na danym tematem. Wszystko zależy od Ciebie, co pokazujesz innym i jakie masz efekty. To trudne na początku, wiem to po sobie, ale warto dzielić się wiedzą według mnie. Nie musisz mówić wszystkiego, ale pewnymi radami warto się czasem podzielić. To sprawia, że jesteś spójny w tym co piszesz i że warto Ci zaufać. Jak Ty chcesz się dzielić swoim doświadczeniem? Co jest dla Ciebie ważne na początku? 

Nie pomagasz.

Warto odpisywać na maile czy komentarze. Wtedy pokazujesz siebie i swoją wiedzę. Są takie blogi, gdzie nikt nie odpisuje i nie ma tej integracji. To też wpływa na to jak zdobyć więcej ruchu na blogu. Musisz poznać swoją grupę docelową i będzie Ci łatwo im pomagać. Musisz ją poznać dobrze, piszę to jeszcze raz — DOBRZE POZNAĆ! Bez tego jest naprawdę ciężko, ale nie ma co się tym przejmować, gdy wiesz co i jak. Dawaj jak najwięcej z siebie i nie mów, że jest ciężko, bo zawsze będzie ciężko na początku (wiem, jak to jest u mnie). Zastanów się nad tym, jak Ty możesz pomagać innym? W jakim temacie możesz się specjalizować? 

Nie przyciągasz niczym unikalnym.

Musisz się wyróżnić jakoś na tle innych blogów. Musisz wiedzieć, co i jak masz robić, aby się wyróżnić. Nie musi być to tylko wiedza czy ładny wygląd bloga. To może być Twoja osobowość czy styl pisania. Możesz się wyróżnić bardzo wieloma rzeczami. Rób wszystko, aby tych rzeczy było jak najwięcej i żeby wszystko dawało Ci frajdę i zabawę, bo gdy naprawdę się bawisz swoim tematem to wtedy to czuć i masz z tego efektu w postaci większego ruchu. Co Ty chcesz ciekawego dostarczyć? Co chcesz rozwiązać i jakie produkty stworzyć? 

Nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

Wiele osób pisze o niczym i nie ma z tego powodu efektów. Bo ile razy można pisać o tym samym? Musisz mieć swoje unikalne opinie czy też wiedzę, która przyciągnie do Ciebie innych ludzi. Postaraj się być dobrym w tym, co robisz i tyle. Jaką Ty masz wiedzę, która pomoże innym? Jak możesz zdobyć więcej ruchu na blogu? Co masz do przekazania swoim czytelnikom? 

Kopiujesz i nie jesteś sobą.

Wiele osób pisze, tylko kopiując to, co jest na przykład ciekawe lub popularne. NIE o to w tym chodzi. Musisz dobrze poznać swoją niszę i nie będzie problemu z pisaniem czy odpowiadaniem na maile, czy komentarze. Postaraj się być coraz lepszym i lepszym, aby wszystko działało dobrze i bez problemów. Wiedza jest ważna, warto się nią dzielić na blogu. Zrób to i TY! Zastanów się nad swoim unikalnym stylem pisania. Jakie treści lubisz tworzyć? W czym chcesz być naprawdę dobry? 

Strona za długo się ładuje.

To też jest problem wielu blogerów. Warto nad tym popracować. Są do tego odpowiednie narzędzia i wtyczki, ale o tym innym razem napiszę. Warto pracować między innymi nad swoimi obrazami na blogu. O tym jest dużo w Internecie. Poszukaj, bo to nic trudnego, a można dużo ulepszyć. Do tego hosting musi być na dobrym poziomie, więc zastanów się dobrze, gdy kupujesz coś taniego! 

Ciągle sprzedajesz.

Kolejny problem i to dużo problem. Warto na blogu coś sprzedawać, ale czy musisz to robić z każdym  wpisem? To odstrasza i nie daje żadnych efektów. Nie możesz tylko sprzedawać, aby zdobyć więcej ruchu na blogu. Blogowanie to nie tylko sprzedaż. Musisz to zrozumieć! Musisz też promować swojego bloga i dawać dużo wartości! Pokaż siebie na swoim blogu i naprawdę wspieraj swoich czytelników! 

Jak według Ciebie zdobyć więcej ruchu na blogu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co robisz, aby mieć ruch?

Scroll to top