Zbieraj opinie o swojej działalności w Internecie.

Zbieraj opinie o swojej działalności w Internecie.

To nie jest łatwe na początku, gdy dopiero zaczynasz, ale z czasem warto szukać odpowiednich możliwości na zbieranie rekomendacji. Co Ty robisz już w tym momencie, aby były o Tobie dobre opinie? I opinie o Twoich produktach czy usługach? 

Więc zbieraj opinie o swojej działalności! 

O opinie warto się starać, bo one zwiększają Twoją wiarygodność i Twoją markę w Internecie. Na pewno jest to wymagające, bo mało kto chce dawać opinie, ale nie ma co się poddawać. Jakoś trzeba zachęcić do swojej oferty i do dodania opinii o produkcie czy usłudze. Może jakiś dodatkowy bonus lub zniżka za opinię? Wiele osób tak robi i może to zadziała w Twoim przypadku. Zastanów się, jak jeszcze może dostarczy Ci kolejne opinie? 

Zbieranie rekomendacji wymaga czasu, bo na początku mało kto Cię zna. Zrób wszystko, by jakoś zachęcić do tego swojego klienta. Czy masz coś dla niego wyjątkowego, co sprawi ,że sam będzie chciał zostawić opinie? Może stwórz naprawdę dobry produkt, że klienta będzie tak zaskoczony, że z chęcią napiszę kilka słów o sobie czy udzieli wywiadu. Wiele osób boi się kamery lub nie ma możliwości nagrania opinii. Bo takie tekstowe opinie to ciężko zweryfikować, a rekomendacja wideo czy audio widać i słychać, więc jest to trochę bardziej wartościowe dla potencjalnych klientów. 

Co możesz wymienić za opinię? Może daj jakiś produkt, usługę czy konsultację w zamian za to? Może zachęcisz to swoimi treściami na blogu i ktoś będzie w zamian za przysługę ogarnąć opinie? Zastanów się nad tym, co Ty robisz, aby zbierać tego typu rekomendację? Czy masz pomysł jak to robi konkurencja? Co możesz zyskać? Wiele, o budowa zaufania i wiarygodności jest bardzo ważna! Wtedy sprzedaż jest trochę łatwiejsza. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele sprzedażowe. Ogarnij jak najwięcej opinii i zastanów się co ludzie myślą o Twoich produktach? Pytałeś się, co możesz w nich poprawić? Jak możesz ulepszyć swój produkt, aby więcej ludzi dawało opinię? Zastanów się, czy masz wartościowy produkt? I czy ludzie będą chcieli się odwdzięczyć za pomoc, jaką im dajesz? 

Na pewno nie ma co robić sztucznych opinii. To wielki błąd i na pewno ktoś to w końcu odkryje! Na pewno musisz się postarać o unikatowość takiej opinii. To nie będzie łatwe, ale z czasem zaczniesz mieć ich coraz więcej. Zastanów się tylko, jak możesz do tego zachęcić innych? Na pewno nie ma co się poddawać w tym temacie i robić wszystko, by mieć w tym sukces! Jak Ty zaczniesz budować bazę swoich opinii? Masz na to pomysł i wiesz, co przyciągnie do tego Twoich klientów? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top