Metody na zarabianie w Internecie. Jakie na początek?

Metody na zarabianie w Internecie Jakie one są i co o nich wiedzieć? 

Najlepiej jest zacząć prowadzić bloga, aby osiągnąć sukces w tworzeniu infoproduktów. Ciężko w tych czasach wybić się na mediach społecznościowych poprzez algorytmy jakie są i ich limity. Blog jest Twój i Ty nad nim pracujesz. Nie masz limitów i możesz pisać o czym chcesz. Na pewno jest to trudniejsze i bardziej skomplikowane technicznie, bo o bloga trzeba dbać! Dzięki WordPressowi możesz osiągnąć naprawdę wiele, a ilość wtyczek i możliwości wyglądu bloga, mogą Cię zaskoczyć! 

Jakie są metody na zarabianie w Internecie?

Dzięki blogowaniu możesz szybko znaleźć swoje miejsce w Internecie. Dzięki blogowi i jego możliwościom , możesz szybko stać się popularny, jeśli piszesz w odpowiedni sposób.  Na pewno łatwiej jest zacząć media społecznościowe, ale postaraj się założyć swojego bloga. Kilka dni i masz ogarnięte wszystko, co potrzebne w blogowaniu. W Internecie masz masę poradników, więc sobie poradzisz! 

Dzięki blogowaniu możesz budować wokół siebie społeczność, możesz zyskać naprawdę wiele i Twój marketing jest bardzo skuteczny. Ale na miano blogera musisz sobie zasłużyć! To, że napiszesz kilka wpisów, nie czyni z Ciebie blogera. Na sukces w blogowaniu składa się wiele rzeczy, ale najważniejsza jest wytrwałość! Musisz pisać dużo i z sensem. Musisz ogarniać SEO, newsletter czy reklamę, aby skutecznie promować swoje produkty poprzez bloga. Już Ci mówię, że nie jest to łatwe zadanie, więc nie licz na to, że będzie Ci łatwiej. Zastanów się teraz, zanim zaczniesz, czy blogowanie jest dla Ciebie? Masz na to czas  i pieniądze? Wiesz, do czego dążysz i co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki blogowaniu? 

Jak możesz zarabiać na blogowaniu? Masz wiele sposobów na infoprodukty! Możesz napisać ebooka, kurs czy stworzyć płatny newsletter. Są też inne możliwości, więc masz z czym wybierać! Chcesz być ekspertem w swojej dziedzinie? Co chcesz zmienić, dzięki swojej pracy online? Co chcesz zyskać? Na pewno warto budować markę eksperta. Zrobić wszystko, by każdy dzień przybliżał Cię do celu! To nie będzie łatwe zadanie, bo bycie blogerem to trudne zadanie! Na blogu możesz oferować wiele rzeczy, więc wybierz coś dla siebie i zacznij działać! Czeka Cię sporo wyzwań, ale nie poddawaj się! Ucz się blogowania i zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele! Na pewno będzie wiele konkurencji na Twojej drodze, ale się nie poddawaj! Zrób wszystko, by się jakoś wyróżnić i coś zmienić w danej branży! I najważniejsza rzecz jest taka, ze na bloga potrzeba wiele czasu, więc jak go nie masz, to nawet nie zaczynaj! Jesteś gotów na działanie? Bądź obecny w sieci poprzez swojego bloga! 

Zacznijmy od ebooków? Dlaczego to takie proste? Bo nie potrzebujesz na to niczego oprócz klawiatury! Możesz pisać ile chcesz i jak chcesz i sprzedawać swoją wiedzę. Może od ebooka warto zacząć? Zastanów się nad tym! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele! Ebooka pisze się łatwo, ale wymaga to usystematyzowanej wiedzy. Nie możesz pisać o tym, czego ludzie nie szukają!  Zastanów się, czy Ty jesteś w stanie zbudować pierwszego ebooka? Ebooka nie musisz drukować, więc wysyłka jest prosta i można to zautomatyzować! Więc wszystko idzie bez Twojej ingerencji! Ale na to potrzeba paru rzeczy, które są płatne. Dzięki ebookom, możesz zmienić życie innych ludzi, Ludzie lubią ebooki, bo są tam najważniejsze rozwiązania ich problemów. Dlatego trzeba tak pisać bloga, aby był on jak najbardziej pomocny! Na ebooka potrzeba wiel czasu, bo nie każdy pisze szybko i nie każdy ma codziennie wenę. To jest wada ebooka, że może to zająć długi czas i może on nie być po kilku miesiącach aktualny. Dlatego trzeba wybrać taki temat, żeby się on zbyt szybko nie zestarzał (no chyba, że będziesz go aktualizował, co może być kłopotliwe w aktualizacji dla klienta, bo trzeba będzie ściągać nowe wersje). Zastanów się, czy ebook jest dla Ciebie? Co Ty zrobisz, aby Twój ebook był naprawdę pomocny? Co zmienisz w życiu swoich klientów, gdy zakupią ebooka, czyli jeden z infoproduktów? Możesz wiele i z takim celem pisz swoje treści! 

Teraz kurs. To jest już większy problem, bo nie każdy lubi mówić. Zastanów się nad tym, jakie szkolenie Ty możesz stworzyć? Czy masz jakąś unikalną wiedzę, aby osiągnąć sukces w tym obszarze? Co możesz zrobić, aby mieć dobry kurs? Tu potrzebny Ci mikrofon i kamera, lub sam mikrofon, gdy robisz prezentację na komputerze. A to już wydatek i nie każdego na to stać! Zastanów się, czy na początku nie zrobić ebooka i z czasem nie zamienić go na kurs. To też jest ważne, aby osiągnąć sukces w kursach, aby mieć rozwiązanie na jakieś problem. Czy masz coś takiego? Kurs jest też dobry, bo może kosztować dużo więcej niż ebook, ale musi on dawać ogromną wartość, by osiągnąć sukces w Internecie. Na pewno nie będzie Ci lekko, jeśli zaczynasz, bo znowu technika… musisz umieć nagrać zmontować film. Nie każdy ma na to pieniądze, by zlecać to innym, więc na początku musisz to robić sam. Podstawowy film z prezentacją jest łatwo zrobić, ale poświęcasz na to czas. Jaki Ty kurs chciałbyś stworzyć? Masz już jakiś plan na to? 

Może płatny newsletter? Jest to coraz bardziej popularne! Ale wymaga dużo pracy i ciągłego aktualizowania treści. Nic samo się nie stworzy, maile też nie będą się same tworzyć. Na to potrzeba przeglądać Internet i pokazywać ogromną wartość, co może być trudne dla początkujących. Czy działanie w ten sposób jest dla Ciebie? Co możesz zrobić, aby osiągnąć sukces w płatnym newsletterze? Czy masz na siebie pomysł? Wiesz, co robić, aby taki newsletter ogarnąć? Czy masz odpowiednią społeczność, która by chciała Ci za to płacić? No do kogoś musisz wysyłać maile, więc trzeba je zbierać. Co też wymaga dużo zaangażowania! Masz już pomysł na swój newsletter? Czy organizm to szybko, czy trochę Ci to zajmie? Na początku to będzie trudne, ale ucz się tworzyć wartościowe treści online! 

Jakie są metody na zarabianie w Internecie? Możesz też sprzedawać produkty innych, czyli używać afiliację w swoich produktach czy na blogu. Możesz dodawać linki partnerskie i dzięki temu zarabiać. To jest też dobre, gdy ma się większą społeczność, która Ci ufa. Bez tego nie będzie łatwo coś sprzedać. Na sukces w afiliacji trzeba sobie zasłużyć! Zrób wszystko, by polecać tylko wartościowe programy czy kursy. Byle co, byle sprzedać, nie warto promować. Zrób tylko wszystko, by być wiarygodnym i pracować tylko wartościowe rzeczy! Więc może na początek afiliacja jest dla Ciebie, jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy, którą możesz spieniężyć? Może afiliacje jest dla Ciebie? Zastanów się nad tym dobrze, co zrobisz, aby osiągnąć w tym sukces? 

Możesz też tworzyć serwisy abonamentowe, czyli za jakąś kwotę co miesiąc, dostarczać wartościową wiedzę i rozwiązania… może to jest dla Ciebie? Może lubisz dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które zdobywał w ciągu miesiąca? Może możesz z tego stworzyć jakiś produkt? To też ciekawy sposób ale trzeba już mieć wiedzę, co na początek może być zbyt wymagające. Więc zastanów się nad tym, czy masz odpowiednią praktykę, aby coś takiego stworzyć? Może to być trudne, bo wymaga to dostarczania ogromu wartości, ale może to Ci będzie pasowało? Zastanów się, czy serwisy abonamentowe są dla Ciebie? 

Możesz też tworzyć oprogramowanie czy jakieś inne usługi. Jeżeli się na czymś znasz, to możesz to sprzedawać w ramach kursu. Może masz unikalne umiejętności, które mogą pomóc innym? Czy masz coś takiego? Może praca na etacie Cię czegoś nauczyła i możesz to sprzedawać poprzez usługi? Jeśli umiesz coś skonfigurować, to warto za to brać pieniądze. Jednak nie można tego skalować. Masz limit czasowy, nie zrobisz 50 konsultacji i tak dalej… Masz ograniczenia, których nie przebijesz. No chyba, że zatrudniasz innych ludzi i pomagają Ci w usługach. Ale na to potrzeba pieniędzy, których nie masz pewnie… 

Jakie Ty masz metody na zarabianie w Internecie? Są inne możliwości? Na pewno! Ale ja wymieniłem te w miarę łatwe na początek. Korzystaj z tej wiedzy, bo praca w Internecie może być ciekawa! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top