Warto mieć rekomendacje? Po co je zbierać i się nimi chwalić?

Dlaczego warto mieć rekomendacje w swoim biznesie czy innej działalności internetowej?

Jak je zdobyć i po co Ci one? Czy chcesz rozwijać swoją działalność? Więc warto szukać opinii na swój temat! Zrób wszystko, by zbierać rekomendacje! One napędzają sprzedaż i zwiększają zaufanie do marki, którą tworzysz!

Dlaczego warto mieć rekomendacje?

Zbierasz opinie o swojej marce i wykorzystujesz to w budowie marki?

To buduje zaufanie u kupującego.

To chyba podstawowa zaleta budowy opinii i rekomendacji. Łatwiej jest Ci po prostu zdobyć zaufanie, gdy masz jakieś referencje w swojej działalności. Nie jest to łatwe na początku, sam wiem po sobie, ale warto się postarać o jakieś opinie (ale nie wymyślone!).

Każdy ma jakieś umiejętności, aby zdobyć opinie, które pomogą Ci w biznesie. Musisz się naprawdę postarać, aby takie zdobyć. Bez działania nie będzie rekomendacji, więc musisz zabrać się do roboty! Samo się nie zrobi, więc chyba wiesz co dalej?

Do dzieła!

Nie ma co się za szybko poddawać! Trzeba rozwijać swoja markę i budować zaufanie i komunikować się ze swoją grupą odbiorców ile się da. Zastanów się nad tym, jak Ty zbudujesz zaufanie?

Bo po prostu warto.

No właśnie, bo warto. To już jest pomysł, trzeba go tylko zrealizować. Ja szukam rekomendacji, gdy coś kupuję. Może Ty masz podobnie… Wiele osób robi chyba podobnie, więc czemu masz tego nie robić? Opinie o Twojej działalności od pewnego momentu, gdy zaczynasz się rozwijać, są ważne z tego względu, że to napędza Twoją sprzedaż. Im lepszy zrobisz marketing i zbudujesz społeczność, tym lepiej dla Twojej działalności internetowej czy lokalnej. Widzisz, że warto mieć rekomendacje? Że warto je zbierać, aby Twoja działalność się rozwijała? Zastanów się, jak Ty możesz to zrobić dobrze?

To nic nie kosztuje.

Właśnie! NIC! Więc czemu tego nie robisz? Jednak nie jest to takie proste! Bo gdyby było, to każdy miałby setki opinii i byłoby ciężko z wyborem. Jak często patrzysz na opinię innych przed zakupem? Na pewno bierzesz opinie i rekomendację pod uwagę. Chociaż nie jest to darmowe, bo musisz płacić swoim czasem, gdy tworzysz jakiś produkt czy usługę. Musisz też wypromować swoją markę, ale samo zbieranie opinii nie kosztuje wiele. Pytasz się o rekomendację lub je gdzieś zbierasz i tyle! Czy to nie jest dobry pomysł? Będzie trudno, ale dasz radę!

To pomaga ludziom w obiekcjach.

Mi to daje spokój, że ktoś, coś kupił czy skorzystał z usług i jest zadowolony. To pomaga w decyzji zakupowej! Więc dlaczego nie zbierasz rekomendacji? Bo się nie chce? To głupota według mnie! Ludzie w Internecie szukają rozwiązań, a opinie o Twoim produkcie pomagają w zakupie. Warto mieć rekomendację, aby pomagać swoim klientom w zakupie. Aby się rozwijać i mieć coraz lepsze efekty w niszy!

Im więcej ich masz, tym lepiej i łatwiej.

To ja kula śniegu. Im dalej, tym większa i większa. Staraj się każdego dnia budować swoje rekomendację. Są różne formy, pisemne, wideo czy audio. Zbieraj każdą opinię i nie poddawaj się na początku. Na pewno czeka Cię sporo pracy nad swoim ebiznesem, ale szukaj tych opinii. Rób wszystko, aby zachęcić do zakupu.

Łatwiej robić sprzedaż.

Bo ludzie lubią, gdy ktoś ma wiele rekomendacji i dobrze prowadzi sprzedaż. Baw się sprzedażą!

Dlaczego według Ciebie warto mieć rekomendacje? Czy Ty też sprawdzasz je przed zakupem?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy26 stycznia 2018

    Zbierasz rekomendacje?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top