Wady e-biznesu. Trzeba działać mimo przeciwności losu!

Jakie są według mnie wady e-biznesu? Co sprawia, że jest to takie łatwe w teorii, a trudne w praktyce? 

Działanie online na początku nie jest łatwe, trzeba wielu działań, aby osiągnąć sukces w tej dziedzinie. Co Ty możesz zrobić, aby osiągnąć sukces w swojej branży? Masz coś do przekazania swojej niszy? 

Jakie są wady e-biznesu? 

Zastanawiałeś się? Co powoduje, że wiele osób przestaje działać online, bo im nie wychodzi?

Dużo pracy na początek.

Tak niestety pracy jest bardzo dużo, bo trzeba na początku wiele rzeczy poznać, gdy nie mamy do wszystkiego pracowników. Musisz ogarnąć sprawy techniczne i ogarnąć wiedzę. A to dla jednej osoby to bardzo dużo, ale jak masz odpowiednią motywację lub pieniądze to wszystko ogarniesz. Ale i tak jest tego dużo na początku i wiele osób nawet nie zaczyna, widząc, ile to potrzeba czasu, aby wszystko ogarnąć. Zastanów się, ile masz możliwości, ale i ile czeka Cię pracy, aby wszystko osiągnąć. Nie będzie ci lekko… Zwłaszcza samemu. Jak to wszystko Ci się poukłada? To już wszystko zależy od Ciebie! Wszystko jest w Tobie i w Twoich możliwościach. Ja wierzę w siebie i wierzę, że Ty osiągniesz sukces w Internecie. 

Wszystko zależy od niszy.

To też jest ważne. Bo trzeba poznać jakiś temat, aby się w nim rozwijać. Na pewno masz jakieś pasje i zainteresowania. Coś, w czym lubisz się rozwijać. Jak tego nie masz, to szukaj! Innego sposobu nie ma. Próbuj różnych rzeczy i nie poddawaj się za szybko. Bo będą różne dni i trzeba poświęcić czas na swój rozwój. Musisz mieć dobrą wiedzę, aby osiągnąć sukces online. Bo wszystko zależy od niszy i tego jak ona duża jest i ile masz konkurencji. Zastanów się, co możesz zrobić, aby osiągnąć cel i mieć efekty w danym temacie. 

Trzeba wielu rzeczy się nauczyć.

Niestety tak jest. Trzeba umieć blogować. Mieć techniczną wiedzę dotyczącą wielu rzeczy. Trzeba na to poświęcić czas. Trzeba poświęcić naprawdę wiele czasu na naukę danego tematu. Trzeba się starać być coraz lepszym i lepszym. Bez narzekania, jak będzie ciężko, bo będzie. Ucz się i rozwijaj się w Twoim ulubionym temacie. Zrób wszystko, aby osiągnąć cel. Poświęcaj czas na to, co najważniejsze. 

Ciężko jest samemu utrzymać motywację.

Musisz się sam motywować. Nikt nie będzie za Ciebie pracował na początku, gdy nie masz pieniędzy na pracownika. Ale i tak musisz dużo pracować, gdy będziesz ich mieć. Ale co do motywacji. Trzeba działać, gdy nie będzie się chciało. Gdy będzie ciężko i trudno. Wszystko wymaga pracy i zaangażowania. Wszystko wymaga rozwoju siebie. I nikt nie będzie nad Tobą stał i mówił: „Masz zrobić to i to!”.

NIKT!

Więc Ty sam musisz się motywować i napędzać do działania. 

Jakie Ty widzisz wady e-biznesu?

Brak kontroli jak na etacie. 

To też wada, ale jakoś trzeba się zabrać za działanie. Nie ma łatwo w działaniu. Trzeba się naprawdę postarać, aby osiągnąć cel i mieć efekty w życiu. A to, że nikt Cię nie kontroluje i nie masz szefa, to jest większe utrudnienie. Sam musisz się motywować. Sam napędzić się do działania. Sam musisz zrobić wiele rzeczy, aby osiągać cele! 

Musisz poświęcić czas lub… pieniądze. 

Albo masz czas, albo pieniądze. Tyle! Wiele rzeczy można przyspieszyć dzięki kasie. Wiele rzeczy też musisz nauczyć się sam. Poświęcić czas na zrozumienie danej sprawy. Jednak wszystko jest do zrobienia, jeśli masz odpowiednią motywację. 

Trzeba mieć odpowiednią mentalność. 

I duuuużo nad tym pracować. Pracować naprawdę dużo, aby mieć efekty i osiągnąć cele. Nie będzie to łatwe. Wiem, jak jest u mnie, jak ciężko jest zmienić swoje myślenie. Jak ciężko jest pracować nad sobą. No nie oszukujmy się… Musisz nad sobą pracować, aby Twoje działanie było skuteczne i wartościowe. Zrób wszystko, aby pokonać te wady e-biznesu. Aby działać mimo nich i mieć z tego wyniki. Nie poddawaj się za szybko i daj z siebie wszystko. Osiągniesz swój cel! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie wady Ty byś dodał?

Scroll to top