Odpocznij i daj sobie nagrodę za zdobycie celu!

Czasem odpocznij i daj sobie na luz. Nie warto moim zdaniem wysilać się zbytnio.

Odpoczywasz czasem od swojej pracy? Co robisz, aby skutecznie odpoczywać?

Czasem odpocznij od tego wszystkiego!

Odpoczynek jest ważny. Spokój jest ważny. Więc dlaczego nie umiemy odpoczywać skutecznie? W pracy o urlopie, na urlopie o pracy. Coś jest chyba nie tak, co nie? Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, aby ukierunkować dobrze swoją mentalność w czasie odpoczynku. Aby mieć naprawdę dobry odpoczynek. Moim zdaniem warto jest mieć chociaż pół dnia w ciągu tygodnia na taki całkowity chillout. Wiem, wiem, to nie zawsze jest możliwe. Nie każdy ma możliwość odpoczynku w ciągu dnia, bo praca i obowiązki, ale może te kilka godzin zamiast TV czy Internetu poświęcić na rozwój czy czytanie książek lub inną aktywność, która uspokaja?

Odpoczynek też powinien być nagrodą za osiągnięcie celu. Takie kilka godzin odpoczynku za to, że się coś zrobiło dobrze to chyba fajne, nie? Jakaś krótka wycieczka. Coś dobrego. Kino. Obiad w lepszej knajpie. Tego jest wiele i można naprawdę dobrze odpocząć w kilka godzin i naładować baterię na kilkanaście dni. Zastanów się nad tym, aby dawać sobie odpoczynek za pracę. To nie zawsze jest możliwe, bo wiele osób mówi, że trzeba cisnąć każdego dnia. Ale nie dajmy się zwariować. Nie jesteśmy robotami przecież. Odpoczynek należy się za dobrą pracę… Jak Ty uważasz? Czy odpoczynek jest dla Ciebie ważny?

Odpocznij po prostu i nie przejmuj się, że nic nie robisz. Jeśli zasłużyłeś, to nie masz się czym przejmować. Zacznij tak budować swoją motywację. Po prostu nagradzaj się odpoczynkiem za swoją skuteczną pracę. Ja tak robię, chociaż do skutecznej pracy to jeszcze mi daleko. Nie musisz robić wiele, aby mieć odpoczynek. Ale nie odpoczywaj każdego dnia, bo wtedy to nie będzie działało.

Odpocznij od tego całego działania… Czasem trzeba po prostu wyluzować i nie robić nic. Czasem takie nic nie robienie jest dobre. Można dać sobie wolny czas. Nie musisz mieć napiętego planu. Czasem zrób sobie coś dla siebie. Odpoczynek może być czymś takim. Naładuj baterię i kolejnego dnia działaj jeszcze więcej. Dawaj z siebie wszystko i nie poddawaj się, a odpoczynek traktuj jako nagroda za to, co robisz! Warto odpoczywać skutecznie! To nie musi być dużo, a da Ci to więcej energii do kolejnych działań! Zastanów się nad tym, jak Ty odpoczywasz? Czy robisz to skutecznie? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty? Odpoczywasz, gdy Ci się należy?

Scroll to top