Typy wpisów na blogu. Jakie są najciekawsze wpisy?

Mając bloga, musisz go utrzymywać w dobrym stanie. Musisz więc dodawać nowe wpisy i często aktualizować bloga. Jakie można więc wyróżnić typy wpisów?

Możesz pisać różne typy treści na swojej stronie. Masz wiele możliwości, więc wykorzystaj każdą z nich i zobacz, co dla Twoich czytelników jest najlepsze. Sprawdź, czy Ty odnajdziesz się w tego typu wpisach! Co Ci się pisze najlepiej? W czym czujesz się dobrze? Jaki rodzaj treści chcesz tworzyć? Czy chcesz edukować swoich czytelników? Co oni wolą czytać? Jakie typy wpisów? Sprawdzaj statystyki, co u Ciebie działa i dostosuj się do czytelników! Wszystko jest do przetestowania!

Jakie są typy wpisów na blogu?

#1. Newsy.

Każda nisza ma jakieś newsy w swojej kategorii. Możesz na swoim blogu skomentować nowości związane z Twoją tematyką bloga. Jest to jeden z łatwiejszych typów wpisów, jakie możesz stworzyć na blogu. Ja u siebie tego nie stosuje, ale może u Ciebie się to sprawdzi! Wszystko wymaga testów i sprawdzenia co i jak działa. Zastanów się nad tym u siebie. Lubisz pisać tego wiadomości dla swoich czytelników? Na pewno nie są to teksty, które są długo ważne, ale można pomyśleć nad tym, jeśli nie masz pomysłów na wpisy. Pokaż, co myślisz o danej sprawie. Stwórz przekonujący wpis, który zachęca do zgłębiania tematu!

#2. Recenzje.

Recenzje mają to do siebie, że pomagają czytelnikom podjąć decyzję o zakupie produktu lub usługi. Możesz stworzyć recenzje zarówno swoich jak i cudzych produktów (oczywiście związanych w Twoją tematyką bloga). Nie chodzi tutaj jednak o wypisanie samych plusów własnego produktu, bo takie wpisy nie mają sensu. Chodzi o dobrą krytykę jak i pochwałę, gdy produkt czy usługa jest dobrej jakości. Takie typ wpisu jest już nieco trudniejszy i wymaga głębszych przemyśleń na dany temat. Jednak ludzie lubią i szukają recenzji na blogach. Zwłaszcza od ludzi, którzy faktycznie mają dany produkt i z niego korzystają. Lubisz pisać opinie o produktach czy usługach, z których korzystasz? Pokazujesz wady i zalety produktu czy usług? Co polecasz innym? Jaką masz opinię na dany temat?

#3. Poradniki… 

Tutaj informację będą już bardziej specyficzne. Może to być lista kroków do zrobienia spaghetti czy innego dania. Chodzi o to, żeby pokazać coś czytelnikowi, czegoś, co jest do zrobienia przez niego samego. Inspiracji do tego typu wpisów możesz poszukać wszędzie. Mogą to być inne blogi, strony, inne fora internetowe powiązane z Twoją tematyka bloga. Inspiracje są naprawdę wszędzie. Wpisy typu “How to” wymagają od Ciebie jakiejś wiedzy i zaangażowania w danym temacie. Na czymś musisz się znać i dawać z siebie wszystko, aby wykorzystać wpis do tego, aby przekazać wiedzę. Co Ty chcesz przekazać swojej niszy? Jakie kroki ma podjąć czytelnik, czytając Twoje poradniki?

#4. Szybkie porady.

Tutaj ten wpis zazwyczaj będzie krótszy. Tutaj dzielisz się swoją ideą, swoim pomysłem na dany temat z czytelnikami. Nie musi być to długi wpis, ale wystarczy, że opiszesz co i jak w szybkim i zrozumiałym tekście. Nie każda nisza się do tego nadaje, ale możesz to sprawdzić u siebie. Lubię takie wpisy z poradami, jak z tym u Ciebie? Co możesz przekazać swoim czytelnikom? Co jest dla Ciebie ważne w budowaniu tego typu treści?

#5. Wywiady.

W Polsce wywiady są chyba mało popularne. Na zagranicznych blogach można ich znaleźć bardzo dużą ilość. Postaraj się poznać kogoś ciekawego w swojej niszy i zrobić z nim wywiad. Takie wywiady są korzystne dla obu stron. Ty korzystasz z wywiadów? Co dają Ci tego typu wpisy na blogu?

#6. Osobiste historie.

Tutaj nie ma chyba nic nadzwyczajnego. Piszesz o swoich zmaganiach czy sukcesach. Każdy ma jakąś ciekawą historię do opowiedzenia. Może coś Ci się nie udało, zdobyłeś doświadczenie i chcesz się teraz podzielić tym z czytelnikami. Nie ma problemu, w końcu to Twój blog. Możesz tworzyć samemu historię. Możesz je wymyślać. Masz wiele możliwości! Na pewno musisz swoją przygodą z danym tematem, dzielić się z innymi. Pokaż swoją historię i to, co robiłeś, aby osiągać sukcesy!

Jak widzisz, jest tego trochę i na pewno dopasujesz swoje wpisy do tych kategorii. Jeżeli masz coś do dodania, to napisz w komentarzu poniżej.

Jakie typy wpisów są u Ciebie najskuteczniejsze?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty jakie wpisy tworzysz?

Scroll to top