Typy wpisów na blogu. Jakie są najciekawsze wpisy?

Mając bloga musisz go utrzymywać w dobrym stanie. Musisz więc dodawać nowe wpisy i często aktualizować bloga. Jakie można więc wyróżnić typy wpisów?

Możesz pisać różne typy treści na swojej stronie. Masz wiele możliwości, więc wykorzystaj każdą z nich i zobacz, co dla Twoich czytelników jest najlepsze. Sprawdź czy Ty odnajdziesz się w tego typu wpisach!

Jakie są typy wpisów na blogu?

#1. Newsy.

Każda nisza ma jakieś newsy w swojej kategorii. Możesz na swoim blogu skomentować nowości związane z Twoją tematyką bloga. Jest to jeden z łatwiejszych typów wpisów jakie możesz stworzyć na blogu. Ja u siebie tego nie stosuje, ale może u Ciebie się to sprawdzi! Wszystko wymaga testów i sprawdzenia co i jak działa. Zastanów się nad tym u siebie. Lubisz pisać tego wiadomości dla swoich czytelników? Na pewno nie są to teksty, które są długo ważne, ale można pomyśleć nad tym, jeśli nie masz pomysłów na wpisy.

#2. Recenzje.

Recenzje mają to do siebie, że pomagają czytelnikom podjąć decyzję o zakupie produktu lub usługi. Możesz stworzyć recenzje zarówno swoich jak i cudzych produktów (oczywiście związanych w Twoją tematyką bloga). Nie chodzi tutaj jednak o wypisanie samych plusów własnego produktu, bo takie wpisy nie mają sensu. Chodzi o dobrą krytykę jak i pochwałę, gdy produkt czy usługa jest dobrej jakości. Takie typ wpisu jest już nieco trudniejszy i wymaga głębszych przemyśleń na dany temat. Jednak ludzie lubią i szukają recenzji na blogach. Zwłaszcza od ludzie, którzy faktycznie mają dany produkt i z niego korzystają. Lubisz pisać opinie o produktach czy usługach, z których korzystasz?

#3. How to…

Tutaj informację będą już bardziej specyficzne. Może to być lista kroków do zrobienia spaghtetti czy innego dania. Chodzi o to, żeby pokazać coś czytelnikowi, czegoś co jest do zrobienia przez niego samego. Inspiracji do tego typu wpisów możesz poszukać wszędzie. Mogą to być inne blogi, strony, inne fora internetowe powiązane z Twoją tematyka bloga. Inspiracje są naprawdę wszędzie. Wpisy typu “How to” wymagają od Ciebie jakiejś wiedzy i zaangażowania w danym temacie. Na czymś musisz się znać i dawać z siebie wszystko, aby wykorzystać wpis do tego, aby przekazać wiedzę. Co Ty chcesz przekazać swojejk niszy?

#4. Szybkie porady.

Tutaj ten wpis zazwyczaj będzie krótszy. Tutaj dzielisz się swoją ideą, swoim pomysłem na dany temat z czytelnikami. Nie musi być to długi wpis, ale wystarczy, że opiszesz co i jak w szybkim i zrozumiałym tekście. Nie każda nisza się do tego nadaje, ale możesz to sprawdzić u siebie. Lubię takie wpisy z poradami, jak z tym u Ciebie? Co możesz przekazać swoim czytelnikom? Co jest dla Ciebie ważne w budowaniu tego typu treści?

#5. Wywiady.

W Polsce wywiady są chyba mało popularne. Na zagranicznych blogach można ich znaleźć bardzo dużą ilość. Postaraj się poznać kogoś ciekawego w swojej niszy i zrobić z nim wywiad. Takie wywiady są korzystne dla obu stron. Ty korzystasz z wywiadów? Co dają Ci tego typu wpisy na blogu?

#6. Osobiste historie.

Tutaj nie ma chyba nic nadzwyczajnego. Piszesz o swoich zmaganiach czy sukcesach. Każdy ma jakąś ciekawą historię do opowiedzenia. Może coś Ci się nie udało, zdobyłeś doświadczenie i chcesz się teraz podzielić tym z czytelnikami. Nie ma problemu, w końcu to Twój blog. 🙂

Jak widzisz, jest tego trochę i na pewno dopasujesz swoje wpisy do tych kategorii. Jeżeli masz coś do dodania to napisz w komentarzu poniżej.

Jakie typy wpisów są u Ciebie najskuteczniejsze?

1 Comment

  1. Marketer Internetowy17 lutego 2016

    A Ty jakie wpisy tworzysz?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top