Nawyki skutecznego blogera, czyli co dokładnie!??

Jakie Ty masz nawyki skutecznego blogera? Każdy bloger powinien posiadać większość z poniższych nawyków tak, aby stale się rozwijać.

Nie każdy je posiada na początku i na pewno niektórych z nich nie posiadam i ja, ale każdego dnia staram się przybliżać do osiągnięcia tych nawyków. Jakie więc są to nawyki? Jakie nawyki skutecznego blogera warto posiadać?

 1. Systematyczność. Nie ma nic gorszego niż dawno nieaktualizowane blogi. Sam popełniałem ten błąd i teraz tego żałuję. Blog musi być często aktualizowany i musisz na nim często pisać. To bardzo ważna kwestia i nie zapominaj o swoim blogu. Naprawdę on musi być dobrze prowadzony. Musisz się do niego przyłożyć i starać się, aby pisać na nim dużo. Wiele osób zaczyna i przestaje blogować po kilku miesiącach. Staraj się być systematycznym i zacznij naprawde rozwijać siebie i bloga.
 2. Dużo dawać od siebie. Dobry bloger daje z siebie 100% w tym co robi. Nigdy się nie poddaje i działa mimo przeciwności. Dlatego bardzo ważne jest, aby nigdy się nie poddawać. Musisz wiele od siebie dać, aby mieć efekty w blogowaniu. Nie ma tak łatwo, jak wiele osób mówi. To ciężki kawałek chleba i trzeba się postarać, aby dobrze budować społeczność wokół swojego bloga.
 3. Szczerość. Nie ma półprawdy i prawdy. Prawdziwy bloger mówi to co myśli i nie obawia się opinii innych. Prawdziwy bloger wie kim jest i nie stara się udawać kogoś innego. Jest SOBĄ. Bądź sobą i nie poddawaj się w blogowaniu. Każdy dzień jest trudny, ale wytrzymasz to i zaczniesz z czasem mieć efekty i będzie Ci się blogować coraz łatwiej.
 4. Cel. Każdy bloger ma swój osobisty cel blogowania. Ty też go powinieneś mieć i sobie go ustalić. Oczywiście ten cel z czasem może się zmienić w porównaniu z tym początkowym, ale warto na początku mieć jakikolwiek cel, który będzie motywował do działania. Cele są ważne i musisz cisnąć, aby mieć efekty. Nie ma, że się poddajesz! Masz działać i trzeba nad tym się zastanowić kim chcesz być jako bloger i jakim tematem się zajmować.
 5. Ciągła nauka. Nauka na błędach swoich i innych. Musisz się uczyć, inaczej nie zdobędziesz wiedzy. Ucz się zwłaszcza na swoich błędach – to najlepszy nauczyciel. Czytaj, słuchaj, chodź na szkolenia. Rób wszystko, aby doszkalać się i rozwijać.  Nauka jest ważna i nie możesz zapominać jako bloger o rozwoju.
 6. Działanie. Jeżeli nie zaczniesz czegokolwiek to się nie nauczysz. Taka jest prawda. Samo myślenie nie stworzy super bloga czy biznesu. Działaj i tyle. Musisz się zabrać za bloga, gdy chcesz mieć efekty. Jak widzisz, warto jest mieć cel, rozwijać się i przede wszystkim nie poddawać się za szybko… Jakie Ty masz nawyki skutecznego blogera?

Masz coś do dodania? Może o czymś zapomniałem? Napisz w komentarzu.

1 Comment

 1. Marketer Internetowy1 marca 2016

  Jakie Ty tworzysz nawyki? Napisz!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top