Nawyki skutecznego blogera, czyli co dokładnie!??

Jakie Ty masz nawyki skutecznego blogera? Każdy bloger powinien posiadać większość z poniższych nawyków tak, aby stale się rozwijać.

Nie każdy je posiada na początku i na pewno niektórych z nich nie posiadam i ja, ale każdego dnia staram się przybliżać do osiągnięcia tych nawyków. Jakie więc są to nawyki? Jakie nawyki skutecznego blogera warto posiadać? Jakie zaufanie i społeczność chcesz budować? Co Cię interesuje w blogowaniu i co uważasz za ważne w blogowaniu? Na pewno musisz dostarczać wartościowe treści i robić wszystko, by były one dla innych przydatne. Jakie relację masz ze swoimi czytelnikami?

  1. Systematyczność. Nie ma nic gorszego niż dawno nieaktualizowane blogi. Sam popełniałem ten błąd i teraz tego żałuję. Blog musi być często aktualizowany i musisz na nim często pisać. To bardzo ważna kwestia i nie zapominaj o swoim blogu. Naprawdę on musi być dobrze prowadzony. Musisz się do niego przyłożyć i starać się, aby pisać na nim dużo. Wiele osób zaczyna i przestaje blogować po kilku miesiącach. Staraj się być systematycznym i zacznij naprawdę rozwijać siebie i bloga.
  2. Dużo dawać od siebie. Dobry bloger daje z siebie 100% w tym co robi. Nigdy się nie poddaje i działa mimo przeciwności. Dlatego bardzo ważne jest, aby nigdy się nie poddawać. Musisz wiele od siebie dać, aby mieć efekty w blogowaniu. Nie ma tak łatwo, jak wiele osób mówi. To ciężki kawałek chleba i trzeba się postarać, aby dobrze budować społeczność wokół swojego bloga.
  3. Szczerość. Nie ma półprawdy i prawdy. Prawdziwy bloger mówi to co myśli i nie obawia się opinii innych. Prawdziwy bloger wie, kim jest i nie stara się udawać kogoś innego. Jest SOBĄ. Bądź sobą i nie poddawaj się w blogowaniu. Każdy dzień jest trudny, ale wytrzymasz to i zaczniesz z czasem mieć efekty i będzie Ci się blogować coraz łatwiej. Pisz prosto, jak do przyjaciela!
  4. Cel. Każdy bloger ma swój osobisty cel blogowania. Ty też go powinieneś mieć i sobie go ustalić. Oczywiście ten cel z czasem może się zmienić w porównaniu z tym początkowym, ale warto na początku mieć jakikolwiek cel, który będzie motywował do działania. Cele są ważne i musisz cisnąć, aby mieć efekty. Nie ma, że się poddajesz! Masz działać i trzeba nad tym się zastanowić, kim chcesz być jako bloger i jakim tematem się zajmować.
  5. Ciągła nauka. Nauka na błędach swoich i innych. Musisz się uczyć, inaczej nie zdobędziesz wiedzy. Ucz się zwłaszcza na swoich błędach — to najlepszy nauczyciel. Czytaj, słuchaj, przebywaj na szkoleniach. Rób wszystko, aby doszkalać się i rozwijać.  Nauka jest ważna i nie możesz zapominać jako bloger o rozwoju. Ile wiesz o swojej niszy? Pisz wartościowe treści dla Twoich czytelników. Czego ludzie szukają w Internecie na dany temat i jak to możesz wykorzystać? Sprawdzaj, jakie artykuły na blogu dobrze sprzedają. Analizuj dane statystyczne i sprawdzaj, co działa w danej niszy. Pisz dobre i użyteczne treści!
  6. Działanie. Jeżeli nie zaczniesz czegokolwiek, to się nie nauczysz. Taka jest prawda. Samo myślenie nie stworzy super bloga czy biznesu. Działaj i tyle. Musisz się zabrać za bloga, gdy chcesz mieć efekty. Jak widzisz, warto jest, mieć cel, rozwijać się i przede wszystkim nie poddawać się za szybko… Jakie Ty masz nawyki skutecznego blogera? Promuj też bloga w wyszukiwarkach i mediach społecznościowych. Bądź tam, gdzie Twoi potencjalni czytelnicy! Nie będzie to łatwe na starcie, ale z czasem stworzysz dobre zasięgi!
  7. Regularność. Musisz dużo tworzyć. Zwłaszcza na początku, gdy Twój blog się rozwija. Na pewno trzeba mieć jakiś harmonogram działania. Wiedzieć, co w danej chwili masz zrobić na blogu. Musisz być świadom swojej systematyczności, o której pisałem wyżej. Warto szukać ciekawych pomysłów na blogi.  Zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele blogowania. Zaplanuj co i kiedy chcesz publikować! Na pewno takie przemyślane wpisy będą bardziej przydatne dla Twoich czytelników.

Masz coś do dodania? Może o czymś zapomniałem? Napisz w komentarzu.

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty tworzysz nawyki? Napisz!

Scroll to top