Tworzenie aplikacji, czy warto w dzisiejszych czasach?

Tworzenie aplikacji jest obecnie bardzo popularną formą zarabiania pieniędzy. Jeżeli umiesz programować lub masz dobrego programistę to warto się nad taką formą zarobku zastanowić.

Czy warto budować aplikację? W tych czasach warto ale trzeba umieć to robić… Nie każdy to potrafi! Masz jakąś idee na aplikację? Co warto robić na początku, aby osiągnąć swoje cele?

Czy tworzenie aplikacji jest łatwe?

Pierwsze co musisz zrobić to znaleźć pomysł na aplikację. Musisz przeszukać Internet i sprawdzać co się ludziom podoba i jakie są trendy obecnie. Czy ludzie chcą aplikację czy grę? To wszystko trzeba sprawdzić na własna rękę Nie jest to za trudne, więc spokojnie sobie poradzisz. To pierwsza rzecz jaką musisz zrobić. Poznanie tego, co potrzebują inni jest kluczowe.

Po drugie powinieneś lepiej poznać rynek, w który wchodzisz. Powinieneś w tej niszy znaleźć potrzebę ludzi. Zapytaj siebie, czego potrzebują? Czego szukają? Musisz wbić się właśnie w potrzebę… To wydaje się proste, ale trzeba dobrze poszukać i wbić się w te potrzeby. Poza tym warto poznać konkurencję w danej niszy. Czy jest duża czy mała i jakie aplikację robią i co jest u nich popularne. To nie chodzi o to, żeby robić identyczną aplikację, ale żeby wiedzieć w jakie potrzeby wbiła się konkurencja. Dodatkowo warto poznać dobrze klienta do którego kierujesz swój produkt. To też ważna część badania rynku. Nie zapominaj o tym. Warto poznać dobrze dany temat, o którym ma być aplikacja. Obserwowanie konkurencji to nie wszystko. Trzeba postarać się nad tym, aby dobrze poznać potrzeby i problemy ludzi. Niech aplikacja je rozwiąże lub pomoże w życiu codziennym.

Po trzecie musisz wybrać czy będziesz pisał sam czy zatrudnisz programistę. To ważne, żeby się dowiedzieć czy jesteś w stanie pisać dany program czy nie znasz się na tym. Nie znając się trzeba kogoś zatrudnić i wybrać najlepszą osobę. A tym wypadku musisz wiedzieć jaki masz budżet do napisania aplikacji i po prostu zainwestować. Gdy sam umiesz pisać programy to sprawa jest prostsza – możesz to zrobić całkiem za darmo.

Po czwarte to promocja. Po napisaniu i przetestowaniu aplikacji musisz zacząć ją promować w danej niszy. Jest wiele sposobów promocji i wybierz kilka z nich i pokazuj swoja nowa aplikację całemu światu. Jak chcesz pokazać, że Twoja aplikacja pomaga innym? Jakie masz pomysły na kampanię marketingową? Chcesz na pewno pokazać, że Twoja aplikacja pomaga i jest skuteczna! A jak u Ciebie wygląda tworzenie aplikacji?

A Ty? Masz jakieś aplikację? Jak je promujesz? Jakie aplikację tworzysz? Warto dzisiaj tworzyć aplikację czy jakieś gry? Jakie masz w tym doświadczenie?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak10 października 2015

    Jak Ty wykorzystujesz aplikacje?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top