Promocja siebie w social media. Jak to robić skutecznie?

Jak powinna wyglądać promocja siebie w social media? Na co zwrócić przy tym uwagę? Co powinieneś robić na swoich profilach?

Działaj jak ekspert.

To podstawa, aby promować siebie w mediach społecznościowych. Musisz być dobrym ekspertem w dawać z siebie wszystko. Ale to takie proste nie jest, bo wymaga dużo wysiłku! Niestety bycie ekspertem nie jest zawsze proste i wymaga dużo zaangażowania. Sam nim nie jestem, ale bardzo chciałbym. Tobie też tego życzę. Zacznij działać skutecznie i nie poddawaj się za szybko. Zacznij od swojego ulubionego tematu i zacznij o tym pisać ludziom. Dawaj porady i wykorzystuj swoją wiedzę. To jest bardzo ciężkie, bo ludzie nie doceniają tego, co za darmo jest niestety. Ale może kiedyś się to zmieni. Liczę na to!

Dawaj dużo wartości i korzyści.

To jest bardzo ważne, aby promocja siebie w social media była skuteczna! WARTOŚĆ! To jest bardzo ważne. Często będziesz pisał coś ciekawego, a ludzie tego nie docenią. Wolą głupoty niestety, ale z czasem myśle, że się to zmieni, gdy stworzymy ciekawe treści na portalach społecznościowych. Kiedyś się to przebije! Nie można się poddawać. Trzeba działać skutecznie i dawać wartość, aż ktoś w końcu to doceni. Ja wierzę w wartościowe rzeczy w Internecie i na stronach społecznościowych.

Pokazuj swoje rezultaty.

Warto się nimi chwalić i dzięki temu też budować pozycję eksperta. Social media to ciekawe miejsce, gdzie możesz się dzielić swoją wiedzą i swoimi wynikami. Ale nie przesadzaj z tym jak to robią inni. Chwalą się głupotami, a potem nikt im nie wierzy, że mają efekty. Ja za niedługo też może się czymś pochwalę. Liczę na siebie i na to, że ktoś doceni moją pracę. Trzeba działać!

Ucz się.

Aby dawać korzyści i rezultaty to sam musisz się dużo uczyć! Samemu wiedza nie przyjdzie. Musisz się dobrze postarać, aby mieć efekty nauki i żeby potem uczyć innych. To wymaga dużo zaangażowania. Nie możesz się za szybko poddać. Musisz się postarać i działać każdego dnia. Nauka marketingu i sprzedaży jest dla mnie bardzo ważna.

Twórz dobre treści.

To jest także bardzo ważne i nie można o tym zapominać. Ale muszą być to super treści, a nie byle co! Często są one niedocenione, ale z czasem znajdą się ludzie, którzy to docenią! Dobre treści są zawsze na topie.

Bądź aktywny.

Tu chyba wiadomo o co chodzi. Musisz być aktywny i być codziennie na swoich profilach i coś na nie dodawać.

Stwórz wokół siebie społeczność.

To jest super sposób oprócz bloga na budowę społeczności! Warto ją budować, aby mieć grupę osób, którzy będą Cię wspierając w Twoich działaniach. To jest najlepsze, że można zbudować super społeczność wokół siebie!

 

Jak u Ciebie wygląda promocja siebie w social media?

 

Scroll to top