Twoja odpowiednia nisza, czyli co robić, aby wybrać mądrze?

Twoja odpowiednia nisza ma znaczenia. Co Ty wybierasz? 

Nad czym skupisz uwagę? Czy szukasz swojej idealnej niszy i próbujesz sił w różnych branżach? Co robisz, aby osiągnąć sukces w Internecie? 

To Twoja odpowiednia nisza ma znaczenie! 

Wybór niszy jest bardzo ważny i trzeba pracować nad sobą, aby być w niej specjalistą! 

Cena zawsze ma grać rolę?

Niekoniecznie… nie musisz być najtańszy! Możesz konkurować jakością, szybkością czy wydajnością Twoich rozwiązań. Na pewno nie będzie to łatwe na początku, gdy nikt nie zna Twojej marki. Jednak z czasem możesz to ogarnąć i być naprawdę konkurencyjnym. Więc pomyśl nad tym, czym Ty możesz konkurować? Co możesz zrobić, aby osiągnąć swoje cele? Zastanów się dobrze nad tym, czy zawsze chcesz konkurować ceną, czy jednak masz jakieś większe wartości w swoim marketingu? 

Bądź pomocny. Skup się na najważniejszym. 

To bardzo ważne, aby pomagać ludziom, gdy mają jakiś kłopot. Na pewno nie jest łatwo poznać problemy swojej niszy, ale na pewno Ty zaczynałeś, więc może miałeś jakieś wyzwania na początku? Może wiesz, jaka była ciężka droga i co trzeba było zrobić, aby osiągnąć swoje pierwsze cele w danym temacie? Każdy zaczynał w jakiś sposób, więc zacznij od takich podstawowych sprawach. Zobaczysz, czy nadajesz się do tego, aby działać w danej niszy! Pomagaj ludziom w ich problemach! Skup się na tym, aby budować solidną markę, która będzie miała dobrą opinię w sieci! 

Od czego zaczniesz?

Właśnie! Co zrobisz na początek? Może jakieś profile społecznościowe? Może jakiś bloga na początek? Jakie Ty masz pomysły na pojawienie się w niszy? Od czego chciałbyś zacząć? Jaka jest Twoja pierwsza ścieżka działania? Ile masz w sobie sił, aby osiągnąć swoje pierwsze cele w niszy? Zastanów się dobrze nad swoją strategią i zacznij działać już teraz. Zaraz po przeczytaniu tego wpisu! Nie czekaj na idealny moment!

Kogo to interesuje?

Czy temat, którym chcesz się zająć, interesuje innych? Czy faktycznie jesteś pomocny w niszy? Czy masz odpowiednie kompetencje, aby osiągnąć cel? Czy wiesz do czego zmierzasz? Czy ludzie chcą odpowiedzi na ich problemy? Zastanów się nad tym dobrze i zacznij rozwijać swoje umiejętności w danej sprawie. Może będzie ciężko, ale dasz sobie radę! Nic co wartościowe, nie przychodzi łatwo! Musisz wiele działać, aby osiągnąć swoje marzenia! 

Jakie masz możliwości?

Masz odpowiednie środki do działania? Masz odpowiednią wiedzę? Wiesz, co chciałbyś osiągnąć? Ktoś może Ci pomóc w działaniu? Masz środki finansowe na jakieś pierwsze książki czy założenie bloga? To też jest ważne! Żeby potem nie płakać, że nie stać Cię na rozwój. Dużo wiedzy jest w Internecie i z tego też można korzystać, ale trzeba poświęcić czas na badanie niszy i jej problemów. Zastanów się nad tym, jakie widzisz możliwości działania w danym temacie? 

Odpowiednia komunikacja.

Musisz się dobrze komunikować i budować relację z ludźmi z niszy. Tutaj bardzo pomaga blog! Możesz dzielić się wiedzą i rozmawiać z ludźmi. Sprawdzać, co czytają i jakie mają problemy… Ale trzeba na to dużo czasu i nie każdy go ma. Możesz też tworzyć jakieś produkty i je sprzedawać. Tworzyć zapisy na przedsprzedaż i zobaczyć ile ludzi się zapisuje do zakupu Twojego produktu. Oszacujesz wtedy czy warto tworzyć dany produkt. 

A jaka jest Twoja odpowiednia nisza? Dlaczego akurat ta? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jaki temat Ty wybrałeś?

Scroll to top