Trudności… czy faktycznie trzeba się poddawać? Po co żyjesz?

Każdy ma jakieś trudności. Jeden większe, a drugi mniej.

Nie jest łatwo pokonać przeszkody na drodze do sukcesu. Zacznij mieć na uwadze to, że nie będzie lekko w życiu, gdy dajesz sobie ambitne cele. Zacznij pokonywać trudności!

Trudności  zawsze będą! Więc…

Nie będzie niestety łatwo. Bo każdy biznes czy kariera, czy rozwój osobisty wymaga poświęcenia czasu i pieniędzy na rozwój. Nie będzie lekko, więc chcę Cię na to przygotować. Zacznij od czegoś małego, czyli od znalezienia swoich pasji i zainteresowań. To jest ta łatwa część. Co Cię na co dzień interesuje? O co pytają Cię inni? Co robisz w wolnym czasie? Jakie strony czytasz codziennie? Jakie masz ambicje? Masz już taki temat? To super, więc teraz czeka Cię rozwój w tym kierunku.

Nie będzie super na początku, bo musisz zdobyć większą wiedzę na dany temat. A to wymaga pracy codziennej i codziennej nauki. Musisz mieć cel i plan do tego, aby udało Ci się to zrobić w dobrym czasie. Bo uczyć można się w nieskończoność. Dlatego cel i jego termin jest taki ważny. Nie musisz jednak planować każdej minuty. Tylko mieć zarys co chciałbyś danego dnia zrobić.

Zacznij więc od wybrania tematu i pogłębiaj wiedzę. Może blog? Jakieś profile społecznościowe? Może coś innego? Może pisz na grupach o swoich zainteresowaniach? Może pomagaj ludziom w ich problemach? Może masz możliwość pisania do gazety? Ale myślę, że blog to najlepsze wyjście. Najlepsze z tego powodu, że jest to prawie darmowe. Domena (czyli nazwa Twojej strony)  na pierwszy rok to jakieś 10-20 złotych i hosting (tam, gdzie trzymasz pliki bloga) to około stu złotych rocznie. Samo oprogramowanie jest darmowe. Więc na co czekasz? Czemu nie zaczynasz działać?

Zacznij szukać problemów ludzi w swojej niszy. Czego potrzebują, a co Ty możesz im przekazać? Zastanów się nad tym, jak możesz się wybić w niszy? Czym możesz się wykazać? Co możesz zrobić lepiej? Zastanów się nad tymi pytaniami. To bardzo ważne pytania. Musisz na nie odpowiedzieć, aby mieć kierunek działania.

Dlaczego mamy tyle trudności w życiu? Czemu nie jest lekko? Nie wiem tego, ale nie możesz się przez to poddawać. Bo to Twoje życie i nie możesz go przeżyć byle jak. Musisz mieć dużą wiedzę, aby się wybić, więc na co czekasz? Zacznij rozwijać swoje pasje i nie poddawaj się! To Twoje życie i Ty nad nim panujesz! Pozdrawiam. 🙂

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty, czym się interesujesz?

Scroll to top