Strony niszowe, co warto wiedzieć przed wejściem w niszę?

Strony niszowe to dość łatwy w teorii, ale trudniejszy w praktyce ebiznes, który chce Ci przedstawić. To jest bardzo ciekawy sposób na zarabianie w Internecie…

… wymaga jednak dużo czasu i cierpliwości. No to zaczynamy!

Takie ebiznes może zacząć chyba każdy. Trzeba zdobyć jednak dużo umiejętności i nauczyć się dużo cierpliwości. Na początku wystarczy znaleźć niszę. A to wcale nie jest takie proste. Znalezienie niszy wymaga trochę pracy i zaangażowania. Nie ma tak, że zawsze trafisz w niszę i będziesz wiedział, jak w niej działać.

Czym są strony niszowe?

Na pewno trzeba wybrać taką niszę, która jest opłacalna. Jakie to będą słowa kluczowe to już zależy o czym chcesz pisać i jakie strony chcesz prowadzić. Na pewno w niszowych stronach jest dużo mniejsza konkurencja niż na tych obleganych portalach i innych stronach. W niszach jest większa możliwość na wybicie się. Poza tym możesz pisać o tym co Cię interesuję (wtedy będzie dużo łatwiej – zwłaszcza na początku).

Musisz wiedzieć pewne rzeczy na początku:

Czy znasz się na niszy lub czy masz odpowiedni możliwości, aby w tą niszę wejść (np. osobę kompetentną do pisania artykułów).

Pisać o danych niszach nie musisz Ty, bo możesz to zlecać innym. Pisanie treści nie musi być też trudne, gdy wybierzesz coś, co także Ciebie interesuje. Zobacz, że nie musisz się znać, aby wejść w daną niszę i się w niej wybić w postaci dobrego bloga czy portalu. Więc wymaga to, albo pieniędzy, albo dużej ilości czasu. Nic nie ma za darmo! Widzisz, że to nie takie proste? Że wymaga to czasu lub pieniędzy? Ale czy warto wejść w daną niszę, to już Twoja decyzja. Musisz to robić na sto procent i nie poddawać się na początku.

Dowiedz się czy to dobra nisza i czy jest na nią popyt? Warto jest w nią wejść i się jej trzymać?  Czy jest konkurencja? Zastanów się nad tym, jaką masz konkurencję w swoim działaniu. Nie będzie zawsze łatwo, bo niektóre nisze są bardziej lub mniej opłacalne. Ale warto spróbować wchodzić na początku w tematy, które jakoś Cię tam interesują i możesz o nich pisać sam. Jaką drogę obejmiesz, to już Twoja decyzja. Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie: czy nisza jest opłacalna? Wiedząc te rzeczy możesz pomału zacząć działać w niej.

A Ty? Tworzysz strony niszowe? Czy warto działać w małych niszach, czy tylko w tych dużych? Jakie Ty masz zdanie na ten temat? Jak chcesz osiągnąć swoje cele i co chcesz zmienić w życiu ludzi w danej branży? Masz coś do zrobienia w danym temacie? Wiesz, do czego dążysz i co chcesz zmienić w swoim życiu i życiu swoich odbiorców? Co takiego możesz zrobić, aby ludzie zaufali Twojej ofercie? Czy łatwiej jest działać w niszach?

1 Comment

  1. Tomasz Chrobak2 września 2015

    Co byś dodał/dodała?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top