Strony niszowe, co warto wiedzieć przed wejściem w niszę?

Strony niszowe to dość łatwy w teorii, ale trudniejszy w praktyce ebiznes, który chce Ci przedstawić. To jest bardzo ciekawy sposób na zarabianie w Internecie…

… wymaga jednak dużo czasu i cierpliwości. No to zaczynamy!

W ebiznesie może zacząć chyba każdy. Trzeba zdobyć jednak dużo umiejętności i nauczyć się dużo cierpliwości. Na początku wystarczy znaleźć niszę. A to wcale nie jest takie proste. Znalezienie niszy wymaga trochę pracy i zaangażowania. Nie ma tak, że zawsze trafisz w niszę i będziesz wiedział, jak w niej działać. W jakim wąski temacie chcesz się rozwijać? Jak chcesz wejść w niszę, którą wybrałeś ze swoich zainteresowań czy pasji. Skup się na jakimś indywidualnym i specyficznym temacie. Jak zaspokoisz problemy swoich odbiorców?

Czym są strony niszowe?

Na pewno trzeba wybrać taką niszę, która jest opłacalna. Jakie to będą słowa kluczowe to już zależy, o czym chcesz pisać i jakie strony chcesz prowadzić. Na pewno w niszowych stronach jest dużo mniejsza konkurencja niż na tych obleganych portalach i innych stronach. W niszach jest większa możliwość na wybicie się. Poza tym możesz pisać o tym co Cię interesuję (wtedy będzie dużo łatwiej – zwłaszcza na początku).

Musisz wiedzieć pewne rzeczy na początku:

Czy znasz się na niszy lub, czy masz odpowiedni możliwości, aby w tą niszę wejść (np. osobę kompetentną do pisania artykułów).

Pisać o danych niszach nie musisz Ty, bo możesz to zlecać innym. Pisanie treści nie musi być też trudne, gdy wybierzesz coś, co także Ciebie interesuje. Zobacz, że nie musisz się znać, aby wejść w daną niszę i się w niej wybić w postaci dobrego bloga czy portalu. Więc wymaga to, albo pieniędzy, albo dużej ilości czasu. Nic nie ma za darmo! Widzisz, że to nie takie proste? Że wymaga to czasu lub pieniędzy? Ale czy warto wejść w daną niszę, to już Twoja decyzja. Musisz to robić na sto procent i nie poddawać się na początku.

Dowiedz się, czy to dobra nisza i czy jest na nią popyt? Warto jest w nią wejść i się jej trzymać?  Czy jest konkurencja? Zastanów się nad tym, jaką masz konkurencję w swoim działaniu. Nie będzie zawsze łatwo, bo niektóre nisze są bardziej lub mniej opłacalne. Ale warto spróbować wchodzić na początku w tematy, które jakoś Cię tam interesują i możesz o nich pisać sam. Jaką drogę obejmiesz, to już Twoja decyzja. Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie: czy nisza jest opłacalna? Wiedząc te rzeczy, możesz pomału zacząć działać w niej.

Zastanów się, jak będziesz optymalizował swojego bloga? Jak będziesz chciał się wybić ponad konkurencję? Czy dana tematyka jest na tyle mała, że będzie Ci łatwiej w niej działać i się w niej wybić? Dzięki małej, niszowej stronie będzie Ci łatwiej zdobyć pierwsze doświadczenia w marketingu internetowym. Możesz budować pozycję eksperta, dzięki wąskiej niszy, która Cię interesuje. Jeżeli masz dużą wiedzę i jest popyt na Twoje treści, to będzie Ci się łatwiej ogarnąć w niszy.

Dzięki małym niszom poznajemy super specjalistów, którzy mają dużo do przekazania. Lepiej ufać pasjonatom niż wielkim portalom! Zgadzasz się? Buduj relację ze swoimi odbiorcami. Czego szuka Twoja nisza? Jak możesz się podzielić wiedzą za pieniądze? Jak spieniężysz swój ruch? Co możesz promować lub sam utworzyć, aby sprzedać rozwiązania? Jak Ty znajdziesz swoją niszę? Jakich odbiorców chcesz zdobyć i jak planujesz ogarnąć swoje treści, by dawały one wartość? Strony niszowe to dużo działania, aby dostarczyć ogrom wartości dla czytelników. Naucz się promować swoje treści i w końcu osiągniesz sukces w niszy!

A Ty? Tworzysz strony niszowe? Czy warto działać w małych niszach, czy tylko w tych dużych? Jakie Ty masz zdanie na ten temat? Jak chcesz osiągnąć swoje cele i co chcesz zmienić w życiu ludzi w danej branży? Masz coś do zrobienia w danym temacie? Wiesz, do czego dążysz i co chcesz zmienić w swoim życiu i życiu swoich odbiorców? Co takiego możesz zrobić, aby ludzie zaufali Twojej ofercie? Czy łatwiej jest działać w niszach?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Tomasz Chrobak
8 lat temu

Co byś dodał/dodała?

Scroll to top