Sprzedaż na blogu, czyli dlaczego warto znać się na sprzedaży?

Co zrobić, aby sprzedaż na blogu była większa? Co robić, aby sprzedaż na blogu była jak najbardziej efektywna?

Jakimi zasadami Ty się kierujesz online? Czy chcesz coś sprzedać w sieci? Jakie masz pomysły na swoją sprzedaż? Czy jest to łatwe zadanie? Co Ty robisz, aby osiągnąć sukces online?

Jak wygląda sprzedaż na blogu?

Czy zawsze i wszystko idzie dobrze?

Pokaż, że się znasz.

To chyba najtrudniejsze zadanie w sprzedaży, aby pokazać Ci, że znasz się na rzeczy i wiesz, co sprzedajesz. To nie zawsze jest proste… często wymaga to dużo pracy i zaangażowania. Samo się nie zrobi, bo bycie ekspertem w branży wcale nie jest łatwe. Co możesz zrobić, aby się wykazać? Jak pokażesz, że ogarniasz niszę?

Czy klient w niszy jest gotowy coś kupić?

Czasem jest taka nisza, której sprzedaż cokolwiek jest bardzo trudne. Jest trochę takich nisz, na przykład coś dla dzieci czy na przykład starsze osoby, gdy chcesz sprzedać tylko przez Internet. Czasem trzeba się dostosować do danej sytuacji i przemyśleć technikę sprzedaży, zanim zaczniesz sprzedawać.

Buduj zaufanie.

Rób to od samego początku i nie poddawaj się! To jest bardzo ważne w sprzedaży, aby dawać z siebie wszystko i nie poddawać się, bo budowa zaufania jest bardzo trudna w wielu przypadkach. Ludzie na przykład w Internecie są bardzo podejrzliwi i nie zawsze kupują u najtańszej osoby, gdy jej nie znają. Czasem wolą dopłacić i kupić od kogoś, kogo znają…

Działaj z głową.

Zrób plan i cel i działaj z głową. Nie sprzedawaj byle co i byle komu. Musisz poznać dobrze niszę i swoją grupę docelową. Bez tego nie ma sensu działać. Musisz to zrobić najpierw, aby wszystko ogarnąć i dać z siebie wszystko!

Ucz się powoli sprzedawać.

Tego można się nauczyć, więc warto poznać, chociaż podstawy sprzedaży. To nie jest zawsze proste, ale nauka jest dla mnie bardzo przyjemna. Można się dużo dowiedzieć o ludzkiej psychice i ich zachowaniu. To bardzo przydatne informacje w sprzedaży.

Odpowiedz na obiekcje.

To jest też ważne w sprzedaży. Wszystko to wymaga poznania dobrze klientów, ale gdy już to zrobisz i ogarniesz ich obiekcje, to sprzedaż powinna iść troszkę lepiej.

Nie bądź perfekcyjny.

Działaj mimo błędów i nie poddawaj się. To działanie da Ci wiedzę i doświadczenie. Każdego dnia ucz się czegoś nowego i dawaj z siebie 100%. W końcu Ci się uda!

Jak u Ciebie wygląda sprzedaż na blogu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak tam u Ciebie sprzedaż?

Scroll to top