Skuteczne social media, czyli o tym, jak prowadzić profile…

Jak powinno wyglądać skuteczne social media? Na co warto jest zwrócić uwagę?

Oczekiwanie szybkich rezultatów.

Bo takich nigdy nie będzie! Musisz naprawdę dobrze się postarać, aby mieć rezultaty! Trzeba naprawdę się postarać, aby każdego dnia robić coś dobrego na swoim profilu. Samo się niestety nie zrobi. Skuteczne social media to nie spamowanie profilu swoimi produktami i czekanie na efekty. Jak chcesz je mieć to się nie poddawaj i codziennie buduj relację i komunikuj się ze swoimi potencjalnymi klientami. Każdego dnia! A nie raz na kilka dni (zjebka i dla mnie!). Trzeba dobrze opracować swoją strategię i do dzieła! Każda aktywność jest ważna, byle budowała rezultaty i dawała Ci w przyszłości sprzedaż.

Brak monitorowania efektów.

To też warto sobie sprawdzać! Żeby wiedzieć, co działa, a co nie… Jakoś trzeba wiedzieć co jest skuteczne, a co nie. Wszystko trzeba sprawdzać. Tak działać na opak to nie ma sensu. Zacznij to robić skutecznie i będą na pewno efekty. Wiedza to klucz…

Nie sprzedawaj ciągle.

To jest taki częsty błąd. Nie możesz tylko sprzedawać i sprzedawać. Trzeba skutecznie prowadzić profil, a nie byle jak. Każde działania ma być przemyślane i tyle. Nie ma tu filozofii. Warto jest dobrze poznać swoją niszę, a na pewno wszystko będzie dobrze i w końcu osiągniesz sukces.

Aktualizuj treści często.

Nie możesz raz działać, a raz nie! Ja mam z tym też problem. Ale nie można się poddawać. Tylko działanie da Ci efekty i będziesz mieć motywację do dalszych działań.

Warto budować dużo kontaktów.

Nie wiesz, kto po drugiej stronie profilu jest. Może to Twój przyszły wspólnik lub dobry znajomy? Warto budować sieć kontaktów na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Interakcja jest bardzo ważna.

Bo wszystko co trzeba robić to działać każdego dnia i nie poddawać się. Każdego dnia, byle do przodu. Musisz dobrze opracować swój cel i plan i się go trzymać.

 

Czym dla Ciebie są skuteczne social media?

 

Scroll to top