Skuteczne badanie niszy… Co na początku jest ważne?

Skuteczne badanie niszy, czyli skup się na tym co najważniejsze. Nie poddawaj się w swoim działaniu! Będzie ciężko, ale dasz radę!

Skuteczne badanie niszy.

To podstawa każdego biznesu i trzeba nad tym się napracować. Bo badanie niszy to nie wybór byle tematu i liczenie na duże zyski, ale działanie każdego dnia. Rozwijanie siebie i swoich możliwości. To praca na kilka tygodni, aby sprawdzić co działa i czy warto wejść w niszę. Zacznij od bloga, od profili społecznościowych i zobacz, co jest ważne dla Twoich potencjalnych klientów. Tak wygląda dobre badanie niszy. Aby potem wiedzieć, czy produkt czy usługa się sprzeda. Po to jest badanie rynku, aby sprawdzić, co jest ważne dla Twojej niszy. I to nie jest łatwe jak widzisz, bo trzeba przetestować swoje pomysły! Zobaczyć czy temat zaskoczy w Twoim przypadku. Oto chodzi w badaniu rynku, a Ty kombinujesz po kilku dniach i liczysz na pieniądze. Jak masz dużą wiedzę to może i tak, uda Ci się, ale nie ma co się zastanawiać nad tym. Tylko trzeba zacząć szukać… 

…szukaj problemów i wyzwań. 

To jest kluczowe w czasie badania rynku i trzeba nad tym się zastanowić! Stworzyć odpowiedni plan działania. I mieć dużo motywacji do działania. Nic nie przyjdzie Ci łatwo, więc nie licz na szybkie efekty. Wszystko przyjdzie z czasem i ogarniesz swoje działanie. każdy dzień to coś nowego. Nowa wiedza i doświadczenie. A Ty musisz w tym wytrwać. Pokazać, że dasz radę. Pokazać, że rozumiesz daną grupę ludzi. Masz wiele możliwości, więc nie ma co się poddawać. Trzeba naprawdę działać. Zobacz, co jest dla Ciebie ważne? Jak chciałbyś pomagać innym? Jak znajdziesz problemy swojej grupy docelowej? Może byłeś tam gdzie oni i wiesz, z czym Ty się borykałeś? Doświadczenie przyjdzie z czasem, więc masz czas na to, aby zdobyć wiedzę o swoich klientach. 

Pokaż, że masz dobre rozwiązanie. 

To jest skuteczne badanie niszy! Czyli zdobycie rozwiązania problemu. A to wymaga znowu pracy i czasu. Bo jeżeli sam nie przejdziesz tej drogi to nie wiesz, czego potrzebują inni. Trzeba na sobie testować wiele rzeczy. Albo być bardzo dobrym obserwatorem i znaleźć problem i wyszukać rozwiązanie. Obie te rzeczy są pracochłonne. Więc nie ma co się przejmować, że początki są różne. Jak będziesz dobrze obserwować innych to możesz się wiele nauczyć. Ale to praca! Nad sobą i nad niszą. Nie będzie Ci lekko na początku. Mi też nie jest… ale Ty ogarniesz dobrze swoją wymarzoną niszę! 

Szukaj celu i stwórz plan.

Cel jest ważny, aby mieć motywację. Aby wiedzieć w jakim kierunku iść. Nie ma tak lekko, ale co Ty chcesz na początku? Że wszystkiego nauczysz się w dzień? Powodzenia! Daj sobie na wszystko trochę czasu i tyle. Znowu to powtarzam, że nic nie przyjdzie samo. Jak masz dobry plan to wiele osiągniesz. Więc do roboty! Na co czekasz? Co chciałbyś zmienić w swoim życiu? Ile masz na to motywacji? Zastanów się dobrze nad tym, co możesz osiągnąć dzięki swojej pracy. Widzisz to? Czujesz? Słyszysz? Zobacz, że masz wiele możliwości! 

Skup się na działaniu. Daj sobie czas

Możesz naprawdę wiele! Ale trzeba się wiele nauczyć na początku. Zdobyć wiedzę i przekuć ją w praktykę i doświadczenie. Skup się nad tym, co działa. Próbuj wielu rzeczy. Może to nie jest łatwe, ale nie ma łatwej drogi. Musisz coś wybrać! Działanie lub narzekanie? Chcesz efektów? To działaj! Nie ma co się przejmować porażkami, bo one będą! A Ty musisz się nauczyć dużo. Musisz dać z siebie wiele. Trzeba się postarać, aby mieć w życiu wyniki! 

Wymagaj od siebie.

Nie ma, że dajesz od siebie mało. Ty musisz się wykazać wiedzą, aby mieć dobre efekty. Nie ma co się poddawać w działaniu. Bo raz będzie gorzej, a raz łatwiej. Wszystko zależy do tego, co chcesz osiągnąć. Nie będzie zawsze super, ale nikt nie mówi, że tak będzie zawsze. Wiele rzeczy na początku wychodzi od Ciebie i trzeba działać, by mieć efekty! 

Jak według Ciebie wygląda skuteczne badanie niszy? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zaczynasz?

Scroll to top