Rozumiesz swoją niszę? Warto się nad tym zastanowić!

Jak bardzo rozumiesz swoją niszę? Czy robisz wszystko, aby ją poznać? 

Ile wiesz o swoich potencjalnych odbiorcach? Co możesz dla nich dostarczyć? Czy działanie na rzecz innych ludzi jest łatwe? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele w dane niszy? 

Jak dobrze rozumiesz swoją niszę? 

Czy działanie online jest dla Ciebie? Wiesz, do czego dążysz online? 

Rozumiesz swoją niszę?

To podstawa, aby wiedzieć o swojej grupie odbiorców jak najwięcej! To podstawa każdego działania i tworzenia produktu! Jeżeli nie zbadasz dobrze rynku, to nie ma co wchodzić z produktem, bo to zwykłe zgadywanie czy sprzedaż się uda! Pamiętaj o tym, aby nisza była przez Ciebie określona i zbadana. To nie jest łatwe, bo wymaga to trochę czasu i pracy, aby rozwinąć swoją wiedzę o niszy. Jak to zrobić dobrze? Zobacz na inne strony w danym temacie? Czy ludzie szukają tam rozwiązań? Czy ktoś coś już sprzedaje? Czy są sklepy w danej niszy? Czy masz wiedzę o danym temacie, czy musisz ją zdobyć? To takie podstawowe pytania. Sprawdź czy będziesz się odnajdywał w danym temacie. Czy będzie Ci się chciało działać w danej niszy lub masz kogoś, kto Ci pomoże się rozwinąć? 

Powinieneś działać, a nie kombinować! 

To też jest ważne na początku, aby działać i nie czekać na idealny moment. Musisz zrozumieć, że działanie jest najważniejsze. Nie ma co myśleć i kombinować… masz działać i stworzyć plan, który przybliży Cię do rozwoju w danym temacie. Nie będą to łatwe działania, bo początki są bardzo trudne. Poznanie niszy to nie zabawa, tylko prawdziwa wartość dla Ciebie. Nie możesz tego zrobić byle jak. I nie możesz zgadywać. Bo wiele rzeczy nie przeskoczysz! A jak zrobisz złe badanie rynku i potrzeb ludzi to będziesz marnować tylko swój czas na rozwój produktu i oferty, która nie działa. I będzie wtedy frustracja i gadanie, że to czy tamto nie działa. Musisz to zrobić dobrze, a nie byle jak! Zastanów się więc jak to zrobić skutecznie

Dodaj to tego energię! 

Nie działaj byle jak! Więcej energii to lepsze działanie! Warto dodać do swojego działania trochę więcej motywacji. Pracować nad tym, aby motywacja ciągle była na wysokim poziomie. To nie jest łatwe dla każdego. Każdy ma inny poziom motywacji, więc też trzeba dopasować działania do tego, ile jej mamy danego dnia. To wszystko jest do przetestowania. A energia do działania to krok do lepszego samopoczucia, gdy działasz i widzisz pierwsze efekty. I to się tak nakręca i masz dzięki temu coraz więcej sił do kolejnych kroków. Rozumiesz już dlaczego to ważne? 

Czy pasja jest lekarstwem na wszystko? 

Niestety nie. Bo sama pasja nie zawsze wystarczy! Trzeba też wielu działań, aby osiągnąć swój cel. A pasja to tylko dodatek do swoich działań. Dzięki niej mamy po prostu większą chęć do pracy. I tyle… A wiele osób myśli, że będzie działać z pasją i to wystarczy. 

Szukaj innych z branży.

Warto szukać pomocy i budować sieć kontaktów czy obserwować innych… Co inni robią w danym temacie? Jak mogą Ci pomóc rozwinąć się i zbadać niszę? Obserwacja też jest bardzo ważna. Zobacz co inni tworzą w niszy? Czy ich produkty się sprzedają? Czy mają ruch na swoich blogach? Czy widzisz sens wdrażania się w temat? Jak możesz lepiej rozumieć swoją niszę? Zastanów się, jak możesz zbadać to, czy Twoje usługi są przydatne i potrzebne? Warto wiedzieć o niszy jak najwięcej! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty zaczynasz działanie w danej niszy?

Scroll to top