Marketing jest skuteczny! Ale musisz wiedzieć o tym!

Marketing jest skuteczny, jeśli się nad nim działa. 

Co jest ważne dla każdego marketingowca? Czy warto uczyć się marketingu? Co zrobisz, aby dobrze promować swoje produkty? Masz pomysł na swój marketing? Wiesz, co robić, aby osiągnąć sprzedaż? 

Marketing jest skuteczny, jeśli wiesz, co robisz! 

Więc zabierz się za poznawanie marketingu! 

Używaj prostego języka. Buduj relację.

Nie wymyślaj trudnych słów, aby się komuś przypodobać. Ma być prosto i skutecznie. Budowa dobrej marki to dawanie dobrych rozwiązań. To tworzenie prostych produktów i usług, które szybko rozwiążą Twoje wyzwania. Na pewno nie będzie szło na początku dobrze, gdy musisz poznać niszę, ale to jest do zrobienia. Musisz komunikować się prostym językiem. Pokazać, że masz coś do przekazania swoim klientom. Twoja oferta ma być równie prosta i zrozumiała dla każdego. Prostota! Tym powinieneś się kierować! Buduj też relację, która bardzo pomaga w rozwijaniu niszy. Zbuduj coś ciekawego. Pomyśl, jak możesz się komunikować? Jak zbudować dobrą relację? Co chcesz przekazać poprzez swoje działanie?!

Skup się na celach. Twoje dlaczego… Co stoi za Twoim działaniem?

Jakie masz cele osobiste i biznesowe? Czemu działasz? Jakie masz powody, że działasz a danym temacie? Co napędza Cię do działania? Czemu chcesz działać i rozwijasz się mimo przeciwności? Czemu ciągle wracasz do jakiegoś tematu? Jakie masz pasję, które Cię napędzają? Na pewno czeka nas sporo pracy, aby rozwijać się w jakimś temacie. Musisz mieć dobre cele, które Cię napędzają. Musisz mieć powody, dzięki którym się rozwijasz. Musisz dać sobie czas na działanie i efekty. Tylko z celami możesz osiągnąć wiele. One dają Ci kierunek i wiesz do czego chcesz dojść. 

Wybierz temat i zacznij w nim działać!

Wybierz najpierw to, co lubisz. Wybierz swoją pasję. Potem szukaj nowych tematów. Najlepiej jest zacząć od swoich zainteresowań. Nie ma lekko w budowaniu swojej wiedzy, ale to super droga i można przez to wiele osiągnąć. Ale trzeba działać! A nie czekać na idealny moment. Masz jakiś temat w głowie? Co pierwsze przyszło Ci do głowy? Co wzbudza u Ciebie ciekawość? Czego lubisz się uczyć? Co sprawia Ci frajdę? Wybierz coś i zacznij to rozwijać. Nie ma tu żadnej filozofii. Tylko działanie da Ci efekty! Marketing jest skuteczny według mnie i dzięki niemu możesz mieć super efekty sprzedażowe! 

Co możesz optymalizować?

Co możesz ulepszyć w swoim działaniu? Co da Ci najlepszy efekt? Jakie procesy możesz utworzyć, aby ktoś inny mógł za Ciebie pracować? Aby zrobił coś tak, jak Ty albo lepiej? Możesz zlecać wiele czynności, więc zastanów się nad tym, jeśli masz budżet! Outsourcing jest też częścią Twojej marki. Możesz wiele rzeczy optymalizować. Wiele ulepszać i zmieniać w życiu innych ludzi, ale trzeba działać i myśleć też nad automatyzacją. Aby jakiś program czy bot pracował za Ciebie. Zrobisz coś raz i pyk! Masz wyniki przez wiele tygodni czy miesięcy. Możesz wiele rzeczy potem modernizować i zmieniać. Wiele rzeczy można zlecić lub zautomatyzować! 

Co możesz sprzedawać fizycznie, a co przenieść do Internetu?

Masz pomysł na to, co możesz sprzedawać i gdzie? Co może z sprzedawać tradycyjnie a co przez Internet? Jak możesz działać w obu kierunkach? Możesz działać tak i tak i wtedy sprawdzić co działa, a co nie. Ale sieć da Ci wiele rozwiązań, które pomagają w sprzedaży. 

A co Ty o tym myślisz, że marketing jest skuteczny? Czy warto się go uczyć? 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty w jakim temacie chcesz się rozwijać?

Scroll to top