Rób notatki! Warto na początku to robić i nad tym pracować…

Często słyszysz: “rób notatki”, ale czy faktycznie jest to takie ważne, aby się rozwijać i uczyć?

To ważne, aby robić notatki i czasem sobie przypomnieć swoje zapiski! To rozwija!

Rób notatki! Na co czekasz?

Na pewno warto robić notatki, aby umysł lepiej zapamiętał to, czego się uczysz. Potem się zapomina, a do notatek warto sobie zajrzeć, aby przypomnieć sobie, co jest ważne i co warto robić. Niestety nie każdy robi notatki i potem jest problem. Może warto spróbować i robić ze wszystkiego notatki? Warto prowadzić sobie dziennik i zapisywać tam notatki i mieć wszystko w jednym miejscu.

U mnie z tymi notatkami jest różnie. Gdy jest coś nowego to zapisuję, ale gdy coś słyszę po raz dziesiąty, to nie zapisuję (a może by pasowało to robić?). Na pewno warto zapisywać nowe pomysły i notatki do jakiegoś zeszytu lub na komputerze na przykład w Evernote. Ja próbowałem robić to na PC, ale wolę zapisywać w zeszycie i manualnie notatki. Jakoś wolę, tak, a jak jest u Ciebie? Spróbuj obu możliwości i wybierz,co jest dla Ciebie lepsze!

Rób notatki po prostu! Zwłaszcza na początku. Bo wiele rzeczy warto zapamiętać i sobie potem przypomnieć. W początkowej fazie nauki danego tematu na pewno będzie tego dużo i będzie to wymagało dużego zaangażowania i pracy, ale co nie robi się dla swojej pasji? Zacznij naprawdę się rozwijać i nie poddawaj się mimo dużej ilości wiedzy, jaką musisz posiąść.

Nie zapominaj o notatkach, bo są one ważne, bo nie zapamiętasz wszystkiego! A wiele osób uważa, że nie musi robić notatek, bo nie i tyle. To chyba błąd, chyba, że masz super pamięć i uczysz się bardzo szybko. Jak się lubi temat to wszystko idzie gładko, więc nie dziwię się, że ja sam czasem nie robię notatek. Ale na początku poznania tematu warto jakoś sobie pomóc i robić notatki.

Ja poniekąd też robię notatki na Twitterze dając swoje przemyślenia po czytaniu jakiś tekstów czy książek. To jest też jest ciekawa rzecz na przekazywanie wiedzy i robienia notatek. Może u Ciebie to wypali. U mnie z tym jest różnie, ale dalej to robię. Lubię tak przekazywać wiedzę i uczyć się dzięki temu. Jak Ty będziesz robił swoje notatki?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty działasz z notatkami?
Jaki masz sposób na notatki?

Scroll to top