Poznaj niszę, ale czy to jest faktycznie takie proste, jak mówią?

Poznaj niszę, takie proste? Czy łatwo jest ogarnąć swoją branżę?

Jednak nie każdy o tym pamięta lub po prostu się nie chce, a potem jest płacz, że nie ma efektów.

Dobrze poznaj niszę!

Poznanie niszy nie zawsze jest proste (no chyba, że zgadujesz). Wymaga to trochę pracy i zaangażowania i nie można się za szybko poddawać. Najlepiej poznać nisze poprzez blogowanie i media społecznościowe – jak robisz to przez Internet oczywiście. W biznesach lokalnych trzeba zrobić badanie i pochodzić po ludziach i robić ankiety. Zobacz jakie inne biznesy są na rynku i sprawdź dlaczego dobrze działają? Co powoduje, że dany biznes działa, a inne upadają? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Dlaczego Ty chcesz wejść w daną niszę? Warto wejść w coś, co Cię interesuje… chociaż nie jest to konieczne, ale według mnie kluczowe, aby za szybko się nie poddać. Przemyśl dobrze w jaki biznes chcesz wejść… Będzie to kluczowe na początku, aby wiedzieć po co chce się wejść i dlaczego akurat to… Co Ty wybierasz na początek? Co chcesz zmienić w swoim życiu? Jaką wartość chcesz dać swojej niszy? Jaką drogę ma pokonać Twój klient? Jak poprowadzisz klienta w jego podróży? Co zmienisz w jego życiu? Co sprawi, że będzie Ci się chciało działać w danym temacie?

Nie możesz się poddawać za szybko, bo biznes wymaga działania i tyle… Warto jednak robić coś, co się lubi i tak poznawać niszę. Może Twoje hobby stanie się pasją i czymś, na czym możesz zarobić? Myślałeś kiedyś o tym? Jak nie to zacznij, bo to może naprawdę Ci pomóc w życiu… Samo się nie zrobi… Sama nisza do Ciebie nie przyjdzie. Musisz się nią trochę zainteresować. Musisz się skupić na działaniu. Na celu i planie. Ale najważniejsze jest poznanie niszy i jej problemów. Dawanie wartości i korzyści jest kluczowe. Ale nie wszystko dawaj za darmo. Niektóre rzeczy warto dawać tylko za pieniądze… Ale to nie o tym w tym artykule… Co Ty zmienisz w życiu swoich klientów? Co sprawi, że będzie Ci się chciało rozwijać w danej tematyce? Czy działasz z pasją, czy masz jakieś wątpliwości – jak je pokonasz, aby mieć wyniki w swoim życiu?

Poznaj niszę zaraz po przeczytaniu tego wpisu. Zacznij do bloga i social media i poznawaj ludzi. Czego potrzebują i jakie mają problemy? Zadawaj sobie takie pytania i nie poddawaj się, gdy minie parę lat, zanim zaczniesz działać skutecznie w danej niszy. Nie ma nic za darmo i musisz wykonać jakąś pracę, aby otrzymać z niej rezultaty. Chwal się tym, że masz bloga i chcesz pomagać ludziom. Zacznij od takich prostych rzeczy i dopiero potem zacznij coś sprzedawać… Nic nie przyjdzie samo… ale zobacz, że masz wiele możliwości w tych czasach. Wykorzystaj je mądrze!

Tyle na ten temat na razie wystarczy, zacznij poznawać niszę jak najszybciej!

1 Comment

  1. Marketer Internetowy22 lipca 2018

    Znasz dobrze swoją niszę? Ile zajęło Ci poznanie niszy?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top