Poznaj niszę, ale czy to jest faktycznie takie proste, jak mówią?

Poznaj niszę, takie proste? Czy łatwo jest ogarnąć swoją branżę?

Jednak nie każdy o tym pamięta lub po prostu się nie chce, a potem jest płacz, że nie ma efektów.

Dobrze poznaj niszę!

Poznanie niszy nie zawsze jest proste (no, chyba że zgadujesz). Wymaga to trochę pracy i zaangażowania i nie można się za szybko poddawać. Najlepiej poznać nisze poprzez blogowanie i media społecznościowe — jak robisz to przez Internet oczywiście. W biznesach lokalnych trzeba zrobić badanie i pochodzić po ludziach i robić ankiety. Zobacz jakie inne biznesy są na rynku i sprawdź, dlaczego dobrze działają? Co powoduje, że dany biznes działa, a inne upadają? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Dlaczego Ty chcesz wejść w daną niszę? Warto wejść w coś, co Cię interesuje… chociaż nie jest to konieczne, ale według mnie kluczowe, aby za szybko się nie poddać. Przemyśl dobrze, w jaki biznes chcesz wejść… Będzie to kluczowe na początku, aby wiedzieć, po co chce się wejść i dlaczego akurat to… Co Ty wybierasz na początek? Co chcesz zmienić w swoim życiu? Jaką wartość chcesz dać swojej niszy? Jaką drogę ma pokonać Twój klient? Jak poprowadzisz klienta w jego podróży? Co zmienisz w jego życiu? Co sprawi, że będzie Ci się chciało działać w danym temacie?

Nie możesz się poddawać za szybko, bo biznes wymaga działania i tyle… Warto jednak robić coś, co się lubi i tak poznawać niszę. Może Twoje hobby stanie się pasją i czymś, na czym możesz zarobić? Myślałeś kiedyś o tym? Jak nie to zacznij, bo to może naprawdę Ci pomóc w życiu… Samo się nie zrobi… Sama nisza do Ciebie nie przyjdzie. Musisz się nią trochę zainteresować. Musisz się skupić na działaniu. Na celu i planie. Ale najważniejsze jest poznanie niszy i jej problemów. Dawanie wartości i korzyści jest kluczowe. Ale nie wszystko dawaj za darmo. Niektóre rzeczy warto dawać tylko za pieniądze… Ale to nie o tym w tym artykule… Co Ty zmienisz w życiu swoich klientów? Co sprawi, że będzie Ci się chciało rozwijać w danej tematyce? Czy działasz z pasją, czy masz jakieś wątpliwości — jak je pokonasz, aby mieć wyniki w swoim życiu?

Poznaj niszę zaraz po przeczytaniu tego wpisu. Zacznij do bloga i social media i poznawaj ludzi. Czego potrzebują i jakie mają problemy? Zadawaj sobie takie pytania i nie poddawaj się, gdy minie parę lat, zanim zaczniesz działać skutecznie w danej niszy. Nie ma nic za darmo i musisz wykonać jakąś pracę, aby otrzymać z niej rezultaty. Chwal się tym, że masz bloga i chcesz pomagać ludziom. Zacznij od takich prostych rzeczy i dopiero potem zacznij coś sprzedawać… Nic nie przyjdzie samo… ale zobacz, że masz wiele możliwości w tych czasach. Wykorzystaj je mądrze!

Tyle na ten temat na razie wystarczy, zacznij poznawać niszę jak najszybciej!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Znasz dobrze swoją niszę? Ile zajęło Ci poznanie niszy?

Scroll to top