Promocja bloga biznesowego, czyli kilka porad dla początkujących!

Jak wygląda dobra promocja bloga biznesowego? Co warto na ten temat wiedzieć?

Jak Ty promujesz swojego bloga biznesowego? Co Ty robisz, aby blog był dla Twoich klientów wartościowy? Co zrobisz, aby to wspierało Twoją promocję? Zastanów się, czy Ty chcesz blogować?

Jak wygląda promocja bloga biznesowego?

Czy zaczniesz blogować w swojej niszy i będziesz to robił regularnie?

Miej na uwadze klientów.

Bo to oni wchodzą na bloga i chcą się czegoś dowiedzieć. Nie tylko o produkcie, ale i o innych rzeczach związanych z Twoim biznesem. Możesz pokazać to, jak tworzysz produkt czy inne tego typu rzeczy. Możesz pokazać proces wymyślania produktu. Tego jest naprawdę wiele i możesz naprawdę się wykazać na swoim blogu i pokazać swój biznes i to jak on działa. Dawaj klientom to, czego potrzebują i informuj o nowościach. Pokaż, że Twój e-biznes się rozwija i masz coś dla ludzi z niszy.

Dawaj wartość.

To chyba oczywiste, ale mało ludzi tak naprawdę daje dobre produkty lub usługi. Większość rzeczy to gówno i nie nadaje się to do sprzedaży, a co dopiero do rozwiązań problemu klienta. Blog jest właśnie takim sposobem na dawanie wartości pokazanie dużo rzeczy związanych z Twoją firmą. Dajesz dobre artykuły, pokazujesz, co jest lepsze i dajesz wartość poprzez pomaganie do pewnego stopnia. Im więcej wartości, tym lepiej. Możesz pisać mało, ale jeśli dajesz wartość, to działanie na blogu jest jeszcze przyjemniejsze, gdy widzisz to, jakie wyniki ma klient. Możesz bardzo pomagać swoim klientom za darmo, a najlepsze dawać w płatnych produktach! Jak u Ciebie wygląda promocja bloga biznesowego?

Odpowiednia komunikacja.

To także jest ważne w blogowaniu. Aby pokazać siebie, na przykład jako na właściciela. Bo ludzie nie chcą kupować od firm, ale od ludzi. To jest bardzo ważne, aby za Twoim blogiem i Twoją firmą stała jakaś charyzmatyczna osoba! To właśnie jest potęga bloga biznesowego, bo nie tylko dajesz wartość, ale i pokazujesz ludzką stronę Twojego biznesu. Widzisz, jakie to pomocne i wartościowe dla obu stron? Więc czemu promocja bloga biznesowego idzie Ci tak słabo? Zacznij pokazywać siebie! Pokaż się z dobrej strony. Pokaż swoją osobowość. Pokaż, że warto Ci zaufać i kupić od Ciebie, a nie konkurencji!

Dobra relacja.

Warto ją budować poprzez bloga i swoje działania na innych kanałach komunikacji. To jest bardzo ważne, aby pokazać się w biznesie i pokazać, że fajne osoby za nim stoją. Musisz pokazać siebie i to jak bardzo jarasz się biznesem. Dobra relacja z ludźmi na blogu to podstawa. Musisz się bardzo postarać, aby ją zbudować, więc do roboty. Na co jeszcze czekasz? Zacznij działać w kierunku budowy relacji ze swoimi potencjalnymi klientami. To trudne, wiem, ale z czasem dasz sobie radę i wszystko ogarniesz i będziesz mieć wyniki!

Super społeczność.

Według mnie warto ją budować i tyle. Ludzie są naprawdę wdzięczni za bloga i to, jak go prowadzisz. Budowa społeczności poprzez bloga jest bardzo ważne. Ale to nie jest takie proste… Zacznij już dziś, aby mieć efekty z czasem. Budowa społeczności dzisiaj jest ważna, bo jest wiele marek, ale Ty możesz się wykazać i budować wokół siebie społeczność, która będzie Cię informowała o tym, czy produkty lub usługi, które sprzedajesz,  się sprawdzają!

Działaj i bądź aktywny i nie poddawaj się.

To jest bardzo ważne, aby się nie poddawać nigdy! Bo promocja bloga biznesowego nie jest taka prosta i wymaga sporo działań i wiedzy! DZIAŁAJ! Nie ma co się poddawać, gdy coś nie będzie wychodziło. Ale takie jest życie. Raz wychodzi, a raz nie. Trzeba cieszyć się z sukcesów i brać lekcje z porażek.

Jak u Ciebie wygląda promocja bloga biznesowego?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Masz bloga biznesowego?
Napisz jego adres w komentarzu!

Scroll to top