Pracujesz nad celem? Dlaczego warto pracować nad sobą?

Jak pracujesz nad celem? Co napędza Cię do działania? Dlaczego warto działać ze swoimi celami?

Warto! Chociaż to nie jest łatwe. Masz tyle rzeczy do osiągnięcia w tych czasach! W tylu tematach! Więc szukaj swoich pasji i zainteresowań. Szukaj swoich nisz i branż, które Cię interesują. Jaki Ty masz pomysł na siebie?

Jak Ty pracujesz nad celem?

Czy robisz wszystko, aby osiągnąć sukcesy w swojej branży?

Warto te cele mieć.

To najważniejsze, aby cele mieć i sobie je ustalić na samym początku działania. Cel daje Ci kierunek i motywację do działania. Musisz jednak dobrze je sobie wyznaczyć i codziennie weryfikować to, co się zrobiło i jak ten cel Ci pomaga w działaniu. Na pewno warto sobie cel spisać i codziennie go zapisywać i sprawdzać, czy cel jest wart osiągnięcia i do zrobienia w danym czasie. Jak się coś nie udaje, to warto to wszystko przemyśleć i może trochę mocniej przycisnąć lub zmienić termin… A co do terminu…

…stwórz termin ukończenia celu.

Bo cel możesz mieć i nad nim pracować, a nie będzie efektów w postaci na przykład pieniędzy lub innych rzeczy. Warto ten termin mieć i sprawdzać, czy jesteś w stanie osiągnąć cel w danym czasie. Warto ten termin mieć, bo jest on bardzo ważny i bardzo przydatny. Jakie Ty masz pojęcie o swoich celach? Czy robisz wszystko, by je osiągnąć? Czy ten termin sprawia, że masz więcej motywacji do działania? Zastanów się też nad tym, czy nie masz zbyt dużych celów? Bo często mnie przytłaczają zbyt duże cele, jak z tym u Ciebie? Czy chcesz coś osiągnąć? Dziel cel na mniejszy!

Potem popracuj nad planem.

Jak Ty planujesz swoje działania marketingowe? Masz plan? Czy tylko czekasz, aż samo się zrobi! Heheh… nie jest z tym tak łatwo! Plan według mnie jest bardzo ważny i trzeba nad nim pracować. Dawaj z siebie wszystko i dobrze zaplanuj sobie dzień. Ja planuje tylko parę dni do przodu lub nawet tylko dzień do przodu, ale jak Ty możesz planować naprzód, to zaplanuj sobie najbliższy tydzień i potem sprawdzaj, co działa i co trzeba zmienić. Planowanie to bardzo ciekawy temat i warto siebie obserwować i sprawdzać, jak działasz i co możesz poprawić w swoim życiu. Jakie chcesz mieć wyniki?

Następnie zacznij działanie.

To chyba jest najtrudniejsze. Bo najtrudniej jest zacząć i tyle…! Jak się człowiek nauczy działać, to wszystko przychodzi łatwiej. Masz większą motywację, gdy masz efekty i działasz. Wszystko wymaga dużego zaangażowania, ale warto, jest działać i każdego dnia cieszyć się, że się coś zrobiło. A z działania często są efekty, więc masz kolejny powód do dumy! Bez działania nie będzie efektów. Sprawdzaj, co dla Ciebie jest ważne w rozwoju? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki systematycznej pracy?

Na koniec weryfikuj swoje działania i poprawiaj błędy.

Bo nie wszystko przychodzi łatwo. Wszystko wymaga pracy nad sobą i nad swoim działaniem. Czasem coś nie wyjdzie i trzeba to poprawić. Dlatego warto, jest sobie zrobić, taki mini audyt każdego dnia. Nie musi być na kartce. Zrób to jak chcesz. Dawaj z siebie wszystko i nie poddawaj się — tego Ci życzę! Masz na siebie pomysł w danej niszy? Wiesz, ile potrzebujesz działań, aby osiągnąć cel?

Jak Ty pracujesz nad celem? Napędzają Cię kolejne efekty?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Dajesz z siebie wszystko?

Scroll to top