Jak być dobrym w networkingu? Dlaczego warto się tym zająć?

Co myślisz, kiedy piszę Ci o byciu dobrym w networkingu?

Jak oceniasz taką osobą, która ma ciekawe kontakty i znajomości? Jak to pomaga w promocji biznesu? Na pewno sporo, ale trzeba dobrze poznać siebie, aby być skutecznym przedsiębiorcą!

Jak być dobrym w networkingu?

Co zrobisz, aby szukać skutecznie nowych kontaktów?

Pomagaj innym.

To chyba podstawa w dobrym networkingu. Naprawdę warto, jest się zastanowić najpierw, nad dobrym i skutecznym pozyskiwaniu kontaktów. Musisz więc być bardzo pomocny i pokazać swoje umiejętności innym. Musisz się czymś wykazać i pokazać, że jesteś osobą z ciekawą wiedzą i doświadczeniem. Musisz jakoś się wyróżnić na tle innych przedsiębiorców czy osób w danym zawodzie. Wiesz, jak to zrobisz? Czym się wyróżnisz? Co pokażesz od siebie? Co spowoduje, że zaczniesz działać i budować sieć kontaktów? Co chcesz osiągnąć w swojej dziedzinie? Jak możesz pomóc innym i dawać im wartość? Na pewno nie jest to łatwe, ale trzeba się nad tym zastanowić. Jak pokażesz się innym? Bądź świetny w marketingu…i networkingu. Osiągaj swoje cele poprzez pomoc innym ludziom. Bo pomaganie jest super!

Myśl o zdobywaniu kontaktów i…

Codziennie myśl, jak możesz zebrać tych nowych znajomych? Jak możesz się wykazać i pokazać jak możesz im kiedyś pomóc. Na pewno nie jest to łatwe, ale warto rozdawać swoje wizytówki i cieszyć się z budowania nowych znajomości. To nie jest proste, ale warto, jest się zastanowić, chociaż gdzie i kiedy będziesz mógł komuś pomóc itp. Jakie Ty możesz stworzyć kontakty? Co jest według Ciebie ważne? Pomyśl nad tym!

… zbieraj te kontakty.

Nie warto tylko nad tym rozwijać, ale i uczyć się tego w praktyce. Może są jakieś spotkania, na których chciałbyś być? Masz plan na to? Gdzie mogą być Twoi nowi znajomi? Gdzie są te kontakty, które mogą Ci w przyszłości pomóc? Na pewno znajdziesz jakieś miejsca lub samemu zbudujesz jakieś spotkania networkingowe! Warto poznawać ciekawych i inspirujących ludzi!

Nie bój się.

Każdy się boi na swój sposób jakoś zagadać. Ale nie warto się bać swoich kontaktów, bo to nie o to chodzi. Wystarczy tylko przedstawić się i pokazać czym się zajmujesz. Jakoś zachęcić i zainteresować ludzi do siebie. Tyle i aż tyle. Postaraj się być sobą i dawać z siebie wszystko. Nie każdy ma w genach luźne kontakty z obcymi, ale warto się tego nauczyć. Zrobić wszystko, aby osiągnąć swoje cele.

Buduj pewność siebie.

Warto i nad tym pracować, aby dobrze się przedstawić innym i pokazać charyzmę i siebie samego z jak najlepszej strony. To trudne, ale warto małymi krokami się tego uczyć. Masz pomysł, jak możesz się przełamać? Wiesz, jak zostaniesz dobrym w networkingu? Jak zbudujesz swoją pewność siebie? Co zrobisz, aby osiągnąć swoje marzenia?

Wzmacniaj obecne kontakty.

Nie buduj tylko nowe kontakty, ale staraj się pielęgnować już te uzyskane. Jak to robisz, to już zależy od danej relacji. Zależy od Ciebie. Każda relacja jest inna i każdy kontakt jest mniej lub bardziej wartościowy. Jak Ty będziesz budował więź z innymi ludźmi?

Bądź wszędzie. Między innymi w mediach społecznościowych.

Nie musisz tylko być offline. Warto budować też swoje działania w Internecie. To też ciekawy sposób na budowę kontaktów. To wymaga chyba jeszcze większej pracy, ale możesz to robić na początek, bo to też dobry sposób na networking. Co zrobisz po przeczytaniu tego artykułu? Zacznij od stworzenia jakiegoś profilu biznesowego, np. Facebook czy LinkedIn lub Twitter. Zacznij już dziś!

Jak być dobrym w networkingu według Ciebie?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Starasz się budować kontakty?

Scroll to top