Jak być dobrym w networkingu? Dlaczego warto się tym zająć?

Co myślisz, kiedy piszę Ci o byciu dobrym w networkingu? Jak oceniasz taką osobą, która ma ciekawe kontakty i znajomości? Jak to pomaga w promocji biznesu?

Pomagaj innym.

To chyba podstawa w dobrym networkingu. Naprawdę warto jest się zastanowić najpierw nad dobrym i skutecznym pozyskiwaniu kontaktów. Musisz więc być bardzo pomocny i pokazać swoje umiejętności innym. Musisz się czymś wykazać i pokazać, że jesteś osobą z ciekawą wiedzą i doświadczeniem. Musisz jakoś się wyróżnić na tle innych przedsiębiorców czy osób w danym zawodzie. Wiesz, jak to zrobisz? Czym się wyróżnisz? Co pokażesz od siebie? Co spowoduje, że zaczniesz działać i budować sieć kontaktów? Co chcesz osiągnąć w swojej dziedzinie? Jak możesz pomóc innym i dawać im wartość? Na pewno nie jest to łatwe, ale trzeba się nad tym zastanowić. Jak pokażesz się innym? Bądź świetny w marketingu…!

Myśl o zdobywaniu kontaktów i…

Codziennie myśl, jak możesz zebrać tych nowych znajomych? Jak możesz się wykazać i pokazać jak możesz im kiedyś pomóc. Na pewno nie jest to łatwe, ale warto rozdawać swoje wizytówki i cieszyć się z budowania nowych znajomości. To nie jest proste, ale warto jest się zastanowić chociaż gdzie i kiedy będziesz mógł komuś pomóc itp.

… zbieraj te kontakty.

Nie warto tylko nad tym rozwijać, ale i uczyć się tego w praktyce. Może są jakieś spotkania, na których chciałbyś być? Masz plan na to? Gdzie mogą być Twoi nowi znajomi? Gdzie są te kontakty, które mogą Ci w przyszłości pomóc? Na pewno znajdziesz jakieś miejsca lub samemu zbudujesz jakieś spotkania networkingowe!

Nie bój się.

Każdy się boi na swój sposób jakoś zagadać. Ale nie warto się bać swoich kontaktów, bo to nie o to chodzi. Wystarczy tylko przedstawić się i pokazać czym się zajmujesz. Jakoś zachęcić i zainteresować ludzi do siebie. Tyle i aż tyle. Postaraj się być sobą i dawać z siebie wszystko.

Buduj pewność siebie.

Warto i nad tym pracować, aby dobrze się przedstawić innym i pokazać charyzmę i siebie samego z jak najlepszej strony. To trudne, ale warto małymi krokami się tego uczyć. Masz pomysł, jak możesz się przełamać? Wisz jak zostaniesz dobrym w networkingu?

Wzmacniaj obecne kontakty.

Nie buduj tylko nowe kontakty, ale staraj się pielęgnować już te uzyskane. Jak to robisz to już zależy od danej relacji. Zależy od Ciebie. Każda relacja jest inna i każdy kontakt jest mniej lub bardziej wartościowy.

Bądź wszędzie. Między innymi w mediach społecznościowych.

Nie musisz tylko być offline. Warto budować też swoje działania w Internecie. To też ciekawy sposób na budowę kontaktów. To wymaga chyba jeszcze większej pracy, ale możesz to robić na początek, bo to też dobry sposób na networking. Co zrobisz po przeczytaniu tego artykułu? Zacznij od stworzenia jakiegoś profilu biznesowego, np. Facebook czy LinkedIn lub Twitter. Zacznij już dziś!

 

Jak być dobrym w networkingu według Ciebie?

 

Posted in Biznes.