Pracuj skutecznie! Co robić, aby być skutecznym w działaniu?

Pracuj skutecznie, co to oznacza? Co myślisz pod pojęciem “pracuj skutecznie”?

Co robisz, aby nad sobą pracować i się rozwijać każdego dnia?

Co oznacza pracuj skutecznie?

Zacznij od celu, bo to najważniejsze i nie można o tym zapominać. Cel daje Ci kierunek działania i powoduje, że wiesz, gdzie idziesz i po co idziesz. Zacznij od czegoś prostego i podziel swój główny cel na mniejsze, aby mieć podgląd na to, co chcesz osiągnąć. Nie będzie lekko, ale nie można się poddawać. Cel daje bardzo dużo, ale sam cel nie wystarczy, trzeba też…

działać! Działać według celu i szybko wyciągać wnioski. Bo tylko działanie da Ci rezultaty. Zacznij w końcu działać do cholery! Myślisz, że samo się zrobi, bo wyznaczyłeś cel? Nic bardziej mylnego! Musisz pracować nad celem i go zmieniać, gdy jest ta potrzeba lub jakoś dostosować do obecnej sytuacji. Zacznij działać! Nie poddawaj się i każdego dnia do przodu. Na pewno nie wszystko będzie dla Ciebie łatwe, ale musisz pokonać swoje blokady i uczyć się nowych rzeczy, aby być coraz lepszy w swojej niszy. Jaki masz plan na siebie? Co możesz zmienić w swoim życiu, dzięki działaniu? Masz wiele możliwości, więc nie poddawaj się za szybko!

Zacznij od dlaczego, bo to daje Ci motywację do działania. Każdy cel musi mieć swoje dlaczego, aby wiedzieć po co robisz, to co robisz (jeśli działasz oczywiście). Dlaczego jest bardzo ważne według mnie. Dlaczego działasz i chcesz osiągnąć sukces? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego? To daje Ci moc do działania i nie ma, że się poddajesz! Gdy masz odpowiednie dlaczego to wszystko leci szybciej i masz entuzjazm do działania. Przynajmniej u mnie tak jest! Ale samo dlaczego nie wystarczy! Trzeba też działać! Rozwijać się każdego dnia, mimo przeciwności. Na pewno czeka Cię sporo pracy, poza ustaleniem swojego dlaczego. Co jeszcze jest ważne?

Zacznij od planu, plan jest także bardzo ważny, aby wiedzieć, co trzeba robić danego dnia. Niestety z tym jest u mnie ciężej, bo nie zawsze się udaje wykonać plan na dzień. Albo nie ma dostatecznej motywacji, albo za dużo się zaplanowało, albo zdrowie nie pozwalało. U mnie jest z tym różnie, a jak jest u Ciebie? Trzeba sobie ustalać odpowiedni plan, aby dostosować go do swoich możliwości. To jest według mnie bardzo ważne i nie można o tym zapominać. Wszystko, co wartościowe, wymaga pracy! Na pewno sukces nie przyjdzie Ci łatwo, ale jakoś sobie poradzisz. Wszystko jest w Twojej głowie i w Twoim działaniu!

Twoja motywacja jest równie bardzo ważna. Co robisz, aby skutecznie się motywować? Co jeszcze napędza Cię do działania oprócz swojego “dlaczego”? Co powoduje, że działasz każdego dnia i nie poddajesz się? Wiem, że jest ciężko się zmotywować, ale nie możesz o tym zapominać! Motywacja jest bardzo ważna, aby działać mimo przeciwności! Warto nad nią pracować i rozwijać ją… nawet, gdy nie będzie Ci lekko tworzyć coś dla swojej niszy. Wiele masz do osiągnięcia! Wykorzystaj swoje możliwości!

Pracuj skutecznie każdego dnia, rozumiesz?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty napędzasz się do działania?

Scroll to top