Pozycja na rynku, czyli jak się chcesz wybić ponad innymi?

Jaka  jest Twoja pozycja na rynku? Za kogo chciałbyś być uważany?

Zastanów się nad tym, za kogo chcesz być postrzegany i jakie masz możliwości w danym czasie? Pomyśl trochę nad tym… Jaka pozycja na rynku by Cię satysfakcjonowała? Masz jakiś cel, aby wybić się ponad konkurencję? Co chciałbyś osiągnąć w danej niszy? Nie jest proste się dzisiaj wybić, bo jest ogrom konkurencji. Jak chciałbyś się wykazać? Czy faktycznie pozycjonowanie siebie w niszy jest takie ważne?

Trzeba naprawdę się zastanowić co i jak chcesz zrobić, aby się wykazać. Ja w swojej niszy mam dużo konkurencji, ale się nie poddaję. Trzeba walczyć o każdy skrawek rynku. Kiedyś na pewno mi się to uda. Trzeba tylko robić swoje i działać każdego dnia. Nie jest lekko, ale kto mówił, że będzie? Daj sobie czas i szansę na to, co możesz zrobić, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Czym możesz się wykazać? Jakie korzyści i wartości dawać swojej grupie docelowej?

Pozycja na rynku wcale nie musi być jakaś dużo, bo czasem wystarcza skrawek niszy i można już jakoś działać i mieć z tego jakieś korzyści… Ale trzeba tych klientów jakoś złapać i przekonać ich do siebie. A to już wymaga strategii i działania, więc weź się w końcu do roboty! Naprawdę warto się postarać, aby jakoś się wybić w swoim stylu.

Zastanów się teraz nad tym, jak się wybijesz? Masz już cel i plan? Ja mam jeden… działać i się nie poddawać, a Ty? Nie możesz przestać i nie możesz się poddawać. Trzeba naprawdę się postarać, aby mieć jakąś pozycję na rynku. Żeby mieć efekty w postaci sprzedaży czy poleceń swoich klientów.

Teraz musisz się spiąć i zacząć działać ze swoim planem! Myślisz, że będzie łatwo i prosto? NIE! Więc na co jeszcze czekasz? Zacznij budować swoją pozycję na rynku zaraz po przeczytaniu tego artykułu!

 

Wierzę w Twój sukces!

Posted in Marketing.