Jak napisać ciekawy artykuł? Warto poznać te zasady!

Jak napisać ciekawy artykuł? Oto kilka porad dla każdego!

Ciężko jest czasem napisać ciekawy artykuł. Nie ma się kreatywności czy weny do pisania. Co warto wiedzieć o pisaniu artykułu? Czy ciężko jest tworzyć coś nowego w Internecie? Jaki Ty masz sposób na tworzenie zawartości na swoim blogu? Czy można nauczyć się pisania dobrych artykułów? Jakie potrzeby wypełnisz i jakie zainteresowania mają Twoi klienci? Warto mieć swój styl pisania i tego, jak się dzielisz wiedzą.

Jak napisać ciekawy artykuł?

Odpowiedni temat, który znasz. Nie pisz o tym, o czym nie masz zielonego pojęcia. Po pierwsze będzie Ci ciężko cokolwiek napisać, a po drugie będzie Ci ciężko zrobić coś wartościowego. Nie warto więc pisać byle czego, byle dodać na bloga czy inną publikację. Zastanów się dobrze, co chcesz napisać i dlaczego akurat o tym! Jakie problemy chcesz rozwiązać? Co może być wartościowe i unikalne dla innych? Dodawaj dużo wiedzy z branży, pokaż statystyki i naukowe wpisy.

Plan przed pisaniem. Zrób sobie zarys tego co chcesz napisać i będzie Ci szło dużo sprawniej. Nie ma co siadać według mnie do pisania bez przygotowania! To dobre a początek, gdy nie ma się wyrobionego stylu i tematu artykułu.

Pisać i pisać. Żeby lepiej pisać artykuły, warto pisać ich jak najwięcej, żeby nabrać wprawy i  doświadczenia. Im więcej piszesz, tym krócej będzie Ci schodziło na pisanie i będziesz mógł ten czas wykorzystać na odpoczynek czy lepszą efektywność pisania. Naprawdę warto pisać dużo, aby nauczyć się pisać ciekawy artykuł. Coraz więcej artykułów!

Pisz dla ludzi, a nie dla wyszukiwarek. To na początek najlepszy pomysł, aby pisać tylko dla ludzi a najwyżej potem optymalizować pod kątem wyszukiwarek. Są wtyczki na WordPressa, które w tym pomagają.

Bądź sobą. Nigdy nie udawaj kogoś, kim nie jesteś, bo to po prostu widać i czuć, gdy się czyta. Zawsze bądź sobą i pisz według swojego schematu. Unikalny styl jest bardzo ważny i trzeba się go trzymać, aż będziesz miał naprawdę coś unikalnego.

Pisz własnym stylem. Twój styl Cię wyróżnia i warto się go trzymać, żeby każdy wiedział: „O!! To pisze osoba XYZ!”. Styl jest ważny, aby coś Cię wyróżniło w blogosferze czy ogólnym Internecie.

Rozpocznij od dobrej przynęty. Napisz na początku dobry nagłówek i wstęp, żeby zachęcić do dalszego czytania. Zachęć swoim początkowym tekstem do przeczytania reszty. Dalsza część tekstu powinna być jeszcze lepsza i bardziej wartościowa.

Dobre wezwanie do akcji. Na końcu warto napisać, co czytelnik ma zrobić po przeczytaniu. Może to być napisanie opinii, komentarza lub zrobienie czegoś. Warto to zrobić, bo jeśli tego nie zrobisz, to ludzie nie będą wiedzieli co dalej. To ważne i często się o tym zapomina (ja też!).

Dodaj historie. Ja uwielbiam historię innych ludzi! Każda historia jest unikalna i wnosi zawsze coś ciekawego do tekstu. Warto więc dużo pisać o swoim doświadczeniu, bo to po prostu jest ciekawe. Im więcej praktyki, tym lepiej!

Zrób dobry research. Nigdy nie pisz bez dobrego zbadania tematu. Musisz to zrobić, aby szybciej i łatwiej Ci się pisało. Ja na początku nie robiłem tego i źle mi się pisało. Teraz robię to zawsze i jest o wiele łatwiej.

Ciągle poszerzaj wiedzę. Jeśli temat Cię interesuje, to pisz o nim i ucz się go codziennie. Żebyś był w danym temacie coraz lepszym! Im więcej wiedzy, tym lepiej! Bo rozwój jest bardzo ważny i konieczny!

Język konwersacyjny. Pisz tak, jakby ktoś stał obok Ciebie i tak jakbyś tej osobie coś tłumaczył. Prosty i zrozumiały język to podstawa! Im więcej się uczysz, to wiesz, ile czasu trzeba poświęcić na podstawy.

Jedna idea na paragraf. Nie pisz długich paragrafów, bo ciężko się to czyta. Jedna idea zawsze na dany paragraf, nigdy więcej! To dlatego, aby artykuł się dobrze czytało.

Wejdź w potrzeby czytelnika. Zobacz, co na jego miejscu chciałbyś przeczytać! To może być wiele rzeczy, bo można pisać o przeróżnych rzeczach! Pisz więc o tym co czytelnik chce poczytać i zdobyć wiedzę na dany temat.

Pasja. Bądź w danym temacie bardzo dobry i dodaj do tego pasję, a będzie Ci się pisało bardzo dobrze. Pasja bardzo pomaga w motywacji do nauki. Pomaga w działaniu. Posiadać pasję jest bardzo ważne i trzeba ją pielęgnować!

Co Ty byś dodał/dodała? Jak napisać ciekawy artykuł?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co byś dodał/a?

Scroll to top