Porównywanie do innych… Zacznij porównywać się tylko do siebie!

Dlaczego porównywanie do innych nie zawsze jest dobre?

Co innego lepiej zrobić? Porównywać się do siebie! Tylko do siebie! Nie ma nic lepszego niż konfrontować się z samym sobą… aby być codziennie lepszą wersją siebie!

Porównywanie tylko do siebie jest dobre!

Porównywanie do innych nigdy nie da Ci dużych rezultatów. To studnia bez dna. Możesz to robić codziennie, a i tak będzie dupa. Nie mówię, żeby w ogóle się nie porównywać, bo czasem można sobie popatrzeć na inny biznes czy osobę i zobaczyć co ona robi dobrze, ale to tyle! Nic więcej nie rób, bo porównywanie się do innych nie daje Ci za dużo.

Co zrobić, aby się nie porównywać? Nie robić tego i tyle! To trudne, wiem sam po sobie, ale nic nie da Ci porównywanie do innych. Zacznij dobrze działać, czyli z celem i planem. Zacznij motywować siebie do wzrostu. Do pokazania, że jesteś dobrym człowiekiem i że masz coś większego do przekazania na tym świecie.

Jak Ty się porównujesz? Dlaczego to robisz? I powiedz mi, co Ci to da? Jaki masz w tym cel? Może zacznij myśleć o sobie, a nie o tym co mają lub robią inni. Zastanów się nad tym dobrze… Co możesz zmienić w swoim myśleniu i mentalności, aby w końcu to do Ciebie dotarło? U mnie to było takie “BUM”, po co się porównuje? Co mi to da? Może lepiej działać po swojemu i być lepszym tylko od siebie? Jednak i czasem się porównuje i jest mi z tego powodu smutno, bo inni mają, a ja nie. Jednak potem przychodzi motywacja i to, że mogę osiągnąć wiele, dzięki swojej pracy. I działaj dalej… Jak Ty sobie poradzisz z tymi myślami?

Zacznij myśleć pozytywnie i realnie na to, co robisz w swoim życiu. Bo na pewno robisz coś dobrego dla innych i masz większą motywację do zrobienia czegoś dobrego w swoim życiu. Pokaż, że jesteś wartościowy i że możesz pomagać ludziom w ich problemach. Nie poddawaj się za szybko. Każdy dzień to nowe możliwości i nowe cele i plany. Wszystko zależy od Ciebie. Możesz osiągnąć naprawdę wiele.

Jak Ty zmienisz swoją mentalność na temat porównywania się od innych? Czy warto się porównywać? Jak chcesz coś osiągnąć skoro nie widzisz siebie, tylko innych? Zastanów się nad tym, czy warto… Tyle chcę Ci przekazać.

Dawaj z siebie wszystko i pokazuj, że warto być lepszym tylko od siebie danego dnia. Tylko od siebie? ROZUMIESZ? Pokaż innym, że masz im coś do przekazania. Że nie ma porównywania. Nie ma, że ona ma, a ja nie. Kiedyś będziesz mieć. Będziesz miał dużo możliwości, trzeba je tylko wykorzystać….

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Porównania są dobre, ale tylko czasem…

Scroll to top