Porady początkującego blogera, co chcę przekazać innym?

Oto porady początkującego blogera. Powinien się nad tymi punktami zastanowić każdy bloger. Nawet ten największy.

Nie jest tak łatwo i przyjemnie osiągać sukcesy. Raz jest lepiej a raz gorzej blogować. Wszystko zależy od czasu i nastawienie, jakie masz. Można byę naprawdę dobrym blogerem, ale trzeba działać!

Porady początkującego blogera? Czym są?

Oto te porady:

Zdefiniuj swoje cele. Od samego początku powinieneś wiedzieć co jest celem Twojego bloga. Może chcesz wypromować produkt czy usługę? Może stać się ekspertem w danej dziedzinie? Tym celem może być wszystko. Ważne abyś miał ustalone cele już na samym początku. Podziel sobie duży cel na mniejsze, aby cel był bardziej dostępny w danym okresie czasu. Cele są bardzo ważne, aby wiedzieć w jakim kierunku ma się iść. To podstawowa rzecz w budowie dobrego bloga. Zanim zaczniesz go w ogóle tworzyć. Musisz znać cele swojego bloga i dążyć do niego codziennie. Poradzisz sobie, dasz radę!

Poznaj swoich czytelników. Musisz wiedzieć do kogo kierujesz swoje słowa. Może są to osoby początkujące? Może zaawansowane? Zastanów się nad tym. Do kogo kierujesz swoje treści i jakie masz możliwości pomagania ludziom w danym problemie? Jak pomożesz swoim czytelnikom przejść z punktu A do B?

Bądź sobą. Zbuduj sobie dobry wizerunek jako blogera. Dodaj kawałek siebie do tego co wypisujesz na blogu. Bardzo często ludzie czytają blogi ze względu na osobowość blogera. Nie zawsze chcą nowości na blogu, chcą wiedzieć jaką opinię ma bloger na dany temat. Chcą za blogiem mieć kogoś, kto zna się na rzeczy i wie co chce osiągnąć w życiu. Chcą osobowości… chcą Ciebie, jako blogera! Chcą Twoich treści!

Ciągle się ucz. Bądź na bieżąco z tematem Twojego bloga. Poznaj nowinki w niszy, którą się interesujesz. A jak do tego znajdziesz pasję i będziesz ją rozwijał, to powinno Ci iść dużo szybciej i skuteczniej. Nauka danego tematu ma być dla Ciebie zabawą i przyszłością Twojego bloga. Im więcej umiesz i pomagasz ludziom, tym lepiej! Więc nie poddawaj się w nauce!

Nie bój się ryzykować. Dodawaj nowe funkcjonalności na blogu, zmieniaj motywy jeśli znajdziesz lepszy niż masz obecnie. Nie bój się zmian na swoim blogu. Nie próbuj jednak zmieniać tych funkcjonalności bloga zbyt często. To znowu odstrasza. Sprawdzaj, co działa u Ciebie najlepiej!

Bądź wytrwały. Dodawaj nowe wpisy tak często jak tylko możesz. Nie zrób z bloga martwej strony www bez nowych wpisów. Często aktualizowany blog przyciąga zarówno nowych jak i stałych czytelników. Dobrze napisany blog daje Ci wiele możliwości rozwoju siebie i swoich umiejętności. Musisz być wytrwały i nie poddawać się za szybko. Na pewno nie jest łatwo utrzymać konsekwencję, ale trzeba nad tym pracować!

Wybierz odpowiedni temat. Temat na który możesz pisać o każdej porze dnia i nocy. Spróbuj pisać bloga o czymś, co Cię interesuje. Jak będziesz entuzjastą danego tematu i poznasz swoją pasję, to wszystko powinno iść dobrze. Jak dodasz do tego wytrwałość, o czym pisałem wyżej, to będziesz mieć naprawdę dobrego bloga. Ale musisz mieć coś do przekazania swoim klientom!

Nie bądź perfekcyjny. Jeżeli czekałbyś na napisanie idealnego wpisu to nie dodałbyś niczego na bloga. Tak jest prawda. Nie każdy wpis musi być idealny. Dodawaj tyle ile możesz i jak chcesz. To Twój blog i Twoje zasady. Ty kierujesz tym blogiem i Ty decydujesz co i kiedy publikujesz. Pracuj nad tym, aby publikować dużo, ale i dawać ogrom wartości!

Znajdź sobie wzór do naśladowania. Może w obszarze Twoich zainteresowań już jest jakiś bloger, który pisze? Może być ta osoba Twoim wzorem do naśladowania. Nie musi to być ktoś popularny w danej dziedzinie. Może to być jakaś zwykłą osoba której działania Ci się podobają. Warto mieć inspirację, a nie kogoś do kopiowania. Masz się motywować innymi ludźmi, ale nigdy nie skopiujesz jej na sto procent. Możesz się inspirować i dawać dużo serca do swoich działań!

Bądź cierpliwą osobą. Nie oczekuj, że na samym początku będziesz miał miliony odsłon miesięcznie i dużą liczbę stałych czytelników. To musi potrwać. Nie zbudujesz super bloga w ciągu nocy. Tak się nie da. Musisz codziennie coś pokazywać. Dodawać i testować. Wszystko wymaga czasu i nie przeskoczysz pewnych rzeczy!

Pokochaj hejterów. Nawet te złe słowa na temat Twojego bloga powinny Ci uświadamiać, że należy coś zmienić w tym co robisz. Te złe słowa mogą Ci nawet pomóc w budowaniu lepszego bloga. Jakie porady początkującego blogera mam dla innych blogerów w stosunku do hejterów? Słuchaj ich, ale nigdy nie dawaj się im! Szanuj opinię każdego, ale sprawdzaj, czy są one prawdziwe!

Nie bój się zmieniać swojej opinii na różne tematy. Każdy może się mylić i warto zmienić swoje zdanie na dany temat jeśli tak trzeba, jeśli nie miało się racji. Każdy może zmienić swoje zdanie. Ty jako bloger powinieneś mieć to na uwadze.

Wyróżniaj się jako bloger. Musisz się wyróżnić spośród tysiąca blogów o podobnej tematyce. Zastanów się więc co może Cię wyróżnić od tych innych blogów.

Niech inni dowiedzą się o Twoim blogu. Mów o nim znajomym, użyj do tego możliwości social media. Stwórz fanpage na facebooku i dziel się ciekawymi linkami. Daj możliwość dzielenia się Twoimi treściami z innymi osobami.

Poznaj innych blogerów. Dziel się z nimi swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Niech i inni, dobrzy blogerzy oceniają Twój blog. Sam nie bój się zdobywać nowych  znajomości poprzez bloga.

Jakie są inne porady początkującego blogera? Jest jedna! Nie poddawaj się nigdy w blogowaniu…!

Masz coś do dodania?

Napisz co myślisz na ten temat poniżej.

1 Comment

  1. Jakie Ty rady dasz innym?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top