Pamiętaj jak zaczynałeś działanie w sieci. Pamiętaj!

Pamiętaj jak zaczynałeś … pamiętaj o swoich początkach. Ty też zaczynałeś!

Warto pamiętać o swojej drodze od celu. Pamiętaj, że zaczynałeś i też wiedzy i doświadczenia. A wiele osób na górze o tym zapomina… Nie myślą o tych, co zaczynają. A warto pamiętać o początkujących, bo jest ich najwięcej!

Pamiętaj jak zaczynałeś w swojej niszy! 

Masz jakieś rozwiązania dla początkujących. Dla takich, co dopiero zaczynają? Bo jest wiele kursów czy szkoleń, ale mało kto pamięta, jak ciężko było zacząć, gdy nie było doświadczenia czy pieniędzy. Mało kto pamięta, że nie każdy ma budżet na początku. Zauważam to u wielu osób, że nie myślą o tym, że kogoś nie stać na wszystko na początku. Ja zaczynam i wiem, jak ciężko jest znaleźć budżet na podstawowe rzeczy. A ktoś zachęca do tego, żeby kupić coś za parę stówek miesięcznie. Nie ma tak lekko, pamiętajcie o tym mentorzy! 

Jak już coś tworzysz, to myśl o tych co zaczynają! Każdy zaczynał, ale jakoś zapominamy o tym, gdy już mamy sukcesy i kierujemy do ludzi takie wiadomości, że kup to, i tamto, a będziesz osobą sukcesu. Moim zdaniem warto mieć na początku mały budżet i robić wiele rzeczy samemu. Wiadomo, że hosting czy domena nie musi być droga, ale to i tak dla wielu jest problem. Więc wiele osób zaczyna za darmo i to też jest OK. Jednak mały budżet na hosting warto mieć, aby potem nie było kłopotu z przeniesieniem tego. Ale to Twoja decyzja i Twój budżet! Możesz zaczynać w mediach społecznościowych i za darmo. Pisać możesz na Twitterze czy LinkedIn. Możesz dodawać zdjęcia a Instagram i tak budować swoją markę. 

Na pewno na początku jest ciężko. Jak nie czas to pieniądze i tak w kółko. I ja to rozumiem, bo każdy kiedyś zaczynał! Więc masz darmowe sposoby, ale są one czasochłonne i masz ten algorytm każdego wpisu. Nie trafisz do wszystkich obserwujących i to jest minus działania w mediach społecznościowych. Jest też YouTube. Możesz nagrywać filmy telefonem. Darmowe programy do montażu też są. Więc też jest to dobry start. Możesz nagrać kilka słów na telefonie czy nagrać kilka minut podcastu. Chociaż wiem, jak ciężko na początku jest mówić do ludzi… To też jest i dla mnie problem… ale może kiedyś będę miał więcej odwagi, aby zacząć to robić na profesjonalnym poziomie, ale może u Ciebie się to sprawdzi! 

Więc musisz wybrać coś dla siebie na początek i szukać takich ekspertów, którzy rozumieją tych początkujących. Masz wiele możliwości w sieci i coś dla siebie wybierzesz. Na pewno masz coś do przekazania. Możesz zdobyć wiedzę, która pomoże innym! Więc zabierz się za coś w sieci. Jak to czytasz, to masz komputer i Internet (bo na smartfonie jest ciężko coś robić online według mnie). Ale jak masz dostęp od Internetu to możesz się wypróbować w działaniu! Zobaczy, czy działanie online jest dla Ciebie i sprawdzić się w jakiejś niszy. Ale musisz na to poświęcić czas, więc nie ma nic za darmo. Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele. Na początku będzie Ci bardzo trudno, ale pamiętaj, że są liderzy, którzy rozumieją początkujących i trzymaj się ich rad! Pamiętaj jak zaczynałeś i jak już kogoś uczysz, to zrozum jego początkujące problemy! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie Ty miałeś początki? Pamiętasz o tych, co zaczynają w Twojej niszy?

Scroll to top