Jaka platforma do blogowania? Na co warto zwrócić uwagę?

Jaka platforma do blogowania jest najlepsza? Gdzie założyć bloga? Ja wybieram WordPress, a Ty?

Ja wybieram WordPress!

Trzeba się nad tym zastanowić, gdzie założyć bloga! Ja wybieram WordPress, bo to chyba jedna z lepszych platform do blogowania. Chociaż nie jest łatwo osiągać sukcesy w blogowaniu to zaczęcie blogowania nie jest trudne i kosztowne. Wystarczy dwie stówki na rok i masz już bloga. Instalacja WordPressa jest mega intuicyjna i darmowa i szybka. WordPress to darmowy system do blogowania, który ma wiele wtyczek i motywów, które możesz wybierać i instalować. Wiesz już jakie system wybrać? Oczywiście WordPress! 

Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest ważne w blogowaniu? Co chcesz zmienić w swoim życiu, dzięki budowie bloga? Każdy ma jakieś cele na początku. Każdy chce być szybko popularny i wartościowy, ale nie a tak łatwo! Blogowanie wymaga pracy nad sobą i wielu działań, aby osiągnąć jakiekolwiek sukcesy. Zastanów się nad tym, co dla Ciebie jest kluczowe w blogowaniu? Co chcesz zmienić w życiu innych ludzi, dzięki pracą nad swoim blogiem? 

Daj mi coś darmowego!

Możesz też wybrać coś na początku za darmo, by wypróbować swoich sił w blogowaniu. Blogger na początku wydaje się prosty i darmowy, więc wybierz tę platformę, jeśli już tak skąpisz…  Gdzie założyć bloga? Tam, gdzie jest Ci wygodnie! W zależności od tego, co jest dla Ciebie ważne i od tego, jaki masz budżet i jak traktujesz swojego bloga… Jeśli chcesz to robić na poważnie, to zacznij od dobrej domeny i hostingu i to raczej coś płatnego! Nie bądź skąpy i zainwestuj w to, co jest najważniejsze, czyli w dobre treści o dawanie z siebie wszystkiego każdego dnia. Pracuj też nad sobą i zrób wszystko, aby Twoje cele zostały wykonane. 

Czy jest przyjemnie i łatwo? 

Nie ma tak łatwo w blogowaniu, że wszystko przyjdzie samo i szybko. Trzeba wielu wpisów, aby osiągnąć swój cel. Czy to jest sprzedaż, czy budowa marki i tak dalej. Dzięki blogowaniu możesz osiągnąć naprawdę wiele, ale trzeba działać. Warto rozwijać siebie! Warto działać, ale co z tego, jak nie będzie czytelników? Trzeba szukać odpowiednich metod promocji, aby mieć ruch na stronie. SEO, email marketing, media społecznościowe czy już reklama, jeśli masz na to budżet. Wybierz coś, co jest dla Ciebie na początku najprostsze. 

Nie będzie Ci lekko, ale co poradzisz? Zastanów się też, czy masz odpowiednie nastawienie do blogowania? Czy wiesz, do czego dążysz w swoim blogowaniu? Masz określone cele i wiesz, co jest dla Ciebie ważne? Na pewno czeka Cię wiele pracy nad sobą i nad tematem bloga, ale nie ma nic za darmo! Jaki Ty masz pomysł na siebie i na swoje działanie? Wiesz, co skłoniło się do działania w Internecie? Wizja szybkich zarobków, prostota? Nie ma tak łatwo! Ale trzeba szukać w blogowaniu możliwości pracy tam, gdzie jest Internet! Warto się nad tym skupić, aby zobaczyć plusy działania w sieci. Może jest to ciężkie zadanie, ale nic nie poradzisz. To, że pracujesz z domu, nie oznacza, że będzie Ci łatwiej! Musisz być swoim szefem i zaplanować sobie dzień. Musisz wykonać plan i utrzymać motywację do działania. To nie jest takie łatwe! Bo praca nad sobą jest trudna i to bardzo… ale praca w domu wymaga dużo zaangażowania! Więc nie licz na to, że będzie Ci szło zawsze wspaniale! Bedą gorsze i łatwiejsze dni. Raz będzie wymagająco, a za drugim razem wszystko zrobisz w pół dnia….

Jak być lepszym blogerem? 

Zastanów  się nad tym, co Ty możesz zrobić, aby być jeszcze lepszym blogerem? Czy wybrałeś już platformę i wiesz, co jest ważne dla Twoich czytelników? Teraz co? Zacznij rozwijać siebie, jako eksperta! Zrób wszystko, aby być najlepszy w tym, co robisz. Jeżeli to marketing, to zacznij czytać i robić jak najwięcej, aby zdobywać doświadczenie i praktykę. Masz wiele możliwości w tych czasach. Tematów do blogowania może być naprawdę sporo. Tylko musisz dobrze dopasować się do branży, aby nie pisać o byle czym, tylko o tym, co sprawia ludziom problemy. Musisz szukać rozwiązań dla Twoich czytelników. Robić jak najwięcej, by zdobyć zaufanie i żeby ludzie powracali na Twojego bloga. A to już nie jest takie łatwe, bo trzeba wielu działań, aby osiągnąć pierwsze wyniki. 

Może będzie ciężko na początku z pisaniem, ale z czasem wyrobisz swój styl i będzie Ci się pisało przyjemnie. Ja na początku też nie miałem pomysłów na wpisy, a teraz mogę pisać dużo dłużej i na różne ciekawe tematy wokół mojego bloga. Zastanów się dobrze nad tym, czy nie zacząć bloga od dobrego zbadania rynku. Żeby sprawdzić, czy ludzie będą chcieli Cię czytać. Zobacz, czy są inne blogi w niszy i czy są one czytane. Wiele osób pokazuje swoje statystyki na cele reklamowe, więc możesz zobaczyć co i jak. Zastanów się nad tym, czy masz odpowiednie kwalifikacje, aby zostać blogerem, a wiesz co nią jest? 

SYSTEMATYCZNOŚĆ!

To jest bardzo ważne w blogowaniu i nie możesz o tym zapominać. Wiele osób nie przetrwa pierwszego roku, bo po kilku wpisach Twoja platforma może upaść przez to, że nie jesteś systematyczny. A musisz mieć cel i plan i wiedzieć, do czego dążysz. Musisz rozwijać w temacie bloga i wiedzieć o problemach czytelników. Musisz wejść w ich skórę i zobaczyć, czego potrzebuje Twój czytelnik. Nie ma tak, że sobie wymyślisz temat i nagle ludzie będą wchodzić. Musisz się dopasować do potrzeb grupy odbiorczej. Ktoś musi mieć problem, abyś Ty go rozwiązał. Nie będzie Ci z tym łatwo, ale co poradzisz? Nie ma co wymyślać byle wpisów, aby zapchać swojego bloga. To ma być przemyślane działanie! 

Co jeszcze jest ważne? 

Ważne jest także to, aby budować pozycję eksperta i robić jak najwięcej, aby to gdzie założyć bloga nie było żadnym  problemem. Bo problemem jest nisza i jej wyzwania, a nie to, gdzie założysz bloga. To gdzie go masz ma znaczenie, gdy zaczną pojawiać się współpracę, bo kto będzie Ci chciał coś zaoferować, jeśli nie będziesz pisał “na swoim”? 

Warto więc mieć tutaj coś do przekazania swojej niszy. Aby nie pisać o byle, czym, tylko dawać ludziom wartość. I nie byle jaką, ale najlepszą? Lepszą niż konkurencja. Więc zbadaj, co konkurencja robi w Twoim przypadku. Czym się wyróżnia? Jak możesz napisać lepszy wpis od innych blogerów? Jak lepiej możesz rozwiązać problem? Co możesz zmienić w niszy, dzięki swojej pracy? Masz na pewno misję w swoim życiu, więc zacznij się rozwijać w temacie! Zmień swoją niszę i poszerzaj swoje kompetencję. Nie będzie to łatwe, ale co poradzisz? Takie jest działanie w kierunku każdego sukcesu! 

Masz wiele możliwości, ale nie możesz skakać z jednego tematu na drugi. Trzymaj się jednego i pokonuj swoje bariery, których będzie ogrom! Będą i wymówki i kombinowanie, aby nie działać. Będą negatywne myśli i tak dalej. Nie będzie Ci zawsze szło dobrze! Musisz się naprawdę postarać, aby zostać solidnym blogerem. Jaki Ty masz na siebie pomysł? Widzisz siebie, jako blogera? Wiesz, już gdzie założyć bloga? jaka platforma do blogowania jest najlepsza? WordPress? Spróbuj wykorzystać ten system do tworzenia bloga!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Na czym Ty blogujesz?

Scroll to top