Nie wiem co pisać… co zrobić, aby blogować lepiej?

Każdy z nas czasem mówi: nie wiem co pisać! Blokada w działaniu i rozwijaniu bloga przydarza się każdemu i to bardzo często! 

Jak u Ciebie z działaniem? Czy działasz każdego dnia? Co robisz, aby osiągnąć swoje cele w blogowaniu? Czy masz sposób na to, co robić, gdy czujesz blokadę i nie wiesz, co pisać? Czy warto się rozwijać w blogowaniu, gdy nie masz dużej kreatywności? Pisania można się nauczyć! 

Nie wiem co pisać: co dalej? 

Co robić, aby znaleźć pomysły na wpisy? Co warto o tym wiedzieć? 

Bądź wytrwały! Praktykuj pisanie.

To chyba najlepsza rada na blokadę w pisaniu. Po prostu pisz! Im więcej piszesz, tym lepiej Ci to wychodzi, i z czasem nie będzie tej blokady. Będziesz coraz bardziej kreatywny i słowa same przyjdą głowy! Ale to sobie trzeba wypracować. Nie ma tak, że po kilku artykułach będziesz zadowolony z pracy. Napisz setki wpisów i zobacz, jakie treści są dla Ciebie wyjątkowe, ważne. gdy masz blokadę i myślisz: nie wiem, co pisać, to zastanów się, czy temat Cię też zainteresuje. To też jest ważne, bo czasem po prostu temat nie jest dla Ciebie  i ciężko jest coś napisać. Zastanów się nad tym, co zrobisz, aby osiągnąć swoje cele blogowania? Zastanów się nad tym, co Cię motywuje i myśl o tym, gdy nie masz weny do pisania. Nie ma tak, że nagle zmienisz coś w swoim życiu w kwestii wytrwałego pisania. Tu trzeba praktyki i działania, aby szukać i kombinować, gdy nie ma się ochoty na pisanie. Czasem kilka dni odpoczynku to też dobra porada. Ale najważniejsze jest wytrwałość i każdy ma z tym jakiś problem. Więc nie jesteś sam! 

Pisz o swoim doświadczeniu. To bardzo wartościowe! 

Najlepsze wpisy to takie, które dają wartość i są oparte na doświadczeniu autora. Takie artykuły są bardzo wartościowe i warto je czytać. Do takich artykułów się wraca i bierze jak najwięcej wiedzy i motywacji, że można. Więc staraj się pisać o swojej praktyce. Pokaż, że masz ciekawy punkt widzenia na dany temat. O swoim doświadczeniu pisze się bardzo łatwo! Więc może pisz o tym, gdy nie ma motywacji? Może w taki sposób znajdziesz coś dla swoich czytelników? Zastanów się, ile wartości możesz dostarczyć swoim czytelnikom i to będzie Cię napędzało do działania!? Zastanów się nad tym… 

Co działa u konkurencji?

Czasem warto prześledzić inne blogi, nie tylko te ze swojej branży. Zobaczyć, jakie są aktywności na innych blogach. Zobacz, co jest często komentowane? O co ludzie pytają w innych portalach czy blogach? To też jest źródło inspiracji, więc wykorzystaj to! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i nie poddawaj się w gorszych chwilach. Na wiele rzeczy masz wpływ w blogowaniu, więc na swoje blokady w pisaniu też! Zastanów się nad tym, jak możesz pomóc innym w danej branży i zacznij znowu pisać. Blokada na pewno jest tylko chwilowa! Więc do pracy! Zacznij rozwijać się, jako specjalista w danym temacie! 

Zapisuj pomysły!

To też dobre na brak weny. Po prostu zapisuj pomysły na przyszłe wpisy! Tutaj nie ma co się rozpisywać. Gdy masz pomysły, to znaczy, że blokady nie ma. Więc każdy pomysł to jeden wpis więcej na blogu! Więc zacznij działać i rozwijaj się, jako bloger! Masz na pewno wiele do przekazania swoim czytelnikom, więc działaj! Zrób wszystko, by osiągnąć swoje cele i dąż do tego, aby być coraz lepszym blogerem. Zacznij od tego, aby mieć pomysły na kilka artykułów do przodu. Miej pomysły, a słowa same przyjdą do Ciebie i napiszesz coś interesującego! 

Czego szukasz w blogowaniu? Jakie masz cele? 

Właśnie! Dlaczego blogujesz? Znajdź swoje dlaczego i nie będzie problemu z pisaniem. Jaką masz misję na swoim blogu? W czym chcesz się rozwijać i co zrobisz, aby osiągnąć swoje pierwsze, małe cele w blogowaniu? Czy łatwo jest blogować na początku? Nie! Ale nie można się w tym poddawać. Trzeba każdego dnia iść przed siebie i rozwijać się, jako ekspert w danym temacie. Jaki Ty masz pomysł na siebie? Co chcesz zmienić w swoim życiu i życiu swoich klientów czy czytelników? Masz na pewno wiele do przekazania, więc zacznij się rozwijać. Nic nie przyjdzie samo! Samo blogowanie to nic. Potem zaczną się kolejne wyzwania, więc zacznij się realizować, aby wchodzić na coraz wyższe szczeble kariery! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak bardzo Ty lubisz blogować?

Scroll to top