Nie naciskaj! Dlaczego czasem warto sobie trochę odpuścić?

Nie naciskaj na siebie i na swoje działanie zbyt mocno. Rób tyle, ile możesz.

Czasem zbyt dużo na siebie naciskamy. Co możesz zrobić, aby trochę odpuścić i podziałać trochę mniej, ale z lepszymi wynikami?

Nie naciskaj zbyt dużo!

Ja niekiedy bardzo naciskam na siebie i działa to w odwrotnym kierunku. Nie jest wcale szybciej czy bardziej profesjonalnie. Nie dzieje się nic w tym, że na siebie naciskam. postanowiłem działać tak, jak mogę i na tyle, na ile mogę i jakoś nie straciłem na tym… Jak jest u Ciebie? Na pewno chcesz wiele osiągnąć w życiu, ale nie naciskaj, że to musi być jutro czy za parę dni. Jak będzie za 2 tygodnie to nic się nie stanie. Po co tak na siebie napierać? Po co naciskać? Tylko po to, żeby pokazać ile to się zrobiło? To według mnie w tym momencie nie ma sensu, a kiedyś tak bardzo naciskałem. Nie naciskaj więc… zrób tyle, na ile możesz danego dnia i nie poddawaj się za szybko!

Musisz zrozumieć, że naciskanie nic nie da i nie będziesz się przez to lepiej czuł. Nie będzie więcej efektów, bo u mnie zbytnie naciskanie działa negatywnie. Że robię mniej i nie mam efektów. Ile zrobię danego dnia, tyle zrobię i tyle. Po co naciskać? Nie mówię tu jednak na pracy na etacie, gdy ma się terminy, ale może zamiast naciskania na termin i na siebie, po prostu dłużej nad czymś posiedzieć? Po co naciskać? Dlaczego więc na siebie naciskamy? Bo wydaje się, że przez to zrobimy więcej? Że będzie lepiej? Sam już nie wiem, po co ja na siebie naciskam czasem (bo dalej mi się to zdarza). Jakie Ty masz na ten temat przemyślenia? Co chcesz zmienić w swoim działaniu, aby tak na siebie nie naciskać?

Nie warto robić z siebie robota i pokazywać, że umiem zrobić dużo, więc dawajcie mi multum roboty? Może z czasem trzeba pokazać: “OK, jestem wolniejszy, więc dajcie mi mniej na głowę?” Może takie podejście nie będzie lepsze dla Twojego zdrowia? Nie warto naciskać i pokazywać, że: “Ja to umiem tyle!”. Po co to pokazujesz? Po co chcesz zrobić więcej? Po co? Będziesz mieć więcej na odpoczynek, powiesz, ale czy warto się aż tak wysilać w pracy? Żeby szef był zadowolony, żeby klient miał na dziś, a nie na jutro? Po co?

Zastanów się nad tym, jak możesz pokazać innym, że nie musisz być robotem. Że jesteś po prostu człowiekiem i możesz działać w swoim tempie? Niestety nie każdy etat na to pozwala, a szkoda, bo niektórzy naprawdę muszą zapier… aby coś z tego mieć. Szkoda…ale jak możemy to zmienić? Jak pokazać swoim szefom, że może trochę odpuścić? Jaki masz na to pomysł? Może mniej to czasem lepiej? Może czasem trzeba odpuścić i zrobić coś, aby najpierw zacząć osiągać te mniejsze cele? Zastanów się nad tym dobrze i zobacz, czy działanie w Internecie jest dla Ciebie!?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

A Ty, naciskasz za bardzo na siebie?

Scroll to top