Nie będą Cię lubić w marketingu, gdy… popełnisz te błędy!

Nie będą Cię lubić w marketingu i szanować wtedy, gdy zrobisz te rzeczy? Jakie?

Czego nie robić w swoim marketingu? Co Ty zrobisz, aby mieć lepsze wyniki w działaniu online i promocji swoich produktów? Co masz do przekazania swojej niszy i jakie problemy chcesz osiągnąć? Czego więc unikać?

Nie będą Cię lubić w marketingu, ale kiedy?

Jakich błędów nie warto popełniać? Co trzeba przestać robić?

Myślisz tylko o sobie.

I to jest najgorsze w marketingu, że myślisz tylko o sobie i nie masz na uwadze swoich klientów czy obserwujących w social mediach. Nie możesz widzieć tylko zalet dla siebie. Musisz i powinieneś dawać coś od siebie! Może być to blog czy ciekawy profil w mediach społecznościowych. Samo się nie zrobi, więc warto poznać dobrze swoją niszę i ludzi się w niej znajdujących. Powinieneś myśleć bardziej o innych, gdy działasz w marketingu i masz biznes. Nie tylko o sobie. Więcej nie ma co pisać, bo musisz to zrobić i pomagać ludziom. Pomyśl o innych, a nie tylko o sobie. Pomyśl, jak bardzo możesz pomóc ludziom ze swojej niszy. Ile wartości możesz dostarczyć. Nie będzie lekko, ale dasz radę!

Nie zbadałeś dobrze rynku.

Wtedy dajesz do dupy produkty i nikt Ci nie ufa! Bo jak możesz nie badać rynku i oferować jakieś produkty? To jest dla mnie niepojęte, a wiele ludzi to robi, po co? Z czystej niewiedzy i tyle. Dlatego musisz zrozumieć, że to ważne i tyle. Tutaj też czeka Cię praca i zaangażowanie w marketingu. Poznanie niszy jest bardzo ważne i nie można tego ominąć. To wymaga dużo pracy, ale nic na to nie poradzisz. Każdy dzień to nowe możliwości. Coś nowego do osiągnięcia, a Ty musisz dobrze poznać rynek, więc to zrób, a nie czekaj!

Za bardzo i nachalnie sprzedajesz.

OOOOO! To jest duży błąd i dlatego nie będą Cię lubić w marketingu! Jak możesz być od samego początku nachalnie sprzedawać? No ludzie! Najpierw poznaj ludzi i niszę, a dopiero potem zacznij cokolwiek sprzedawać. A czemu robią odwrotnie, to ja nie wiem. Masakra! Zacznij w końcu myśleć, aby nie tracić czasu i pieniędzy! Ale rób, jak chcesz, ale potem nie mów, że marketing nie działa. Działa, ale Ty nie umiesz go wykorzystać! Jasne? Jak Ty będziesz sprzedawał rozwiązania? Oby jak najlepiej! Obyś działał naprawdę dobrze i sprzedawał jak mistrz. Początki na pewno będą trudne, ale Ty sobie poradzisz.

Za dużo obiecujesz.

To kolejny błąd, ale obietnic nigdy za mało. Ten błąd nie jest tak często popełniany, ale warto i o tym napisać. Nie dawaj za dużo i za mało… Musisz to jakoś u siebie przetestować i zobaczyć, na co zwrócić uwagę przy sprzedaży produktu i jakie korzyści obiecać swoim kupującym. Zacznij pomalutku i z czasem ogarnij co i jak sprzedawać, aby pokazać jak najlepsze korzyści.

Nie myślisz o klientach.

Warto mieć ich na uwadze i wiedzieć czego potrzebują, a czego oczekują… To wymaga, aby dobrze poznać nisze i samych klientów. Myśl o ludziach w danej niszy i miej w głowie to, co jest dla mnie ważne. Pomagaj im i wspieraj w ich działaniu, jasne?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jakie błędy Ty popełniasz / popełniałeś?

Scroll to top