Nauka marketingu, dlaczego warto w to włożyć pracę?

Nauka marketingu jest bardzo ważna w biznesie i warto być na bieżąco z tym tematem. Co robić, aby codziennie się tego uczyć?

Działanie w marketingu nie jest łatwe! Trzeba ciągle uczyć się nowych rzeczy i rozwijać inne kompetencje, aby stać się dobrym ekspertem. Co jest według mnie ważne podczas nauki tej dziedziny?

Czym jest nauka marketingu?

Ona dla mnie jest bardzo ważna, a dla Ciebie?

Rozmawiaj z ekspertami.

Warto poznać ludzi, którzy się znają na marketingu i mają w tym duże osiągnięcia! Takich osób jest dużo, w Polsce czy za granicą. Każdy ma inny styl, więc wybierz odpowiednią osobę i ucz się od niej. Z jej kursów i szkoleń lub po prostu obserwuj ich działanie. Warto poznawać ciekawych ludzi i korzystać z ich wiedzy. Zobacz, jak to działa u Ciebie, bo ja bardzo lubię obserwować ludzi nie tylko z danej niszy, ale i innych także. Można bardzo dużo dowiedzieć się od innych, tylko trzeba trochę pomyśleć i chcieć! Rozmowa to najlepszy sposób na zdobywanie bardziej zaawansowanej wiedzy. Ale to wymaga poznania takich osób, a dzisiaj mało osób chce pomóc za darmo. Nikt nie chce się dzielić wiedzą i doświadczeniem. Może ja jeszcze nie trafiłem na odpowiednich mentorów, ale może wtedy zmienię zdanie. Na razie mówię, że jest to ciężkie i trzeba się czymś wykazać, aby inni chcieli się Tobą zainteresować. Więc zacznij myśleć, czym możesz się wykazać?

Czytaj strony na ten temat.

To chyba jest oczywiste, aby ciągle o tym czytać i być na czasie w temacie marketingu. Zobacz, ile możesz się dowiedzieć, po prostu czytając. Warto szukać blogów, serwisów i for, grup na Facebooku powiązanych z marketingiem i całą jej otoczką. Warto poznać strony i dzielić się wiedzą i przez to samemu zdobywać doświadczenie. Postaraj się znaleźć takie strony i codziennie do nich zaglądać i nie poddawać się, gdy coś nie wychodzi. Masz po prostu działać i każdego dnia być lepszym! Zobacz, że to jest dość proste, ale trzeba nad tym trochę posiedzieć… Wymaga to dużej pracy nad sobą i nad swoją wiedzą. Wiedzy w Internecie jest bardzo dużo, więc zacznij się rozwijać i czytaj, słuchaj i rozwijaj się w marketingu. To nie łatwy temat, ale trzeba nauczyć się tego, gdy chcesz być ekspertem.

Obserwuj.

Można bardzo dużo dowiedzieć się na temat marketingu, obserwując. Wiele można się nauczyć poprzez obserwację dowolnych biznesów! Ja bardzo lubię obserwować różne marki i biznesy i testować różne metody na blogu. Warto naprawdę być dobrym obserwatorem i patrzeć na różne biznesy okiem marketingowca itp. To super na początek jak dla mnie, gdy nie ma się dużo wiedzy praktycznej. Wymaga to jednak dobrej umiejętności obserwacji. Samo się nie zrobi, więc zacznij nad tym pracować. Zacznij obserwować marketing dużych i małych firm. Czym one się różnią? Co byś zrobił inaczej i dlaczego? Widzisz, ile można się nauczyć tylko poprzez obserwację? Jak Ty obserwujesz innych z branży? Co robisz, aby być lepszym? Czym możesz się wykazać?

Załóż bloga na ten temat, aby się uczyć marketingu w praktyce.

Warto to robić! Jak tak robię i dużo się uczę poprzez edukację innych. Zobacz czy warto u siebie zrobić coś takiego. U mnie to działa. Chcę być coraz lepszy i to daje mi możliwość rozwoju! Założenie bloga jest bardzo skuteczną formą edukacji. Trzeba się naprawdę postarać, aby osiągnąć cel w nauce marketingu była dla Ciebie super zabawą i możliwością rozwoju. Blogowanie jest naprawdę super i trzeba się w tym rozwijać każdego dnia. Pokazać sobie i innym, że ma się coś do powiedzenia i do przekazania w niszy. Czemu nie masz jeszcze bloga? Co Cię powstrzymuje przed jego założeniem?

Testuj.

Warto u siebie przetestować różne rzeczy, które się uczysz. Nie testując, nie wiesz, co działa a co nie. Popełniasz wtedy duży błąd, bo trzeba zacząć się rozwijać w marketingu! Nie możesz zgadywać i nie mieć żadnych planów marketingowych. Warto mieć kontrolę nad testami! Wiele rzeczy można się nauczyć dzięki testowaniu. Sprawdzaniu co i jak działa i dlaczego działa. Tak można się nauczyć wielu rzeczy i wtedy nauka marketingu przychodzi coraz łatwiej. Ale nie można się poddawać! Trzeba tylko działać i sprawdza, co działa!

Miej cel i plan nauki.

To też jest bardzo ważne i nie możesz tego pomijać. Warto jest mieć cel i plan i działać każdego dnia i nie poddawać się, bo to ciężka droga według mnie. Dlatego musisz mieć w sobie dużo motywacji! Cel nauki marketingu jest ważny tak, jak w innych branżach czy tematach. Trzeba się starać uczyć i praktykować jak najwięcej! Może nie zawsze będzie Ci się chciało, ale ja wracam do marketingu w następnym dniu. Czasem trzeba zrobić sobie trochę przerwy. Nawet gdy coś się kocha! Ale nigdy nie przestawaj się uczyć!

Dawaj z siebie wszystko.

W nauce jest to bardzo ważne i nie możesz działać tylko na kilka procent. Musisz być zawsze skupiony i dawać 100%! Nigdy się nie poddawaj, bo nauka na pewno przyniesie Ci w przyszłości zyski z pracy, którą włożyłeś w naukę. Pokaż sobie, że możesz wiele i że potrafisz pomóc innym. Zacznij się rozwijać i nauka marketingu przyjdzie Ci łatwiej. Wszystko wymaga pracy nad sobą i nad swoimi umiejętnościami! Będzie dobrze, o ile będziesz działał i się nie poddawał. Będzie naprawdę spoko! Powodzenia!

Jak Tobie idzie nauka marketingu?

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty uczysz się marketingu?

Scroll to top