Nauka marketingu w praktyce! Czyli wpis nie tylko o marketingu…

Jak wygląda nauka marketingu w praktyce? Co warto wiedzieć?

Inwestowanie w marketing online jest bardzo ważne. Warto jest się tego uczyć. Na pewno nie jest to na początku łatwe, ale z czasem zobaczysz pewne zależności i zaczniesz rozumieć marketing jeszcze lepiej! 

Jak wygląda nauka marketingu w praktyce? 

Na co warto zwrócić uwagę? Co możesz, dzięki temu zmienić w swojej niszy? 

Nie ma idealnej niszy.

Marketing to też nie idealny temat. Nie każdy go lubi… nie każdy toleruje, bo jest wiele złych opinii o marketingu i trzeba z tym walczyć. To nie jest wciskanie byle komu i byle czego, jak wiele osób mówi. Tu trzeba trochę wyczucia. Trzeba trochę wiedzy o niszy. Wiedzy o promocji i psychologii marketingu i tak dalej. To nie jest byle co… to nauka na lata, a nie jedna książka czy kurs. Owszem, podstawy ogarniesz szybko, ale coś zaawansowanego to… musisz na to poświęcić czas. Nauka marketingu w praktyce to nie tylko czytanie, ale i rozumienie niszy swojej czy swojego projektu. Wszystko wymaga pracy i nie możesz mówić, że marketing to wciskanie. Smutne jest to, że wiele osób sądzi, że marketing nie działa i tak dalej. Nie widzą tego, że to praca wielu osób, aby dany produkt został wypromowany i zauważony przez daną grupę odbiorców. 

Nie będzie idealnego momentu. 

Na rozpoczęcie nauki marketingu to nie ma żadnego dobrego momentu. Najlepszy jest teraz! Teraz! Zaraz po przeczytaniu tego wpisu… i trzeba robić wszystko, aby osiągnąć sukces nie tylko w marketingu czy biznesie, ale i w każdym innym temacie. Nauka marketingu w praktyce to działanie każdego dnia. I nie kombinowanie i szukanie czegoś łatwiejszego. Jak już wybrałeś marketing to działaj w nim. Nie ma nic prostszego niż decyzja i działanie w danej niszy. Wszystko jest do zrobienia, ale trzeba rozwijać się mimo przeciwności. Rozwijać się, rozumiesz? A nie czekać, że przyjdzie ten idealny dzień, w którym będziesz “wiedział”, że to teraz… 

Szanse na sukces, jak wszędzie, zależą od Ciebie! 

To Ty się rozwijasz i od Ciebie zależy ile pracujesz każdego dnia. Od Ciebie zależy Twój rozwój. Więc nie licz, żę ktoś coś za Ciebie zrobi… że samo się nauczy. Że samo się coś zmieni. A szanse masz, tylko musisz działać. Każdego dnia, a nie raz na tydzień. Początki będą też samotne, bo nikt nie będzie Ci chciał za darmo doradzać. Takie jest życie. Wszyscy “guru” mają gdzieś Ciebie, szaraczka w danym temacie. Każdy szanuje swój czas w tym momencie. Tak jest… ale nie ma co się poddawać. Trzeba szukać znajomości i kontaktów, ale nie musisz być u tych „największych”… Może ktoś mniejszy?

Skup się nad tym, co ważne!

Co dla Ciebie jest teraz kluczem? Jakie podstawy budujesz? Co chcesz zmienić w swoim życiu, aby mieć wyniki? Czy wszystko idzie gładko? Na pewno nie, więc trzeba się dopasować do siebie i zrobić jak najwięcej, aby osiągnąć swój sukces. Skupiaj się na tym, co da Ci pierwszą pewność i wiarę w siebie. Masz w tych czasach dużo możliwości, więc za szybko nie osiągniesz celu, bo to wymaga pracy, która wymaga poświęcenia. Wszystko zależy też, jaki masz budżet i co wymagasz od siebie. Bo jeden ma duży budżet, a drugi musi trochę samemu popracować na wiele rzeczy. Nie ma jednak co się poddawać za szybko. Uwierz w siebie i w swoje możliwości. Na pewno nie przyjdzie Ci to łatwo, ale jakoś sobie poradzisz. Masz dużo do roboty, ale zacznij od czegoś podstawowego, jak blog czy profile społecznościowe. Wybierz to, co daje Ci frajdę. 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Co Ty myślisz o marketingu?

Scroll to top