Naucz się sobą dobrze zarządzać!

Naucz się sobą dobrze zarządzać! A to wymaga wiele pracy!

Zarządzanie sobą nie jest łatwe! Trzeba robić wszystko, by osiągnąć swoje cele, ale nie można co się łudzić, że to łatwe… Bo jak działasz online, to jesteś swoim szefem i to Ty musisz sobą zarządzać! 

Więc naucz się sobą dobrze zarządzać …

A to nie łatwe zadanie, bo potrzeba wiele pracy nad tym, aby poznać siebie i przy tym się rozwijać każdego dnia. Masz sposób na motywację siebie? Wiesz, jakie masz mocne i słabe strony? Wiesz, do czego dążysz i co chcesz zmienić w swoim życiu? Masz ustalone cele? Wiesz, w jakim kierunku idą Twoje działania? Super! Ale co potem? Czy będziesz działać każdego dnia? Z mojego doświadczenia tak nie będzie… Bo będą wymówki, myśli negatywne i brak motywacji. I  wtedy trzeba nauczyć się działać mimo przeciwności! Wtedy działa się najgorzej, ale zbiera się najwięcej danych o sobie! Gdy są te gorsze dni to wiesz, co powoduje, że nie działasz… zbierasz najwięcej informacji o sobie. Zastanów się, co myślisz o sobie, gdy nie działasz? Może warto poprawić swoje myślenie czy środowisko, w jakim znajdziesz? Nie musisz działać każdego dnia po kilkanaście godzin, ale warto szukać możliwości w Internecie. Możesz być na etacie i działać dalej po godzinach w sieci. I wtedy zobacz, czy to dla Ciebie! A nie, że sobie zaczniesz działać i od razu zrezygnujesz z pracy na etacie. A co, jak pomysł nie wypali? Co jeśli nie nauczysz się dobrze sobą zarządzać? OK, ale to nie o tym miało być… 

Zastanów się, jak możesz sobą dobrze zarządzać? Czy jesteś dla siebie wymagający? Czy sobie odpuszczasz? Nie warto być zbytnio dla siebie surowym, ani zbyt pobłażliwym… Po prostu trzeba działać i rozwijać siebie, aby mieć coraz lepsze wyniki! I nie będzie Ci łatwo sobą dobrze zarządzać. Na początku będziesz się potykał i robił mnóstwo błędów! Jak możesz poprawić swoje życie, dzięki pracy nad sobą? Na pewno czeka Cię sporo pracy, ale nie ma co się poddawać. Zacznij pomału działać online i zobacz, czy to dla Ciebie? 

Czy masz do tego zajawkę po kilku miesiącach? Czy masz motywację? Czy umiesz działać po godzinach i czy masz pierwsze efekty? Na pewno nie będzie Ci łatwo na początku… ale nie ma co się poddawać, gdy coś nie wychodzi. Zastanów się, jak możesz być jeszcze lepszy, w tym co robisz. Czy masz na tyle odwagi i czy poświęcisz swój czas na rozwój? Czy będziesz dla siebie wymagający i przy tym na tyle dobry, aby motywować się do pracy samemu? o to chodzi, abyśmy mógł znaleźć w sobie siłę i nie zważać na to, że ktoś Cię zmotywuje! Musisz szukać w sobie wewnętrznej motywacji. Zrobić wszystko, by osiągnąć swoje cele. I nie czekaj, aż coś lub ktoś da Ci motywację. Możesz się inspirować innymi, ale nie zawsze będziesz zmotywowany! Zrób swoje każdego dnia, odpocznij, aby mieć siłę na kolejne dni pracy! Więc pracuj nad tym, aby dobrze sobą szefować i zbierać przy tym dużo doświadczenia, aby kolejne dni mieć lepsze od poprzednich… Daj sobie tylko czas na to, aby nauczyć się gospodarować swoimi działaniami i czasem, jaki masz! 

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Scroll to top