Monetyzacja bloga, czyli co zrobić, aby zarobić na blogu?

Jak powinna wyglądać monetyzacja bloga? Jakie są metody monetyzacji swoich treści blogowych?

Czy dzięki blogowaniu możesz osiągnąć sukces online? Co takiego robić, aby mieć wyniki sprzedażowe przy blogowaniu? To naprawdę ciężki kawałek chleba, więc musisz ogarnąć wiele rzeczy, aby mieć rezultaty!

Czym jest odpowiednia monetyzacja bloga?

Czy łatwo jest coś sprzedać poprzez bloga?

Reklama na blogu.

To podstawowa technika monetyzacji bloga. Możesz po prostu dawać informację, że masz do sprzedaży miejsce na swoim blogu. I tyle, więcej nie trzeba, ale wymaga to trochę pracy nad blogiem, aby były wyświetlenia… Bez jakiejś tam ilości wyświetleń nie ma sensu zaczynać z reklamą na blogu. To tyle co warto wiedzieć. To najłatwiejszy sposób. Musisz jednak mieć sporo ruchu, aby to opłacało się Tobie i osobie, która reklamuje coś na Twoim blogu. Zastanów się, czy to jest dla Ciebie?

Donacje.

Możesz na przykład tak wspierać innych blogerów. To w Polsce jest chyba mało popularne, ale są strony, gdzie jest taka opcja. Ciekawi mnie jakie są tego efekty, gdy da się taką możliwość. Nie korzystam na razie z tego, ale jeśli chcesz spróbować to też ciekawa opcja na zarobek. Może takie dobrowolne datki są dla Ciebie? Może taka monetyzacja bloga jest dla Ciebie? Zastanów się, czy chcesz to wdrożyć od Ciebie?

Grupa membership.

Może chcesz dawać coś ciekawego innym? Może chcesz się dzielić wiedzą i swoim doświadczeniem? Możesz więc dawać wiedzę za jakąś tam opłatę. To ciekawy sposób na monetyzację. Jest to coraz bardziej popularne. Takie grupy wsparcia w danym temacie to dobry sposób na Twój pasywny zarobek. Bo co miesiąc masz jakąś kwotę, która idzie na Twoje konto. Może to jest dla Ciebie?

Produkty fizyczne.

To jest dopiero zarobek, gdy zrobisz to dobrze! Ale wymaga to ogromu pracy na przykład książka jest czymś takim. Jednak napisać dobrą książkę to jest wyczyn według mnie. Ale nie jest to niemożliwe. Co Ty możesz napisać? Co możesz zmienić w życiu innych, dzięki Twojej książce?

Produkty internetowe.

Tutaj możesz bardzo się wykazać, bo to ciekawy i bardzo modny sposób na zarobek w Internecie. Możesz skupić się na danej wiedzy i zrobić z tego produkt. To też nie jest proste, bo trzeba naprawdę dużo wiedzieć o swojej niszy i klientach, aby zrobić to dobrze i z sensem. Postaraj się dobrze to zaplanować. Takie infoprodukty są bardzo popularne i opłacalne dla obu stron, jeśli stworzy się coś ciekawego.

Usługi.

Jeżeli masz coś ciekawego do przekazania innym to warto pokazać swoje usługi. Tutaj też można dużo zarobić, gdy ma się coś do przekazania wartościowego innym. To wymaga już naprawdę sporej wiedzy! Ale nie jest to niemożliwe! Jakie Ty usługi możesz wdrożyć na swoim blogu? W czym możesz pomagać innym i co zrobić, aby mieli oni wyniki podobne do Ciebie?

Szkolenia.

Możesz też nagrywać swoje szkolenia i potem je sprzedawać jako nagranie. To też ciekawy sposób na monetyzację bloga. Zrobić dobre szkolenie to sztuka według mnie, ale nie jest to jakieś problematyczne, jeśli dobrze znasz potrzeby swojej niszy.

Konsultacje.

Możesz pomagać ludziom też indywidualnie i dzięki temu zarabiać. Ale tu już musisz być mega profesjonalistą i znać wszystkie problemy swoich klientów. Musisz znać rozwiązania na kłopoty swojej niszy.

Jak widzisz, monetyzacja bloga ma różne formy, więc warto się nad tym zastanowić!

Tomasz Chrobak

Pokaż wpisy Tomasz Chrobak
Mam na imię Tomek. Nie poddaje się mimo ciężkiej choroby... każdego dnia uczę się czegoś nowego i zdobywam doświadczenie. Lubię czytać i rozwijać się w swoich ulubionych dziedzinach, jakimi są ebiznes, emarketing i sprzedaż! Bloguję, aby pokonać swoje lęki i pokazać sobie, że osiągnę sukces, mimo wielu przeszkód!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
Marketer Internetowy

Jak Ty się rozwijasz?

Scroll to top